zamknij

Wiadomości

Czy dziennikarska pomyłka przyczyni się do pierwszego Przystanku Woodstock w Żorach?

2016-02-24, Autor: wk
Jeśli planowana na sierpień impreza plenerowa w Żorach dojdzie do skutku, potwierdzi się, że żorzanie w połączeniu z Internetem mają wielką moc.

Reklama

Historia jest nieskomplikowana. W jednym z wydań Gazety Wyborczej, dziennikarz opisując dokonania sprinterki Ewy Swobody przedstawił ją jako mieszkankę Żor - miasta, w którym co roku... Jurek Owsiak organizuje Przystanek Woodstock. Mimo opublikowanego sprostowania, zdjęcie kilku wersów z gazety obiegło media społecznościowe. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo.

W poniedziałek utworzono już wydarzenie pt. Coroczny WOODSTOCK W ŻORACH 2016 na portalu Facebook. - Im będzie nas więcej, tym większa promocja wydarzenia i większe szanse na imprezę z prawdziwą pompą!!! - piszą inicjatorzy. - Marzy nam się biwakowanie, obecność zespołów, foodtrucków i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik w kwestii bezpieczeństwa i organizacji we współpracy z samym miastem. Zrobimy za niedługo listę, co na Woodstocku musi się pojawić i kto się tym zajmie. Mamy zapał, mamy znajomości, mamy chęci i mamy aż pół roku czasu. Tak, sami zorganizujemy Woodstock w Żorach - dla promocji miasta, dla zabawy, dla nas, dla Was - czytamy.

Wydarzenie, planowane na pierwszy weekend sierpnia, przyciągnęło już uwagę ponad 2 tysięcy osób, z czego blisko połowa zadeklarowała swój udział (na 7 tys. osób zaproszonych). Teraz wymieniają się pomysłami na organizację imprezy, atrakcje i artystów, którzy mogliby wystąpić. Internauci proponują m.in. zlot motocyklistów, warsztaty fotograficzne, wystawę pamiątek z Przystanków Woodstock czy kącik podróżniczy.

Do dyskusji oraz pomocy przy organizacji pierwszego Woodstocka w Żorach możecie dołączyć >tutaj.

Co myślicie o tej inicjatywie? Wybralibyście się na żorską edycję Przystanku Woodstock? Komentujcie!
Oceń publikację: + 1 + 46 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~żorzaninek 2016-02-24
  20:42:12

  10 0

  gazeta wyborcza kłamała, kłamie i zawsze będzie kłamać, tam tylko nekrologi są prawdą, choć też nie zawsze. A co do przystanku woodstock to ciekawy pomysł, transport publiczny może by się poprawił, sklepy by zarobiły, o Żorach byłoby głośno w TV... no i rozrywkowo :)

 • ~Arteks 2016-02-25
  10:25:23

  1 33

  @mieszkaniec - właśnie... gdyby Żory miały porządniejszy transport publiczny, Twinpigs zmniejszyłoby deficyt. No ale ponieważ Żory należą do miejscowości które "kot na ogonie stracił" nie ma szans na uczestnictwo w jakimkolwiek życiu rozrywkowym województwa. Powód - fatalny dojazd. Na imprezy typu Woodstock jeździ się prawie wyłącznie pociągami.

 • ~ 2016-02-25
  17:10:38

  5 0

  Pozwolę sobie zamieścić tutaj dokładnie ten sam apel, który pojawił się na wydarzeniu na Facebooku w związku z sytuacjami niezrozumienia idei inicjatywy.

  "Nam nie zależy na sprowadzeniu Festiwalu Woodstock z Kostrzyna do Żor. Nam zależy na zorganizowaniu imprezy w klimacie woodstockowym w oparciu o żorskie warunki i przy współpracy wszystkich żorzan.

  Do inicjatywy zgłosiło się sporo mieszkańców, którzy zadeklarowali swoją pomoc przy organizacji stoisk, prowadzeniu warsztatów i prelekcji, pomoc przy zaproszeniu zespołów i osobistości, czy nawet pomoc przy sprzątaniu na i po imprezie. Właśnie o to nam chodzi - o zaangażowanie żorzan, którzy razem stworzą taki swój lokalny Woodstock.

  Nie mamy zamiaru zaprosić zespołu typu Prodigy czy gościć 700 tysięcy Polaków w naszych skromnych progach i być konkurencją dla oryginalnego Przystanku. Nie to jest celem naszego przedsięwzięcia.

  Oczywiście, myślimy o zaproszeniu jakiś gwiazd, ale kojarzonych właśnie z Woodstockami (np. zespoły, które zdobyły Złotego Bączka). Miło nam też będzie gościć Woodstockowiczów z całej Polski. Na razie jednak mierzymy swoje siły na zamiary i sprawdzamy, na ile możemy sobie pozwolić w swoich planach.

  Ma to być impreza lokalna, której w Żorach jeszcze nie było. Z polowymi warunkami, namiotami i ze sceną, przed którą będzie można przykucnąć. Chcemy imprezę z prawdziwego zdarzenia, która różnić się będzie klimatem od dotychczasowych miejskich imprez i która będzie też hołdem dla Owsiakowego Woodstocku."

 • ~gestskoczka 2016-02-25
  20:55:50

  1 3

  Jest kilka propozycji umiejscowienia takiej imprezy. Jestem zwolennikiem, by odbyła się na Żwace, z kilku powodów. Między innymi bliskość stacji Szczejkowice zapewni dobry dojazd pociągiem od Bielska-Białej i Wrocławia. Ja na takie imprezy już nie chodzę, ale uważam że komisariat i kościół powinny być w odpowiedniej odległości. Z całym szacunkiem dla kultury.

 • ~pioter77 2016-02-26
  11:48:20

  5 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~jasnypieron 2016-02-26
  13:49:09

  8 0

  Pioter nie obrażajmy ameb!!! Celina-arteks jest z Rybnika...i ze swym transportem publicznym w Rybniku jest na etapie furmanek!!! arteks jest to ktoś typu Ryszard Petru-ponoć super ekonomista, a w swojej partii nie potrafił policzyć pieniędzy....

 • ~Arteks 2016-02-26
  16:54:17

  1 12

  @jasnypieron - dzięki za komplement z tym porównaniem do Petru. :) Martw się lepiej Żorami w których obecna bezinwestycyjna bryndza wynika właśnie z kompletnego braku znajomości zasad ekonomii w Urzędzie Miasta...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 799

Prezentacje firm