zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Dżem i Miuosh zagrają na 32. Festiwalu Sari

2018-08-10, Autor: df, źródło: MOK w Żorach

Wielkimi krokami zbliża się 32. edycja Festiwalu Sari. W tym roku impreza będzie nawiązywała do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas koncertów wystąpią popularne zespoły grające muzykę rockowo-bluesową, celtycką oraz rap.

Reklama

1 i 2 września w Parku Cegielnia mieszkańcy Żor będą mieli okazję świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczny Festiwal Sari będzie bowiem nawiązywał do jubileuszu.

Koncerty rozpocznie i zapewne szybko rozbawi publiczność Jan Niezbendny. Następnie usłyszymy hip-hopowe rytmy w wykonaniu popularnego polskiego rapera Miuosha.

Niedzielne koncerty otworzy występ żorskiej kapeli Sari Ska Band. Nie zabraknie również pomysłodawcy i gospodarza festiwalu - zespołu Carrantuohill. Gwiazdą tegorocznej edycji Sari będzie zespół Dżem, w wykonaniu którego usłyszymy legendarne przeboje polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

Dodatkowo w ramach festiwalu 21 września w Domu Kultury w Żorach odbędzie się tradycyjna żeglarska Biesiada Szantowa. Wystąpią: North Cape, The Nierobbers, Voce Segreto i inni. Początek o godz. 19.00.

Program 32. Festiwalu Sari:

1 września
17.00 - Wręczenie nagród sportowych i kulturalnych Prezydenta Miasta Żory
18.00 - Jan Niezbendny
20.00 - Miuosh

2 września
17.00 - Sari Ska Band
18.30 - Carrantuohill
20.00 - Dżem

Patronat medialny nad 32. Festiwalem Sari objął portal tuŻory.pl.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~gestskoczka 2018-08-17
  15:34:55

  1 6

  Gdzie ta keja, przy niej ten jacht?

  Sari to dla mnie przede wszystkim pieśń żeglarska. W tamtym roku wykłócałem się o to, że koncerty dodatkowe, poza szantami są płatne. W tym roku, wygląda na to że te dodatkowe koncerty są wolne od opłat ( w 2017 – 25 zł za dzień), ale nic nie pisze o szantach.

 • ~Arteks 2018-08-17
  16:28:08

  3 11

  @gestskoczka - dobrze interpretujesz nazwę. No ale jak można stworzyć klimat dla szant w mieście które nie ma żadnej wodnej przystani i jakichś żeglarskich tradycji? Mi też ta nazwa kojarzy się z muzyką żeglarską ale zaproszone zespoły reprezentują klasyczny rock albo folk. Nie gniewaj się ale u was jakoś wszystko jest odwrotne lub udziwnione. Takie Lyski organizują słynną Magię Rocka. Fajna nazwa i oddaje autentycznie to co tam się dzieje. A u was Sari - a muzyki szantowej nie ma.

 • ~azan3 2018-08-17
  20:22:29

  5 5

  @gestskoczka, @Arteks- naprawdę ? Jak wpisałem w wyszukiwarkę "Sari" to raczej coś innego mi wyszło przede wszystkim. Prezentujecie obaj typowo polski przykład wiecznego marudzenia, kłótni, malkontenctwa i pesymizmu. Obaj jesteście jak stare dziady.
  A co to za różnica, czy miasto ma przystań żeglarską czy nie, wszędzie można szanty grać, nie ma zakazu, a co Disco Polo to można w polu tylko grać albo w Białymstoku?
  A skoro pan z twarzą autobusu pisze o rockowych koncertach w Lyskach, to zapraszamy co roku na Przystanek Żory. W tym roku też był. Jak taki mądrala mógł o tym zapomnieć?

 • ~Arteks 2018-08-17
  22:20:58

  3 8

  @azan3 - intencją powstania tego festiwalu były wyłącznie szanty. Była to chyba jedyna w historii Żor kierunkowa impreza opierająca się o jakiś jeden styl muzyki i powstała zapewne za sprawą jakichś bardzo aktywnych społeczników z Żor którzy byli powiązani z żeglarstwem. Kiedyś przypadkowo trafiłem na taki koncert w Gdyni i nawet nieźle się bawiłem bo to muzyka żywiołowa z dużą dawką pozytywnego humoru. Piszesz, że wszędzie można szanty grać ale chyba lepiej tam gdzie są jakieś wodne tradycje. :). A co do mnie i @gestskoczka to daleko nam do malkontenctwa za to czasami lubimy sarkazmy. :D Ani ja, ani gestskoczka nie skrytykowaliśmy tej fajnej muzycznej imprezy. Po prostu jesteś przewrażliwiony. Warto by mu też zmienić nazwę na jakąś oddającą obecne muzyczne klimaty. :)))

 • ~gestskoczka 2018-08-18
  08:22:22

  3 1

  @azan3, masz rację, jestem już chyba starym dziadem (64 l). Mam nadzieję, że po 70. cała żółć już ze mnie wyjdzie i będę się cieszyć jak dziecko wszystkim. A pisząc na wstępie: „Gdzie ta keja..” zacytowałem jedną z wielu wspaniałych piosenek Jerzego Porębskiego. Zacytuję jeszcze jedną – bardzo mi bliską – zwrotkę z tego utworu:

  Przeszły lata zapyziałe, rzęsą porósł staw,
  A na przystani czółno stało - kolorowy paw.
  Zaokrągliły się marzenia, wyjałowiał step,
  Lecz ciągle marzy o załodze ten samotny łeb.

  @Arteks, wiesz kogo się określa mianem „szowinista”? Ja Twoje komentarze odczytuję jako skrajnie szowinistyczne w sensie naszego regionu. Ale chyba nie tylko Ty jeden jesteś taki z tego miasta. Doskonale to zauważył mieszkaniec Katowic pracujący w Rybniku, dr Bartosz Mazur opisując co mu się podoba w tym mieście. Cytuję: [c] Podoba mi się to samo, co mnie irytuje. Taka szalona wsobność. Rybnik jest strasznie zorientowany sam na siebie. Pytając prezydenta Rybnika co jest punktem odniesienia dla Rybnika, otrzymałem odpowiedź: „Dla rybniczan ważni są rybniczanie, rybniczanie porównują się z rybniczanami. Proszę mieć tego świadomość.” [/c]

 • ~Arteks 2018-08-20
  10:38:48

  2 11

  @gestskoczka - dałbyś spokój z pisaniem nie na temat i przypisywaniem komuś cech których nie posiada. Rybnik trzyma we wszystkich dziedzinach wyższy poziom od okolicznych mieścin, a więc to zorientowanie na siebie wychodzi mu na dobre.

 • ~azan3 2018-08-20
  19:18:00

  6 2

  I tu się z gestskoczka zgodzę, jesteś Arteksie szowinistą. Twój ostatni wpis jest także na o dowodem A co do pisania nie na temat, to ty również często piszesz nie na temat. W każdym temacie w Żorach szukasz zaczepienia, żeby tylko dogryźć. Wiesz, człowiek może i ze wsi może wyjść, ale wieś z człowieka już nie zawsze.

 • ~Arteks 2018-08-20
  21:16:33

  2 6

  @azan3 - jeden i drugi nie rozumiecie słowa szowinizm i nadużywacie tego terminu zupełnie bez sensu. To pojęcie związane jest z wrogością do jakichś innych nacji i narodów. A ja akurat bardzo szanuję wszystkie nacje i chętnie na urlopy czy wycieczki wybieram inne kraje. :D O to czy wieś może wyjść z człowieka musiałbyś zapytać tych Żorzan którzy pochodzą ze wsi jak np. wasz prezydent. Ja urodziłem się w mieście i nigdy nie mieszkałem na wsi.

 • ~azan3 2018-08-20
  22:09:14

  6 1

  Jesteś w błędzie, dobrze rozumiemy to słowo i wcale nie nadużywamy go , bo użyliśmy tylko raz to określenie. Po prostu ty masz za wąskie horyzonty myślowe i nie znasz podstaw języka polskiego, znowu byka strzeliłeś, ty nawet wstydu nie masz. trudno w to uwierzyć, że gdziekolwiek jeździsz na wakacje, przecież ty cały czas siedzisz na rybnik.com i nie tylko i wypociny wypisujesz, aha zapomniałem, że masz w Rybniku niedaleko do Maroka i Meksyku ;). I nie wiem, czy zauważyłeś, ale schodzisz z tematu. A co do pochodzenia ze wsi, to taka metafora była, ale ty tego nie rozumiesz, bo to za trudne słowo, wiesz , co to? I wiesz, co: kończ waść, wstydu oszczędź....

 • ~gestskoczka 2018-08-21
  13:57:16

  4 1

  @Arteks, ćwierćinteligent to jest ten, co używa jakichś określeń, które zna tylko pobieżnie. Ja całkiem świadomie użyłem określenia "szowinista" – z pełną świadomością trawestując je. Wiem, że szowinista to skrajny nacjonalista. Ale w tym komicznym sensie, na tle naszej aglomeracji policentrycznej, gdzie ty z uporem muła starasz się wszystkim udowodnić wyższość Rybnika. Nawet na rybnickim portalu natrafiłem na twoje pogardliwe określenia mieszkańców powiatu rybnickiego i wodzisławskiego jako SRB i SWD. Mnie możesz określać SZO, wisi mi to. Bo Arteks, jawi mi się synonimem błazna.

 • ~Arteks 2018-08-21
  16:10:36

  3 5

  @gestskoczka - błazen szowinistą? Hehehe - sam nie wiesz co już pisać dziadku. Albo jedno albo drugie - przy czym ani jedno ani drugie do mnie kompletnie nie pasuje. Wyrażam się często negatywnie o kierowcach SRB/SWD bo przeważnie są kiepskimi kierowcami - spotykam się z tym codziennie, dużo częściej niż ty bo ludzie z tych miejscowości jeżdżą załatwiać swoje sprawy do Rybnika, a nie do Żor. Dziwię się, że nadużywasz tym razem ty mojej opinii bo do kierowców SZO nic nie mam. Przynajmniej potrafią parkować bo nauczyli się tego u siebie na blokowych osiedlach w przeciwieństwie do kierowców ze wsi. Ale opinie te nie mają nic wspólnego z jakąś pogardą dla mieszkańców. Wyrażam się często negatywnie o waszych niekompetentnych władzach i wyrażam swoje opinie o Żorach ale nigdy nie wyrażam się pogardliwie o Żorzanach. W Raciborzu pogardliwie oceniają umiejętności kierowców OGL, w Częstochowie mówią o SKL "stłuczka, kolizja, laweta", w Katowicach śmieją się z SBE.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.