HLB: kolejka cudów, fantastyczny mecz żorzan!

2013-03-12, Autor: Marcin Maguda
XIII kolejkę spotkań HLB można śmiało nazwać „kolejką cudów”, gdyż główni pretendenci to tytułu mistrzowskiego VII edycji Halowej Ligi Biznesu zgubili punkty i tym samym losy mistrzostwa rozstrzygnie ostatnia – XIV kolejka spotkań.

W pierwszym pojedynku XIII kolejki HLB vice lider rozgrywek zespół KWK Chwałowice zmierzył się z drużyną Słodyczy Słod Hurt, która do tej pory na swoim koncie zgromadziła jeden punkt. Pierwsza część spotkania ułożyła się po myśli górników, którzy tą część gry wygrali 2:1.

W drugiej połowie meczu nie mająca nic do stracenia w tym pojedynku drużyna Słodyczy Słod Hurt rzuciła się do odrabiania strat i za sprawą Waldemara Matysik wyrównała stan meczu na 2:2. Taki obieg wydarzeń podrażnił ambicje zawodników KWK Chwałowice, którzy narzucili swój styl gry i za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu. Mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych ta sztuka nie udała się drużynie KWK Chwałowice, gdyż swój wielki dzień w bramce Słod Hurtu miał Marcin Braszka i tym samym mecz zakończył się remisem 2:2.

Nieoczekiwanym rezultatem zakończył się również drugi pojedynek XIII kolejki spotkań, w którym lider rozgrywek drużyna EKO Solar przegrała z ZSRG Żory 1:4. W pierwszej połowie gry zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, a jej autorem był zawodnik ZSRG Żory Damian Koczewski. Druga część spotkania rozpoczęła się od trafienia zawodnika z Żor, ale chwilę później niezawodny Jakub Czarnecki zminimalizował rozmiary porażki. Gdy wydawało się, iż kwestią czasu będą bramki dla EKO Solar decydujące dwa ciosy zadali zawodnicy ZSRG Żory i tym samym zdobyli trzy punkty w spotkaniu.

W kolejnym meczu oglądaliśmy drużynę OBI Jastrzębie Zdrój, która musiała zwyciężyć pojedynek z ENERGO Rybnik, aby zachować szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla zawodników z Jastrzębia, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 2:0. Odpowiedzią drużyny ENERGO Rybnik była bramka kontaktowa Dominika Knapika, ale jeszcze przed przerwą zawodnicy OBI dorzucili do swojego dorobku jedną bramkę i do szatni schodzili z korzystnym wynikiem dla siebie 3:1. W drugiej połowie spotkania drużyna OBI Jastrzębie Zdrój nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa i ostatecznie pokonała ENERGO Rybnik 5:2.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna BP & TNT, która rozgromiła MARAT 21:2. Drużyna MARAT, która tego dnia wystąpiła w zaledwie czteroosobowym składzie, nie była w stanie nawiązać walki z ekipą BP & TNT - w rundzie rewanżowej imponującą rewelacyjną formą. Dziewięć bramek w tym pojedynku zdobył super snajper Szymon Węgrzyk, który z 51 trafieniami pewnie zmierza po kolejną koronę „króla strzelców rozgrywek Halowej Ligi Biznesu”.

„Najlepszym piłkarzem XII kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny OBI Jastrzębie Zdrój Robert Serkowski.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.