zamknij

Wiadomości

Jak wpływa na nas autostrada A1? Urzędnicy pytają o Twoje zdanie

2014-01-24, Autor: wk; źródło: UM Żory
Żory przystąpiły do realizacji partnerskiego projektu, którego celem jest określenie wpływu autostrady A1 na gminy zlokalizowane wzdłuż niej, a także określenie potencjalnych kierunków rozwoju.

Reklama

- Istotnym elementem badań będą ankiety przeprowadzane wśród mieszkańców, dzięki którym których chcielibyśmy pozyskać informacje o tym, jak budowa autostrady A1 wpłynęła na funkcjonowanie Żor i mieszkańców naszego miasta, organizacji pozarządowych oraz firm, jak i całego obszaru zlokalizowanego w jej sąsiedztwie - mówią urzędnicy.

Ankiety są anonimowe, a udzielone odpowiedzi posłużą jedynie do celów badawczych. Formularze dostępne są w trzech wersjach:
- ankieta dla mieszkańców
- ankieta dla organizacji pozarządowych
- ankieta dla przedsiębiorców

Wypełnioną ankietę można odesłać w wersji elektronicznej na adres: sir@um.zory.pl lub oddać osobiście w Urzędzie Miasta Żory, al. Wojska Polskiego 25, pokój 107 (I piętro) w terminie do 31 stycznia 2014 roku.

W przypadku pytań, można kontaktować się z p. Iwoną Kapustką pod numerem telefonu: 32 4348 215 lub 32 4348 255.

Ankieta przeprowadzana jest w ramach projektu pn. „Diagnoza potencjału rozwojowego obszaru funkcjonalnego zlokalizowanego wzdłuż autostrady A1 na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~gestskoczka 2014-01-15 12:22:24

    Autostrada a koszt społeczny. Chciałbym przypomnieć głośną dyskusję, którą potem wyciszono i większość o niej zapomniała – ja nie zapomniałem. Autostrady stanowiące obwodnice miast lub aglomeracji winny być całkowicie bezpłatne dla wszystkich pojazdów które mogą poruszać się po autostradach. Uważam, że A1 na odcinku od węzła Pyrzowice do granicy z Czechami stanowi taką centralną obwodnicę dla miast: Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Radzionków, Bytom, Zabrze, Gliwice, Knurów, Czerwionka-Leszczyny, Żory, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Bohumin, Ostrava. Po Czeskiej stronie odcinek 22 km od granicy z Polską do Ostravy jest wyłączony z obowiązku posiadania winiety. Przez Żory i Rybnik przebiegają trzy drogi główne z północy na południe: Wiślanka (DK 81) w Żorach, A1 pomiędzy Żorami a Rybnikiem, oraz DK 78 w Rybniku. Dwie z nich to drogi płatne (Wiślanka i A1), obstawione bramownicami viaTOLL, a jedna, przebiegająca przez Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śląski jest niepłatna, również dla tirów. Rzecz w tym, aby przenieść bramownice z autostrady A1 na DK 78, by odciążyć te miasta. Koszty społeczne winny być ważniejsze niż zysk. Jak MY, mieszkańcy tego regionu nie będziemy domagać się centralnej obwodnicy, to jej na pewno nie będzie. Będzie płatna autostrada, a po ulicach naszych miast będą jeździć samochody które mogłyby jechać centralną obwodnicą.

    28 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 2657