Kultura, rozrywka i edukacja

„Miarka” najlepsza w województwie, dziewiąta w Polsce

29 maja drużyny dziewcząt i chłopców I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach wzięły udział w finale wojewódzkim zawodów sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze 2015”.

Po niezwykle zaciętym boju chłopcy w składzie: Paweł Truszkowski, Jacek Marcisz i Michał Kopeć wywalczyli brązowe medale mistrzostw Śląska, a drużyna dziewcząt w składzie: Agnieszka Winkler, Zosia Zdeb i Adriana Konopka zwyciężyły zdobywając tytuł mistrzyń Śląska i uzyskały prawo do reprezentowania naszego województwa na Mistrzostwach Polski. Warto dodać, że za plecami uczniów „Miarki” uplasowały się szkoły o profilach: policyjnym, pożarniczym i wojskowym.

W dniach 9 -12 czerwca reprezentacja dziewcząt w składzie: Winkler Agnieszka, Konopka Adriana i Szczypka Hania wzięła udział w finale Mistrzostw Polski w zawodach sportowo - obronnych "Sprawni jak żołnierze 2015", które odbyły się w Koszalinie. Po fantastycznej walce z przeciwnikiem i własnymi słabościami dziewczyny zajęły IX miejsce w Polsce.

Do zawodów dziewczyny przygotował Łukasz Kuś.