Ciekawe oferty pracy w regionie
Legendy miejskie o zachciankach programistów
W świecie dynamicznie rozwijającej się technologii branża informatyczna stała się areną stereotypów. Krążą opowieści o pracy pełnej benefitów: owocowe środy, drzemki w pracy, urlop menstruacyjny… Za tą fasadą kryje się znacznie bardziej złożona rzeczywistość.
Zachcianka czy ułatwienie?
Benefity w branży IT oparte są na filozofii budowy odpowiedniego środowiska pracy, które sprzyja wydajności i kreatywności. Praca w IT wymaga m.in. wysokiej koncentracji, umiejętności analitycznego myślenia, a jednocześnie działania pod presją czasu. Firmy chcąc przyciągnąć i zatrzymać wysokiej klasy specjalistów, tworzą wyjątkowe warunki pracy. Jakie konkretnie?
O której to się przychodzi?
W branży technologicznej, gdzie priorytetem jest efektywność, praca z zegarkiem w ręku często nie ma uzasadnienia. Rozpoczęcie dnia pracy w ustalonym przez zespół przedziale czasu, tak jak jest to w rybnickim software house ALAN Systems jest po prostu wygodne.
Zachcianka? Raczej zwiększenie produktywności poprzez dopasowanie godzin pracy do najbardziej efektywnych i kluczowych momentów dnia. Ma to także znaczenie dla zespołów realizujących projekty międzynarodowe w różnych strefach czasowych.
Raz w biurze, raz w domu
W branży IT praca hybrydowa to sposób w jaki szefowie pokazują, że doceniają wartość swoich pracowników oraz chcą sprostać ich potrzebom.
Dbając o satysfakcję pracowników, budujemy silne zespoły, gotowe podjąć się wyzwań i sprostać wymaganiom. – mówi Nikola Gołębiewska, koordynatorka rekrutacji w ALAN Systems. Z tym czy praca z domowego zacisza zawsze jest komfortowa i „zaciszna” bywa różnie – dodaje z uśmiechem i kontynuuje – Praca hybrydowa to nieoceniona wartość, która często pomaga w złapaniu równowagi w realizacji zadań zawodowych i prywatnych.
Praca w pozycji horyzontalnej
Przy biurku programisty zamiast krzesła jest hamak, a w sali konferencyjnej leżaki i plaża?
Nie, tak nie wyglądają nasze biura – mówi Roksana Mika, testerka w ALAN Systems. Zamiast krzesła niektórzy z nas decydują się wprawdzie na np. biurko do pracy na stojąco. Zmiana pozycji jest istotna. I tę horyzontalną, na leżaku, można przyjąć spędzając latem przerwę na tarasie w naszej rybnickiej siedzibie. Dodaje – To jedna z kilku przestrzeni do relaksu w biurze. Równie chętnie wybierane są przez nas te, gdzie możemy rozegrać mecz w piłkarzyki albo partię darta.
Te miejsca nie tylko pozwalają na odprężenie się, ale również sprzyjają wymianie pomysłów. Specjaliści IT często muszą myśleć nieszablonowo i znajdować innowacyjne rozwiązania dla problemów, które innym wydają się nie do przejścia. Zapewnienie inspirującego otoczenia, ułatwia wydobycie pełnego potencjału zespołu.
Okresowo wolne
Komfort pracy to nie tylko kwestia ergonomii i wygody, ale także zaspokajanie specjalnych potrzeb.
Jesteśmy świadomi, że różni pracownicy mają różne potrzeby i oczekiwania, dlatego staramy się stworzyć środowisko pracy, które jest odpowiednie dla każdego z nas. Bez względu na płeć – mówi Sylwia Mazurek, specjalistka ds. marketingu w ALAN Systems, gdzie jednym z benefitów jest urlop menstruacyjny.
Choć branża jest postrzegana jako męska, firma chce przełamać ten stereotyp. Przejawem jest zrozumienie indywidualnych potrzeb i krok w kierunku zwiększenia liczby kobiet-specjalistek.
Nie od dziś wiadomo, że różnorodność zespołów przynosi innowacyjność i przekłada się na lepsze rezultaty projektów – to założenie potwierdza Beata Neblik, programistka w ALAN Systems.
Za kulisami branży technologicznej
Opowieści o kaprysach w branży IT to jedynie niewielki fragment szerszego kontekstu. Firmy starają się tworzyć przyjazne środowisko pracy, które zapewnia wygodę, elastyczność i inspirację. To właśnie te elementy sprawiają, że branża IT przyciąga, ale zatrzymuje tylko najlepszych.
Praca jest wymagająca z wielu powodów. Pracujemy nad projektami, które nie mogą się obejść bez rozbudowanego rozumienia technologii. Rozwiązywanie problemów na tym poziomie wymaga zaawansowanych umiejętności, ale i olbrzymiego zaangażowania – mówi Marta Sikorska, testerka w ALAN Systems i dodaje – Jednocześnie projekty mają określone terminy i wymagają złożonych funkcjonalności. Zadania realizuje się z naciskiem na efektywność, co może prowadzić do dużej presji i odpowiedzialności.
Poznaj ALAN Systems na: alan-systems.com
Materiał oryginalny: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,legendy-miejskie-o-zachciankach-programistow,wia5-3320-57331.html
Najczęściej czytane
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert