zamknij

Wiadomości

Listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. Żorzanka wysoko

2019-08-20, Autor: ww

Koalicja Obywatelska opublikowała pełne listy kandydatów na wybory do Sejmu i Senatu. Z czwartego miejsca wystartuje żorzanka Anna Gaszka.

Reklama

Jak dotąd oficjalnie wiedzieliśmy, że w pierwszej trójce kandydatów Koalicji Obywatelskiej znajdą się posłowie: Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski i Gabriela Lenartowicz.

 

Wczoraj poznaliśmy pełną listę kandydatów do Sejmu, za wyjątkiem 7. miejsca. Wygląda ona tak:

 

1. Marek Krząkała
2. Krzysztof Gadowski
3. Gabriela Lenartowicz
4. Anna Gaszka
5. Bartłomiej Gabryś
6. Marek Profaska
7. ?
8. Izabella Kozielska
9. Grzegorz Serwatka
10. Mirosław Duży
11. Zawadzki Ryszard
12. Wojciech Kiljańczyk
13. Beata Rzaczek
14. Halina Kantor
15. Jerzy Jelonek
16. Weronika Piekoszowska
17. Gabriela Własiewicz
18. Krzysztof Dybiec.

Uwagę zwraca wysoka, 4. pozycja na liście niedawnej kandydatki na prezydenta Żor, radnej miejskiej – Anny Gaszki.

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu w okręgu nr 73, obejmującym Rybnik, powiat rybnicki oraz powiat mikołowski, będzie rybniczanin, wiceburmistrz Czerwionki-Leszczyn i radny sejmiku województwa – Grzegorz Wolnik.

Zaskoczeniem jest nazwisko kandydata do Senatu w okręgu nr 72, który obejmuje: Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat raciborski i powiat wodzisławski. O mandat dla Koalicji powalczy Marek Migalski – znany politolog, a do niedawna europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także: Listy Prawa i Sprawiedliwości – są niespodzianki.

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 55

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~Grzegorz Grze 2019-08-20
  18:29:48

  38 20

  Najpierw kandyduje na prezydenta miasta, gdzie w debacie nie świeci wiedzą. Później walczy o podwyżki dla nauczycieli, bo mało zarabia za kilka godzin pracy dziennie a w zeznaniu podatkowym 85 tysięcy za poprzedni rok pracy w szkole co daje około 8.5 tyś zł za miesiąc. Teraz szuka miejsca w sejmie...

 • ~Anna Gaszka 2019-08-20
  20:20:52

  22 33

  Panie Grzegorzu, jak przemawia za Panem zazdrość z powodu zarobionych przeze mnie pieniędzy to niech Pan zrobi coś, żeby sobie los poprawić. I gdyby Pan wiedzą świecił to pewnie nie wysilałby się Pan na ten wpis. Zablokowałam Pana na fb, bo już Pan jątrzył spisek i awanturę. Jeżeli jest Pan znajomym Pana Piebiaka to proponowałabym zabrać swoje zabawki i opuścić piaskownicę. Widzę, że nic prócz szczucia i żółci za Panem nie przemawia.

 • ~gestskoczka 2019-08-20
  20:29:21

  13 11

  @Grzegorz Grze. Nigdy nie zmieniłeś pracy na lepiej płatną?

  Ja do Pani Anny Gaszki nie mam nic. Choć na mój głos Pani Anna nie może liczyć ze względu na PO, tak samo jak Pan Daniel Wawrzyczek ze względu na PiS.

  Chętnie oddałbym głos na Panią Annę i Pana Daniela, gdyby było inne prawo wyborcze, a my, upodmiotowieni wyborcy, wybieralibyśmy naszych przedstawicieli (zależnych mandatem od wyborców w okręgu). Życzę mandatu i Pani Annie, i Panu Danielowi, ale Oni niestety nie będą naszymi przedstawicielami w Sejmie.

 • ~Anna Gaszka 2019-08-20
  20:47:26

  13 20

  Panie gestskoczka zdecydowałam się startować w tych wyborach po to, żeby być reprezentantką mojego miasta i regionu w Sejmie... to mój motor... oczywiście zdaję sobie sprawę, że moi zwolennicy znajdują się głównie po opozycyjnej stronie... ale Żory są dla wszystkich. Miasto zasługuje na swoją posłankę. I proszę mi wierzyć... Żory będą miały swojego przedstawiciela.

 • ~gestskoczka 2019-08-20
  21:34:27

  23 6

  Szanowna Pani Anno. Pisze Pani: „… zdecydowałam się startować w tych wyborach po to, żeby być reprezentantką mojego miasta i regionu w Sejmie... „ To jest myślenie realne, czy życzeniowe?

  Życzę Pani mandatu, ale jestem przekonany że jak Pani będzie posłanką, to nie będzie Pani reprezentować w Sejmie Żor czy subregionu zachodniego, a będzie pani reprezentować warszawską centralę partyjną. W konstytucji, w art. 104 pisze wyraźnie: „Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.”

  Chciałbym Pani wierzyć, ale po tym ostatnim komentarzu – nie mogę.

 • ~Anna Gaszka 2019-08-20
  21:48:55

  7 27

  Zatem Panie gestskoczka jest Pan człowiekiem małej wiary.

 • ~gestskoczka 2019-08-20
  21:51:24

  19 6

  Pani Anno, mój powyższy komentarz dotyczył realiów na poziomie politycznym. Faktycznie posłowie czy senatorowie potrafią zrobić coś dobrego dla miasta w którym mieszkają. Ja sobie jednak nie przypominam by któryś poseł czy senator – poza Panem Adamem Źdźiebło – zrobił coś dobrego dla Żor. Na żorskie głosy liczą, a jak mandat mają w kieszeni to Żory mają w...

 • ~Anna Gaszka 2019-08-20
  22:06:50

  8 25

  Oni... liczą... oni, oni, oni.... Panie gestskoczka proszę żeby Pan nie przewidywał przyszłości z moim udziałem... jest Pan stronniczy.... wszyscy źli, Adam ok... mnie nie daje Pan szansy.... bo? Kobieta?

 • ~gestskoczka 2019-08-21
  08:01:10

  26 4

  Pani Anno, to Pani stara się przewidywać przyszłość, cytuję fragment Pani komentarza: „I proszę mi wierzyć... Żory będą miały swojego przedstawiciela.”

  Jestem stronniczy. Chyba każdy jest stronniczy – subiektywne spojrzenie, to normalne - proste, łatwe i przyjemne. Obiektywizm jest trudny.

  A to był cios poniżej pasa: „mnie nie daje Pan szansy.... bo? Kobieta?” W społeczeństwie, dla mnie człowiekiem jest każdy: kobieta – mężczyzna, autochton – gorol (nawet ten zza Buga czy z Afryki), katolik – niewierzący, itp. Pisałem wyraźnie i szczerze: „Życzę Pani mandatu”, pisałem też że na mój głos nie może Pani liczyć. Nie dlatego że kobieta, ale dla tego, że czuję się ubezwłasnowolniony przez totalitaryzm partyjny. Ja, Pani, każdy mieszkaniec i obywatel mamy ograniczone czynne prawo wyborcze. Nie będąc członkiem partii, nie możemy zgłaszać – lokalnie, w okręgu – swoich kandydatów. Możemy jedynie głosować na centralne listy partyjne. Do czasu upodmiotowienia wyborcy, nie oddam ważnego głosu.

  Nie oddaję ważnego głosu na listy partyjne od dawna, głos ważny oddaję jedynie w wyborach na prezydenta miasta i prezydenta RP, bo tu głosuję na człowieka, a w dodatku w wyborach na prezydenta miasta mogę zgłosić kandydata, mogę też po wyborach zorganizować referendum odwoławcze, i tu czuję się w pełni upodmiotowiony.

  W tamtym roku byłem na spotkaniu przedwyborczym kandydata na prezydenta miasta który obiecywał m.in. wprowadzenie lokalnego referendum. Jestem zwolennikiem demokracji partycypacyjnej. Postanowiłem w tych wyborach oddać głos ważny również do Rady Miasta i sejmiku. Pana Kałużę kojarzę, oddałem głos na Nowoczesną stawiając krzyżyk przy Jego nazwisku. Zaraz po wyborach dostałem od niego w pysk. Brałem udział w proteście na Rynku, słyszałem okrzyki i widziałem duży napis: „Kałuża ty ciulu” Stałem pośród protestujących i czułem że wszyscy jesteśmy ubezwłasnowolnieni przez to samowładcze partyjniactwo. Gdyby było inaczej, nie byłoby takich niegrzecznych napisów i okrzyków, tylko niezadowoleni że Pan Kałuża przeszedł z Nowoczesnej do PiS, zebraliby podpisy do referendum w sprawie cofnięcia mandatu Panu Kałuży i lokalne społeczeństwo by zadecydowało. Ale zadecydował totalitaryzm partyjny.

 • ~minges 2019-08-21
  09:42:48

  9 16

  Wiecie co jest najciekawsze? Z list PO-KO w naszym okręgu startuje do Senatu Marek Migalski, do niedawna jeszcze europoseł z list... PiS. I jakoś nie widzę tłumów i manifestacji na rynku oraz szumu medialnego.
  A p. Annie życzę powodzenia w tak poważnym debiucie politycznym.

 • ~Oscar 2019-08-21
  11:08:02

  14 8

  Do minges

  Dzień dobry

  Aż musiałem się zalogować i pierwszy raz w życiu skomentować coś na forum.

  Ja również, jak wielu innych, zagłosowałem na p. Kałużę i uczestniczyłem w protestach na rynku w Żorach. Dlaczego? Ponieważ p. Kałuża startował z list Nowoczesnej (czy tam innej wspólnej listy a na pewno nie startował z list PiS-u) a dwa dni po ogłoszeniu wyników zmienił poglądy i barwy polityczne (uczciwe?).

  W przypadku p. Migalskiego i jego startu z list Koalicji Obywatelskiej sytuacja jest jasna. Zmienił barwy przed wyborami i pomimo, że startuje z listy na którą mógłbym oddać głoś to na tą listę już nie oddam głosu. Gdyby barwy zmienił po wyborach miał bym z tym problem, a tak.... . Obecnie w kraju takich sytuacji jest więcej gdzie byli działacze PiS-u przykleili się do PO (p. Kowal z Krakowa czy p. Poncyliusz który dostał jedynkę na listach gdzieś tam...) i z tego powodu (to mnie utwierdziło w tej decyzji) PO w tych wyborach na mój głos nie może liczyć.

  Najgorsze, że nie ma na kogo oddać głosu i chyba pierwszy raz w życiu oddam nieważny głos.

  Pozdrawiam

 • ~luxveritatis 2019-08-21
  15:35:53

  22 4

  Witam Pani Aniu. Niestety zbyt łatwo ulega Pani emocją i chyba nie znosi krytyki. Gestskoczka ma wiele racji a stwierdzenie, że Żory będą miały swojego swojego przedstawiciela (zapewne ma Pani siebie na myśli) trąci pychą i arogancją. Głosowałem na Panią w pierwszej turze wyborów prezydenckich, ale po debacie stwierdziłem, że popełniłem błąd. Przykre bo liczyłem na zmianę u steru władzy. Ale Pani tą debatę przegrała. Teraz ku mojemu zdziwieniu pragnie pani spełnić się w polityce wyższego szczebla i tu znowu musze zgodzić się z gestskoczka, że będzie Pani reprezentować centralę partyjną. Ostatnio RM głosowała nad podwyżkami opłat za wywóz śmieci. "W głosowaniu za przyjęciem uchwały przygotowanej przez Prezydenta Żor było sześciu radnych, zaś pozostałych trzynastu wstrzymało się od głosu. Za przyjęciem nowych stawek zagłosowali: Barbara Fiedor, Jolanta Hrycak, Jadwiga Kempny, Piotr Kosztyła, Arkadiusz Kuś i Andrzej Lis." Więc pytam Panią gdzie Pani była..... i jakie ma Pani zdanie. Głosowanie dotyczyło naszego miasta i jego mieszkańców.
  Ps. nie jestem zwolennikiem Pis a raczej bliżej mi do KO, ale nie chciałbym powtórki z KAŁUZY.

 • ~Grzegorz Grze 2019-08-21
  17:15:10

  23 4

  Szok Pani Aniu jak nerwowo znosi pani konstruktywną krytykę. Takiego posła nam nie trzeba. Po pierwsze startowała pani w wyborach, w mojej ocenie bez przygotowania na fotel prezydenta zasłaniając się stwierdzeniem, że wszystkiego trzeba nauczyć się z czasem, słabe podejście. Po drugie napisała mi pani w komentarzu że strajkuje żeby godnie zarabiać a się okazuje że zarabia pani średnio 8 tyś na miesiąc jako nauczyciel i nie jest to zazdrość z mojej strony. Wielu znajomych uczniów odczuło ten strajk niepotrzebnym stresem. W mojej ocenie był to strajk kosztem uczniów i zdania nie zmienię. Po trzecie nie głosowała pani przeciw temu o czym wspomniał przedmówca. Po czwarte dobre opinie Pani ceni a krytykę atakuje. Do tego pomawia mnie pani, że skoro krytykuję to muszę być związany z PiS. Oświece panią, jestem całkowicie anty Pisowski. A i prezydenta Sochy nie popieram. Moim zdaniem do Sejmu trzeba trochę więcej niż radnego. Na koniec ciągle się zastanawiam, co pani wniesie do miasta Żory i nas mieszkańców będąc posłem ? Na to pytanie mi pani nie odpowiedziała a zablokowała dostęp do komentowania. Tak postępuje kandydat na posła? Myślę, że nie. Skoro twierdzisz pani, że startuje dla dobra miasta to proszę wskazać jakiś punkt programu PO dla nas mieszczan.

 • ~Grzegorz Grze 2019-08-21
  17:23:07

  26 3

  Po za tym pani Anno, tu nie wystarczy wiara w to, że coś pani zrobi dla miasta. Nam potrzeba prawdziwego posła z wiedzą i doświadczeniem. To nie jest tak, że wejdzie pani do sejmu a w Żorach nagle wszystko zmieni się na lepsze. Proszę mi pokazać miasto i sytuację, gdzie poseł nagle "ulepszył" miasto. Po za tym, co już zrobiła pani dla Żor będąc radną? Tu jest was kilkunastu i łatwiej coś załatwić /przegłosować. Tam w sejmie nie ma kilkunastu osób. Trochę to naciągane z tym przedstawicielem miasta w sejmie....

 • ~davon 2019-08-21
  18:31:05

  3 15

  Udzielamy prawdziwej pożyczki firmom i osobom fizycznym. Możesz ubiegać się o 100 000 USD jako osoba fizyczna i 1 000 000 USD jako podmiot współpracujący lub firma. Nasze usługi są autentyczne i dobrze udokumentowane do celów prawnych. Wyślij wiadomość e-mail na adres: dm8780115@gmail.com
  Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz pożyczki.

 • ~Adalbert 2019-08-23
  07:38:09

  9 7

  Ale mamy wybór!!!
  PIS - Kaczyński
  PO - Schetyna
  PSL - Kukiz
  LEWICA - komuniści
  INNI - zero koma przecinek
  Sami sobie na to zasłużyliśmy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.