Kultura, rozrywka i edukacja

Mażoretki nagrodzone wielokrotnie na Mistrzostwach Polski

W dniach 22 - 24 maja w Kędzierzynie-Koźlu odbywały się XVII Mistrzostwa Polski zespołów Mażoretkowych. Mazoretki „Eksplozja” reprezentujące Żory zdobyły trzy złote medale i tym samym tytuły Mistrzowskie.

Solistka Dżesika Skórska wywalczyła podwójne mistrzostwo w kategoriach solowych. W piątek 22 maja zdobyła złoty medal w kategorii solo baton seniorki, gdzie konkurencja liczyła około 30 zawodniczek z całej Polski. Sobota przyniosła złoto grupie „Mamusiek” – mażoretek z Żor, które w konkurencji zmierzyły się z 14 zespołami podzielonymi na kategorie pom pon i baton.

>>Zobacz galerię: Mażoretki nagrodzone wielokrotnie na Mistrzostwach Polski

Z kolei 24 maja Dżesika Skórska po raz kolejny wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii 2x baton solo. Dodatkowo cała grupa zdobyła srebrny tytuł w plebiscycie Diamentowej Mażoretki.

Instruktorem mażoretek jest Kaja Skórska

Już od września w klubie Wisus ruszą nowe nabory do zespołu (do każdej kategorii wiekowej).