Wiadomości
Na Śląsku działa grupa specjalna. Czym zajmuje się SPEED?
Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, na terenie województwa śląskiego powołana została do życia grupa SPEED. Poza mundurowymi z drogówki, w jej skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Jakie jest główne działanie powołanej właśnie komórki?
19 lipca 2019 roku, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, na terenie województwa śląskiego swoje działanie rozpoczął zespół SPEED, mający za zadanie przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach.
- Grupa liczy ponad 50 policjantów. W jej skład wchodzą stróże prawa drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych Policji, a także stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość – tłumaczy podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa KWP w Katowicach.
Grupa SPEED będzie zajmowała się także uczestnikami ruchu drogowego, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być powodem różnych tragicznych zdarzeń.
Zobacz także
- Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza nagrań umieszczanych w internecie, obrazujących różne „pirackie wyczyny”, czy udaremnianie nielegalnych wyścigów. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami, policjanci będą mogli wytypować najbardziej niebezpieczne miejsca w całym województwie. Pomocnymi narzędziami w działaniu grupy będą monitoringi miejskie oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – dodaje policjantka.
Policjanci nowo powołanej grupy do działań będą wyjeżdżali wyposażonymi w wideorejestratory najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, z silnikami o mocy powyżej 200 KM.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Znany youtuber, Książulo był w Żorach. Gdzie jadł? [WIDEO]
18598 -
"Głupi żart" i poważne konsekwencje. Ewakuowano uczniów i pracowników, 8 osób poszkodowanych
9032 -
Pożar budynku przy ul. Rybnickiej. Palił się obiekt gospodarczy
2821 -
Wypadek w Żorach. Zderzyły się trzy samochody. Wystarczyła chwila nieuwagi
2163 -
Wyłączenia prądu w Żorach [HARMONOGRAM]
2071
Najwyżej oceniane
-
"Głupi żart" i poważne konsekwencje. Ewakuowano uczniów i pracowników, 8 osób poszkodowanych
+10 / -2 -
Miała przylecieć z USA do Krakowa, ale nie dotarła. Na szczęście, ta historia skończyła się "happy endem"
+6 / -0 -
Rola Fundacji w życiu społecznym regionu.
+5 / -0 -
Niezwykłe miejsce dla dzieci utkane z marzeń o przyjaznej edukacji
+6 / -1 -
W Żorach szukano poszukiwanych. To część ogólnopolskiej akcji policji [WIDEO]
+3 / -0
Najczęściej komentowane
-
Finał kampanii "Smogowe płuca". W czwartek podsumowanie oraz bezpłatny seans filmowy
1 -
Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
0 -
Zatrzymani kierowcy w Żorach. Prowadzili mimo sądowego zakazu!
0 -
Tydzień pod znakiem matematyki. Czy żorzanie ją znają? (wideo)
0 -
Wypadek w Żorach. Zderzyły się trzy samochody. Wystarczyła chwila nieuwagi
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~gestskoczka 2019-07-26
10:24:30
SPEED to skrótowiec, jakiś anglosaski narzut dla ciemnego ludu, który używa bezmyślnie takich hasełek. Wiedzą mniej więcej co to jest tak jak „pit”, „vat” czy „usa”, ale jak poprosić takiego o rozwinięcie tego skrótowca po polsku – to nie wie. Używa a nie wie.
Takie anglosaskie skrótowce są jak piktogramy dla cywilizacji obrazkowej. Ciemny lud ma rozumieć mniej więcej obrazek, sens jest dla kapłanów i dozorców niewolników. Czy policja chce pracować na rzecz anglosaskiej okupacji?
Druga sprawa. Rozumiem, szanuję i pochwalam działania prewencyjne policji, by nam się jeździło bezpieczniej po naszych ulicach, drogach i autostradach. Ale zatrudniać do tego fachowców od zwalczania cyberprzestępczości, to duża marnotrawność. Wystarczy zespół kilku zwykłych, przeszkolonych w białym wywiadzie policjantów, by wyłapywać ustawki i wyścigi.
Fachowcy od cyberprzestrzeni mogli by opracować ogólnopolski system nawigacji satelitarnej, który obejmowałby ulice naszych miast oraz wszystkie drogi w kraju. Każdy kierowca miałby obowiązkowo zabudowany w samochodzie taki nadajnik/odbiornik. System wyłapywałby wszelkie przekroczenia prędkości. Nie potrzebne byłyby fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości. Nawet osiedlowe progi by zniknęły. Kierowca w tym systemie miałby mapę satelitarną, z aktualnie naniesionymi ograniczeniami prędkości w związku z robotami drogowymi. Jest to już obecnie możliwe do realizacji. Ale może lepiej się bawić w anglosaskie narzuty i wozić się brykami wyposażonymi w silniki o mocy powyżej 200 KM.