Wiadomości
PGNiG: ceny gazu w 2022 nie wzrosną. Odbiorcy taryfowi mogą spać spokojnie
W efekcie rosyjskiej manipulacji ceny gazu na giełdach znacząco wzrosły - poinformował prezes PGNiG Paweł Majewski. Jednak, jego zdaniem, odbiorcy taryfowi mogą spać spokojnie. Dla nich w 2022 roku ceny mają utrzymać się na obecnym poziomie.
Ceny gazu na giełdach wzrosły w sposób niespotykany. To oczywiście efekt rosyjskiej manipulacji – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski Business Insiderowi.
Jaki to ma wpływ na odbiorców taryfowych?
Zobacz także
Dzięki odpowiedzialnej decyzji rządu i wprowadzonym zmianom legislacyjnym taryfą zostało objęte szersze grono odbiorców, nie tylko gospodarstwa domowe, ale też wszystkie bez wyjątku spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, szkoły szpitale, domy opieki itp. Objęcie ich taryfą spowodowało m.in. także to, że w tym roku cena dla nich już nie wzrośnie. Ta cena została zamrożona na poziomie z początku roku - tłumaczył Paweł Majewski.
Prezes #PGNiG Paweł Majewski w @BIPolska: Ceny #gaz na europejskich giełdach ponownie biją rekordy. Teraz już cała Europa widzi to, o czym mówiliśmy od dawna - że to efekt manipulacji ze strony Rosji.
— PGNiG (@GK_PGNiG) March 4, 2022
PGNiG: jeszcze w marcu pięć transportów gazu LNG. To rekord
Prezes PGNiG zapowiedział też, że jeszcze w marcu spółka sprowadzi do gazoportu w Świnoujściu pięć dodatkowych transportów skroplonego gazu LNG, co stanowi rekordowy poziom dostaw drogą morską.
Paweł Majewski zaznaczył, że obecnie magazyny są wypełnione w około 60 proc.
Presja militarna na wschodzie powoduje, że ceny gazu znacznie rosną. Rosja ogranicza dostawy spotowe do Europy - dodał prezes spółki.
BI: niemal 200 euro za MWh gazu
Esperci z Business Insidera przypominają, że w czwartek (3 marca) przed południem notowania kontraktów na gaz na giełdzie w Amsterdamie osiągnęły rekordowy poziom niemal 200 euro za MWh. Na koniec dnia kontrakty z dostawą w kwietniu były wyceniane na ok. 160 euro za MWh.
Paweł Majewski zapewnił dodatkowo, że pełną przepustowość BalticPipe ma osiągnąć 1 stycznia 2023 r. i ten termin nie jest zagrożony.
Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,pgnig-ceny-gazu-w-2022-nie-wzrosna-odbiorcy-taryfowi-moga-spac-spokojnie,wia5-1-6203.html
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Żory uczciły rocznicę Konstytucji 3 Maja – patriotyzm, pamięć i wspólnota na rynku miasta (zdjęcia)
16189 -
Ważna droga w regionie zamknięta. Pod koniec maja ruszą tam prace
15959 -
Rozpoznajesz ich? Daj znać policji!
6484 -
W środę nie będzie prądu w kilku lokalizacjach Żor
3521 -
2,5 kg narkotyków nie trafi na rynek. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn
3072
Najwyżej oceniane
-
Żory rosną, gdy Rybnik się kurczy. Miasto zaskakuje na tle regionu
+13 / -4 -
2,5 kg narkotyków nie trafi na rynek. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn
+7 / -0 -
Wielkanoc i Święto Ogniowe w Żorach w 1937 roku
+10 / -3 -
Wyprzedziła radiowóz na pasach. Była nietrzeźwa...
+5 / -0 -
Miał ponad 2 promile i opiekował się synem! Zareagowali świadkowie
+4 / -0
Najczęściej komentowane
-
Żory rosną, gdy Rybnik się kurczy. Miasto zaskakuje na tle regionu
2 -
Na tę decyzję czekało wiele osób. Sejm podniósł kwotę zasiłku pogrzebowego
1 -
Child Alert: cała Polska szuka 11-letniej Patrycji
0 -
Sławomir Mentzen odwiedzi Żory. Finisz kampanii wyborczej w regionie
0 -
Horyzontalne Przewierty Sterowane – kiedy warto zainwestować w nowoczesne rozwiązanie?
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert