zamknij

Wiadomości

Przed nami czwarta sesja Rady Miasta Żory. Co będzie przedmiotem obrad?

2015-01-26, Autor: wk
Na 29 stycznia wyznaczono pierwsze w nowym roku posiedzenie Rady Miasta Żory kadencji 2014-2018. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 w sali narad Urzędu Miasta przy ul. Rynek 9.

Reklama

Nad jakimi tematami będą debatować radni? Zapoznaj się z porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu Nr III/2014 z sesji Rady Miasta.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności za okres między sesjami.
6. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2014 rok.

7. Rozpatrzenie spraw:

7.1. Zmian w budżecie miasta Żory na 2015 rok.
7.2. Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2015 – 2026.
7.3. Zaciągnięcia kredytu bankowego długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek.
7.4. Uchylenia uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości udzielanych w ramach pomocy de minimis.
7.5. Zmiany Statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach.
7.6. Nadania nazwy ulicy Zachodnia.
7.7. Nadania nazw ulicom Cytrynowa, Brzoskwiniowa.
7.8. Nadania nazw ulicom Samulowskiego oraz Mikołajca.
7.9. Nadania nazw ulicom Kupiecka, Wąska oraz Polska.
7.10. Zasad udzielania dotacji celowej z budżetu miasta Żory na inwestycje związane z ochroną środowiska oraz trybu postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposobu jej rozliczania.
7.11. Zawarcia porozumienia z miastem Katowice w zakresie orzekania przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Katowicach o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania dzieci niewidomych i słabo widzących, niesłyszących i słabo słyszących, autystycznych oraz udzielania innych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom z ww. dysfunkcjami z terenu miasta Żory.
7.12. Wyrażenia zgody na zawarcie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego porozumienia dotyczącego założenia i prowadzenia przez miasto Żory szkół artystycznych pod nazwą Liceum Plastyczne w Żorach i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Żorach.
7.13. Zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Miasta na 2015 rok (załączniki zostaną wypracowane na posiedzeniach Komisji).
7.14. Skargi mieszkańców ul. 3 – go Maja na działania Prezydenta Miasta Żory.

8. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.
9. Sprawy różne, wolne wnioski.
10. Zamknięcie obrad.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~burass 2015-01-26
  13:14:58

  10 0

  Warto zwrócić uwagę szczególnie na punkt 7.3. Zaciągamy kolejny kredyt na...spłatę kredytu. I to taki na kilkanaście milionów.

 • ~gestskoczka 2015-01-26
  18:01:14

  7 0

  Kilka spraw: 1} Na poprzedniej sesji też zatwierdzano zaciągnięcie kredytu długoterminowego, na tej również. Panie i Panowie radni, zaciągajcie kredyty z odroczoną płatnością na 3,5 roku, to nie będziecie musieli ich spłacać, a pieniędzmi z kredytu możecie poszaleć, może nawet coś dla miasta dobrego zrobicie, choćby ze sto metrów ścieżki rowerowej. Ja nadal uważam, i zdania nie zmienię że o kredycie długoterminowym powinni decydować ci co go będą spłacać. Kadencja Wam się skończy wcześniej, choć niektórzy to się do tych funkcji to się pewnie przyspawali. Ale to MY, MIESZKAŃCY MIASTA ŻORY, będziemy obciążeni spłatą kredytów i horrendalnymi odsetkami dla banksterów. Jak braknie pieniędzy w kasie miasta to będzie kolejny podatek z mocy prawa. 2} W punkcie 7.9 jest chyba błąd, bo ul. Polska już jest w Żorach. 3} Dobrze że w Żorach powstają szkoły plastyczne. 4} I na koniec pytanie, czy ta sesja będzie filmowana, czy i w jaki sposób można będzie ją zobaczyć?

 • ~piszczel 2015-01-26
  20:54:45

  6 0

  Punkt 7.12 - jaką pracę będzie można dostać bo zakończeniu takiej szkoły? Czyj to pomysł?

 • ~stefan 2015-01-27
  12:42:51

  3 0

  Polecam przeczytanie na BIP warunki udzielanie kredytu na 12 mln zł na spłatę starych kredytów..Większość spłat przypada na lata 1921 i dalej.I to rat ogromnych liczonych w milionach zł.To pozostawianie naszym dzieciom długów nie do spłacenia.Pytam kto jeszcze będzie rządził z tej ekipy.Miałem nadzieję że w tej nowej radzie jest paru rozsądnych ludzi .Kolejny zawód.To SKANDAL.

 • ~gestskoczka 2015-01-27
  17:37:42

  3 0

  @stefan257, przypuszczam że chodziło Ci o to, że spłata tych kredytów przypada na lata 2021 i dalej. Może się mylę, ale uważam że w obecnej ordynacji wyborczej, gdy mamy mocno ograniczone prawa wyborcze, to w radzie miasta nie będziemy mieć swoich przedstawicieli. Mam wiele szacunku do sporej grupy radnych żorskich (prywatnie), ale żadnego z nich nie uważam za swojego przedstawiciela. Po to są w mieście okręgi wyborcze by mieszkańcy w nich zgłaszali kandydatów, wybierali pomiędzy zgłoszonymi, a mandat wybranego był zależny od wyborców z tego okręgu. Inna sprawa, że tych okręgów powinno być więcej, może nie 23, ale tyle ile jest dzielnic. Każda dzielnica powinna mieć przynajmniej jednego reprezentanta. Zgadzam się z Tobą że dług publiczny to SKANDAL, ale ten skandal dotyczy i rządu i samorządów, a przede wszystkim władzy ustawodawczej że zezwala na działania przekraczające zakres udzielonego mandatu. Wybrani są na kadencję czteroletnią a skutki ich działania mogą być dłuższe i gorsze niż po bombie atomowej. Amerykanie zrzucili bombę atomową na Hiroszimę, skutków tam już się nie odczuwa, a władze Rzymu zaciągnęły kredyty na organizację igrzysk w 1960 roku, a spłacają do dziś.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1173