zamknij

Wiadomości

„Rodzina 500+” na nowy okres. Pośpiesz się ze złożeniem wniosku!

2018-10-26, Autor: bf, źródło: mpips.gov.pl

Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października.

Reklama

1 października 2018 r. rozpoczął się kolejny okres, na który przyznawane jest świadczenie wychowawcze z rządowego programu „Rodzina 500+”. Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku.

Jak przypomina MPiPS, wniosek złożony do końca października to gwarancja otrzymania świadczenia od października br. do września 2019 r.

Wniosek można złożyć przez internet za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej bądź w formie tradycyjnej, bezpośrednio w swojej gminie.

Składając wniosek o świadczenie wychowawcze można również złożyć wniosek o świadczenie dobry start. Przyjmowanie wniosków o to drugie świadczenia trwa do końca listopada.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~drocer 2018-10-29 18:59:17

    Dobra wiadomość. Przy całej cyfryzacji, służbach specjalnej troski i wiedzy, władza jednak nic o nas nie wie. Pesele to jest tylko informacja dla wyłudzających kredyty. Kobiety w Polsce rodzą dzieci w kosmosie i za stodołą, bez wiedzy tej władzy. Władzo, to ty powinnaś do Obywatela wysłać informację, że Obywatelowi 500+ się należy. Wiecie o nas wszystko. Jakie wnioski? Jesteście leniwi, idziecie po najmniejszej linii oporu licząc na oszczędności wynikające z niewiedzy. Macie wszystko, pesele. nipy, city, 'pity' też macie. Wystarczy wysłać do Obywatela informację "Łaskawco, wiemy o Tobie wszystko. Należy Ci się 500+ za 'zasługi' dla Ojczyzny. Nie chcemy wciskać na siłę, ale gdyby Łaskawca jałmużnę był przyjął, byli byśmy bardzo wdzięczni". Potargana polityka społeczna, "Trzecie rozmnożenie chleba"? Nauka i wędka jest więcej warta od 153 wielkich ryb dla poniekąd pierwszego sortu.

    1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 775