zamknij

Wiadomości

Sukces czy porażka? Mieszkańcy grzmią w internecie po wpisie prezydenta!

2023-09-19, Autor: KB

Wczoraj (18 września) prezydent miasta, Waldemar Socha zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym chwalił się artykułem na temat polityki mieszkaniowej. Miasto Żory "wyróżniono" za wkład w przecieraniu szlaków dla polityki mieszkaniowej. Na wpis natychmiast zareagowali mieszkańcy, którzy... czują się oszukani i mają odmienne zdanie.

Reklama

Na stronie obserwatorium.miasta.pl pojawił się artykuł, w którym wymienione są miasta, które prowadzą aktywną politykę mieszkaniową. Wśród wymienionych miast znalazły się Żory. Mowa o autorskim programie "Z przyszłością w Żorach".

Program dedykowany jest nie tylko dla mieszkańców, ale też osób spoza miasta, jednak warunkiem jest późniejsze zameldowanie oraz płacenie podatków w Żorach. Sposób finansowania inwestycji nie obciąża wskaźników zadłużenia miasta. Model finansowania oparty został na emisji przez spółkę ZTK obligacji komunalnych bez poręczenia, które w pierwszym etapie objęły dwa komercyjne banki. Program zakłada możliwość wykupienia mieszkania przez najemcę po upływie okresu finansowania - czytamy w artykule.

Prezydent miasta Żory, Waldemar Socha umieścił na facebooku wpis, w którym porusza temat raportu.

Nie trzeba było czekać długo na reakcję mieszkańców, którzy wprost piszą o oszustwie, ponieważ mieszkania, które wynamują wcale nie są tanie.

Podstawowym celem Miasta Żory jest stworzenie zasobu mieszkań czynszowych dla rodzin i osób, których dochody przekraczają bardzo niskie progi uprawniające do tej pory do otrzymywania lokalu od Miasta, a które nie mogą lub nie chcą zakupić mieszkania z kredytem bankowym - przypomniał założenia programu w komentarzu Konrad Makarewicz, kandydat do senatu z okręgu 72.

"Pan chyba sobie kpi z mieszkańców"

Ostre słowa w komentarzu zawarł znany w Żorach działacz społeczny Sebastian Kozłowski, który przytoczył stawki, za które mieszkańcy wynajmują mieszkania.

2331,98 zł czynsz a z mediami 3173,11 zł to są mieszkania skierowane do średniozamożnych w programie "Z przyszłością w Żorach" Pan chyba sobie kpi z mieszkańców Żor - pisze Sebastian Kozłowski.

W komentarzach nie gryza się w język inni mieszkańcy miasta. Program "Z przyszłością w Żorach" to porażka - pisze jedna z internautek wskazując przy tym, że ceny rosną, a póki co nie ma tematu wykupu mieszkania. Mieszkańcy wskazują także, że mieszkania miały być gwarantem nie tylko niskiej ceny, ale także dobrej lokalizacji, a ludzie z Żor wskazują, że w tych miejscach strach wyjść po zmroku. Mieszkańcy piszą także, że program miał być kierowany do rodzin z dziećmi, a tymczasem na miejscu brakuje placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. "Wiedzieliśmy, że tanio nie będzie. Ale żeby aż tak?" - pyta ironicznie jedna z internatuek.

No niestety, nie jest tak kolorowo jak pisane jest w gazetach o programie. Czynsz po 4 latach wzrósł już o prawie 700zł, do tego przymus, tak przymus podpisania umowy na miejsce w garażu, bo miejsc parkingowych tyle co kot napłakał, nie wspominając że goście to już wogole nie mają gdzie zaparkować. Plac zabaw porażka, osiedle miało być strzeżone a czasem strach wyjść z domu. Jak tak dalej będzie to trzeba będzie niestety się wyprowadzić - pisze w komentarzu pani Jusyna.

 
Panie prezydencie.To nie są mieszkania z przyszłością.Co najwyżej z przyszłością upadku tego projektu..
Z takimi opłatami to już mało kogo na to stać !!! - dodaje pani Asia.

Liczymy na odpowiedź prezydenta miasta w sprawie komentarzy mieszkańców. Do tematu wrócimy.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~piszczel 2023-09-20
    13:33:23

    4 5

    Prezydentowi wyraźnie zależy tylko na tym aby ktoś coś dobrego napisał, a nie na tym aby ludziom się dobrze mieszkało. Pamiętacie jak to długo budowano, ile razy firmy schodziły z budowy? To nie tylko rosnące ceny i wandalizm jest problemem. Tam z pewnością szybko ujawnią się różnego rodzaju braki i fuszerki. Na szczęście te lokale nie należą do mieszkańców więc w razie czego mogą je bezproblemowo opuścić jeśli tylko im się powiedzie. Lepiej kupić własne M i najpierw sprawdzić okolicę. Pospacerować w dzień, w nocy. Nie warto słuchać tego co mówiono w reklamach i co obiecywano.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 372

Prezentacje firm