zamknij

Wiadomości

Turyści z Żor utknęli na Babiej Górze. Ściągało ich 24 ratowników

2012-02-29, Autor: Redakcja
Dwaj turyści z Żor biwakowali wczoraj w rejonie Babiej Góry, kiedy radykalnie zmieniła się pogoda. Nie mogli samodzielnie zejść, więc do akcji ruszyło 24 ratowników GOPR.

Reklama

Babia Góra nazywana Matką Niepogód po raz kolejny pokazała swoje groźne oblicze. Tym razem doświadczyli tego dwa żorzanie w wieku 31 i 39 lat. Po tym jak warunki na szczycie zmieniły się radykalnie, pojawiły się intensywne opady śniegu i huraganowy wiatr. Turyści wezwali GOPR na ratunek, ale warunki pogodowe dodatkowo utrudniały kontakt z nimi.

W akcji wzięło udział 24 ratowników, którzy pieszo ruszyli na pomoc turystom, bo przy takiej pogodzie niemożliwe jest uruchomienie skuterów śnieżnych czy śmigłowca.

 

Na miejscu okazało się, że mężczyźni się rozdzielili. Pierwszy z nich był sprowadzany z okolic Przełęczy Brona, drugi z Przełęczy Krowiarki.

 

Żorzanie byli wychłodzeni, ale ich zdrowiu nie zagraża bezpieczeństwo.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~xyz 2012-02-29
    19:57:38

    0 1

    Dobrze, że się uratowali, ale dlaczego się rozdzielili? Przecież to chore, dodatkowo utrudnia pracę ratownikom. Tak się kończą wyprawy górskie amatorów... Ludzie, zmądrzejcie w końcu. Góry to nie zabawa.

  • ~mizerniok 2012-02-29
    23:04:43

    0 1

    Mimo że u nas za oknem już prawie wiosna, to przecież dopiero zacznie się nam marzec. Żeby tak ryzykować bez doświadczenia, trzeba być idiotą! Oby to była nauczka na przyszłość dla poszkodowanych i dla wszystkich, którzy czytają!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?




Oddanych głosów: 1103