zamknij

Wiadomości

Ważne: Miasto szuka oszczędności i rezygnuje z poboru podatków w drodze inkasa

2013-01-21, Autor: mk
Na terenie Żor pobór podatków nie będzie już realizowany w formie inkasa. Od tego roku podatek należy uiszczać na wskazany w decyzji podatkowej numer rachunku bankowego.

Reklama

Teraz było tak: mieszkańcy mieli możliwość uiszczać niektóre opłaty, jak np. podatek od nieruchomości, do rąk inkasentów. Najczęściej była to wyznaczona osoba związana z zarządem dzielnicy.

Radny Kazimierz Dajka zauważa, że funkcja inaksenta to nie tylko pobieranie opłaty. Ma też wymiar społeczny. - Korzystanie z tej usługi było ułatwieniem przede wszystkim dla ludzi starszych. Poza tym, zawsze była to okazja do rozmowy i wymiany uwag na temat problemów z życia miasta - twierdzi radny.

 

Prezydent Waldemar Socha argumentuje natomiast, że z usług inaksentów korzystał niewielki odsetek mieszkańców. - Każdy inkasent za swoją funkcję pobierał niewielką prowizję. Likwidacja usług inkasenta to dla nas oszczędność około 50 tys. zł rocznie - przekonuje prezydent.

 

Radni na ostatniej sesji podjęli decyzję o rezygnacji z możliwości uiszczania opłat w drodze inkasa. Od nowego roku wszystkie lokalne opłaty należy realizować w urzędzie, pocztą lub drogą elektroniczną.

 

Warto również przypomnieć, że od 2013 roku w Żorach nie jest pobierana juz opłata za posiadanie psa.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~nonsens 2013-01-21 11:26:51

  50 tys. oszczędności aby zarazem zaszkodzić starszym ludziom i utrudnić życie mieszkającym z dala od centrum. A z drugiej strony miliony na niepotrzebne obiekty typu pawilon przy wiślance czy pałacyk w Baranowicach. Czy ktoś jeszcze rozumi logike myślenia rozrzutnego prezydenta i jego świty?

  0 0
 • ~delizor 2013-01-21 11:34:59

  Panie Prezydencie Waldemarze Socho! Uprzejmie służę pomocą we wskazaniu zbędnych etatów w podległych Panu wydziałach UM, które mogłyby być spożytkowane na obsługę inkaso. Mało tego, myślę że wielu zacnych urzędników dopiero na stanowisku inkasenta świetnie by się sprawdziło i odnalazło prawdziwe powołanie do pracy!

  0 0
 • ~sajmon 2013-01-21 14:18:02

  Delizor zgadzam się z twoją opinią. Ja myślę, że śmiało inkasentów moze zastapić ekipa doradcy prezydent ds.promocji i mediów ( cz\y jakoś tak się nazywają, chodzi o tę jak niewtajemniczeni mówią - gwiazdy mało znanej telewizjii) I tak nic pożytecznego nie robią, bo ich działka w Zorach leży i kwiczy, to może w tych miniówach i zajebistych obcasach pośmigałyby po śniegu zebrac opłaty na w końcu swoje pensje.Tylko kto bym im zaufał i oddał pieniądze ?:)

  0 0
 • ~grzywa7771 2013-01-21 15:30:04

  Szanowny Panie "nonsens"
  Pałacyk w Baranowicach miał być od dłuższego czasu wyremontowany. Jest to ważne miejsce.
  To piękny obiekt, którego nie potrafimy wykorzystać.
  Wystawy organizowane w naszym Miejskim Domu Kultury, są śmieszne czasami, pod względem organizacji i wyglądu.
  W każdym z Nas drzemie ignoranctwo, ale kulturę powinniśmy propagować i udostępniać w jak najlepszej jakości.
  Pozdrawiam

  0 0
 • ~stefan 2013-01-21 16:14:42

  Szanowny "grzywa7771" remont tej ruiny w Baranowicach w znacznej mierze za pieniadze podatników to powinien być kryminał .To marnotrastwo wołające o pomstę do nieba.To po prostu idiotyzm.Takie urzędnicze fantazje rujnują miasto i pozbawiają realizacji innych niezbednych potrzeb których jest mnóstwo.Ale ja podpowiem urzednikom jak zaoszczędzić 1 mln zł.Otóż jest 15 dzielnic które otrzymują po 50 tys zł na jakieś wydumane inwestycje nic najczęściej nie dające mieszkańcom.Oprócz tego na tkzw.działalność , czyli piwne biesiady , wyjazdy i inne głupoty jak pensje dla prezesów zarządu za organizację raz w miesiącu spotkań zarządu dzielnic , wydaje się około 250tys zł.Razem to milion.Ta dzialalność w zamierzeniu miala być społeczna.Tak marnotrawi się pieniądze.Mogę podać następne przykłady prostych oszczędności budżetowych , tylko kogo to obchodzi ?

  0 0
 • ~grzywa7771 2013-01-22 13:21:06

  Skończcie już z tym malkontenctwem.
  Rychły koniec Żor zapowiadacie już od wielu lat.
  Wy gadacie a Żory stoją i się mają całkiem dobrze.
  Ostatnio przyjechał do mnie znajomy z rodziną i był pod wrażeniem Żor: rynku, dróg, lasów, cen.
  Stwierdził, że brakuje odnowionego Pałacyku w Baranowicach ;-) do wernisaży i opery.
  Pozdrawiam
  Malkontentów i pesymistów, nieudaczników i ignorantów
  Niech łaska Pana, da Wam powód do uśmiechu.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.