zamknij

Wiadomości

Wybory parlamentarne 2019: Bolesław Piecha „jedynką” w naszym okręgu

2019-07-15, Autor: bf, źródło: Onet

Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości został „jedynką” w naszym okręgu wyborczym. Taka jest decyzja prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Jarosław Kaczyński przestawił „jedynki”, które będą startowały w tegorocznych wyborach do polskiego parlamentu. - W dziewięciu okręgach mamy młodych kandydatów. Mamy i zmianę i kontynuację. Mamy „jedynki”, które w naszym przekonaniu będą mogły wykonywać swoje zdania – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Jak czytamy w ogólnopolskim portalu Onet.pl, prezes PiS zaznaczył, że na pierwszych miejscach pojawiło się po raz pierwszy 25 osób. - Jesteśmy przekonani, że nasze „jedynki” będą intensywnie reprezentować PiS w trakcie wyborów – dodał.

W okręgu wyborczym nr 30 liderem listy Prawa i Sprawiedliwości został Bolesław Piecha. Przypomnijmy, polityk z Rybnika w tym roku startował też jako kandydat do europarlamentu – nieskutecznie.

Już wiele razy był wyborczą „lokomotywą” w Rybniku i w naszym regionie. W latach 2001 – 2013 był posłem na Sejm RP. Od 2005 do 2007 pełnił funkcję wiceministra zdrowia, a w latach 2013-2014 zasiadał w Senacie. Od 2014 do 2019 był posłem w Parlamencie Europejskim.

W najbliższy poniedziałek ma się odbyć konferencja prasowa z Bolesławem Piechą. Do tematu będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~gestskoczka 2019-07-15
  18:49:41

  10 3

  Jak tacy naprawiacze świata na dwóch biegach uważają honorowe postępowanie? Z jednej strony głosują za dwu-kadencyjnością dla samorządowców, a z drugiej strony, pchają się ustawicznie do wypasionego sejmowego garnuszka.

  Jak Kali zabrać trzecią kadencję radnym lub prezydentom to dobrze, a jak Kalemu zabrać trzecią kadencję to źle???

  Skoro posłowie przegłosowali dwu-kadencyjność w samorządach, a sami sobie nie potrafili, to niech się zachowają honorowo i nie kandydują na więcej jak dwie kadencje.

  Ja uważam, że w Sejmie powinni być przedstawiciele wyborców nie central partyjnych.
  Przedstawiciele wyborców powinni być zależni od wyborców w okręgu mandatem, i reprezentować wolę wyborców. Skończyło by się zarządzanie Polską przez lobbystów i amerykańskich jastrzębi chcących wprowadzenia Pax Americana.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 90