zamknij

Wiadomości

Wybory prezydenckie 2015: internauci stawiają na Andrzeja Dudę. Jak będzie w niedzielę?

2015-05-22, Autor: wk
Zakończyło się głosowanie czytelników naszego portalu przed II turą wyborów na urząd Prezydenta RP. Wśród głosujących największą popularnością cieszył się kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Duda.

Reklama

Przez tydzień nasi czytelnicy oddali 306 głosów. Największym poparciem wśród głosujących cieszył się Andrzej Duda - 48.37%. Natomiast obecnie urzędujący Prezydent RP, popierany przez Platformę Obywatelską, Bronisław Komorowski otrzymał 38.24% głosów.

Wynik nawiązuje do rozstrzygnięcia pierwszej tury wyborów w Żorach, kiedy to Duda zdobył 33.07% głosów wyprzedzając Komorowskiego (31.68%) i Pawła Kukiza (26.32%). > Andrzej Duda wygrał wyborcze starcie w Żorach. Które dzielnice za nim głosowały?

Warto dodać, że 4.58% głosujących zaznaczyło opcję „jeszcze się zastanawiam”, a 8.82% zadeklarowało, że nie weźmie udziału w wyborach.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, 24 maja. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7:00 do 21:00. Wybierać będziemy mogli spośród dwóch kandydatów - Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego. Prezydentem RP zostanie ten, który zdobędzie większą ilość głosów.

> W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Do swoich kandydatów przekonują żorscy radni

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~minges 2015-05-22
  11:12:15

  8 0

  Andrzej Duda - to się uda! :)

 • ~AleDom 2015-05-22
  14:38:07

  3 0

  Zagłosuję nie na Dudę a przeciwko Komorowskiemu. Później i tak będę się wstydził, że wybrałem "mniejsze zło", ale innego wyjścia nie mam.

 • ~gestskoczka 2015-05-22
  15:17:09

  0 2

  Jak na razie, to każdy wyborca ma w niedzielnych wyborach 6 możliwości. Może: 1. Oddać głos na Andrzeja Dudę. 2. Oddać głos na Bronisława Komorowskiego. 3. Głosować na „mniejsze zło”. 4. Głosować przeciwko „większemu złu”. 5. Oddać głos świadomie nie ważny. 6. Nie iść na wybory. Profesor Adam Wielomski w kończąc swoją analizę powyborczą I tury na Prawica.Net, w ostatnim akapicie pisze: [cyt] Reasumując, proponuję aby dzień II tury wyborczej wykorzystać na zdrowy i odbudowujący spacer z psem po lesie. Pomiędzy dwoma złami większymi nie ma zła mniejszego. [/cyt] Przemawia do mnie wykładnia profesora, jednak z tym ostatnim akapitem nie mogę się pogodzić. Staram się chodzić na każde wybory, więc i na te pójdę. Wybiorę najprawdopodobniej opcję 5. Uczciwe by było, gdyby na kartach do głosowania była dodatkowa opcja „Żaden z powyższych” Byłby to jasny sygnał, że wyborca oddał głos świadomie, nie chcąc głosować na żadnego z kandydatów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1017