Wiadomości

Zdobył pierwszy medal w historii Żor

2011-02-28, Autor: Redakcja
Remigiusz Kolawa, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Salmo”, jako pierwszy w historii pływania sportowego w Żorach, zdobył medal w kategorii Junior 14 lat. Na podium ostatnich Mistrzostw Śląska Juniorów 14, 15, 16-18 lat, które odbyły się w Gliwicach stawał aż cztery razy.

Remigiusz Kolawa nie miał sobie równych w stylu grzbietowym na dystansach 50 m i 100 m. Pięćdziesiątkę pokonał w znakomitym czasie 00:29,84 s a setkę w 01:06,85 s. Kolejne dwa medale, za zajęcie trzeciego miejsca, wywalczył na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym.

Znakomitą formę zaprezentowali też uczniowie Gimnazujm nr 4. Damian Gałach poprawił w startach swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Najlepszy wynik osiągnął na dystansie 50 m stylem grzbietowym, na którym zajął 6 miejsce.

Trenerem zawodników jest Krzysztof Kretek. Jego podopieczni niebawem wezmą udział w kolejnych zawodach. W dniach 11-13 marca pływacy wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim.