zamknij

Wiadomości

Zmiany na liniach MZK: nowe przystanki w Żorach

2019-01-02, Autor: jm, MZK

Międzygminny Związek Komunikacyjny ogłosił zmiany w rozkładach linii 308A i 308C. Poinformowano również o otwarciu dwóch nowych przystanków w Żorach obsługiwanych przez linie 101, 102 i 105.

Nowe przystanki znajdują się w obrębie strefy przemysłowej pomiędzy przystankami „Al. Jana Pawła II – Bajerówka” i „Al. Jana Pawła II – Gajowa”. Od 1 stycznia, w kierunku z Żor do Jastrzębia-Zdroju, obsługiwać je będą linie: 101, 102 i 105.

Reklama

Zmiany na liniach 308A i 308C:

Linia 308A – pojawią się dwa dodatkowe kursy: godz. 18.15 z przystanku „Męczenników Oświęcimskich Szkoła” w kierunku „Suszec Piaskowa Osiedle” oraz o godz. 18.50 z przystanku „Suszec Piaskowa Osiedle” do przystanku „Męczenników Oświęcimskich MŁYN”. Autobusy będą kursować także w soboty i niedziele.

Ponadto o 5 minut przyspieszony zostanie kurs z przystanku „Suszec Piaskowa Osiedle” z godz. 6.20 na 6.15 w dni robocze nauki szkolnej i w dni robocze wolne od nauki.

Linia 308C – MZK zlikwidowało dwa kursy: o godz. 18.15 z przystanku „Męczenników Oświęcimskich Szkoła” w kierunku Mizerowa oraz o godz. 18.55 z przystanku „Mizerów PGR” w kierunku Żor. Po zmianach linia 308C będzie kursowała tylko w dni robocze.

Nowy rozkład jazdy obowiązuje od 1 stycznia.

MZK poinformowało również o darmowych przejazdach dla uczestników Legendarnego Kosmicznego Meczu, który w tym roku odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju. Darmowe przejazdy obowiązują 12 stycznia pomiędzy godz. 13.00-16.00 za okazaniem biletu wstępu na Legendarny Kosmiczny Mecz.

>>Przeczytaj więcej o Legendarnym Kosmicznym Meczu 2019<<

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~Józef Brzozowski 2019-01-04 11:54:25

  Czy miasto Żory wycofuje się ze szlachetnej idei BKM?

  Miała powstać linia BKM na ul. Gajową obsługując po drodze cały ciąg Alei JP II z zakładami zlokalizowanymi na końcu tej Alei. Miasto budując chodnik i ścieżkę rowerową wybudowało też dwie zatoki wraz z potrzebną infrastrukturą przystanków. Chyba jednak nie będzie nowej linii bo ma je obsługiwać jastrzębskie MZK. Czy mieszkańcy ul Gajowej i pracownicy zakładów w strefie to Żorzanie II kategorii? Płacą podatki do miasta, z tych pieniędzy jest dotowane MZK i jeszcze muszą kupować bilet jak chcą jechać do centrum?

  Od dawna mam pretensje do władz miasta za przynależność do jastrzębskiego MZK. Ale, skoro władze Żor nie potrafią stworzyć, lub nie widzą potrzeby odrębnej komunikacji miejskiej jak Rybnik i Wodzisław, to może za te wozokilometry – sposób rozliczania – na terenie Żor zapłaci trochę więcej, by na terenie miasta można było jeździć bezpłatnie.

  Ta moja propozycja jest realna bo po pierwsze, jest spory potok pasażerów od dworca autobusowego wzdłuż Alei JP II, a byłby jeszcze większy gdyby autobusy 101, 102 i 105 na terenie Żor jeździły w systemie BKM. Po drugie, z danych dotyczących budżetu MZK wynika, że tylko ¼ to zakładany wpływ z biletów a ¾ wpłacają gminy członkowskie w tym Żory. Więc dopłacając tą ¼ mielibyśmy lepszą komunikację (w sensie większej częstotliwości) dla mieszkańców w trzech kierunkach z DA: kierunek Aleja JP II; kierunek Pszczyńska i kierunek Szczejkowicka. A jest to możliwe, bo miasto Jastrzębie tak dopłaca na wszystkich liniach na swoim terenie tworząc uczniowsko-studenckie BKM.

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak często korzystasz z oferty Muzeum Miejskiego w Żorach?

Oddanych głosów: 180