Wiadomości

Żorscy karatecy z medalami Mistrzostw Europy!

2018-10-05, Autor: źródło: Urząd Miasta Żory

Ogromnym sukcesem zakończył się udział polskich karateków w XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Reprezentacja naszego kraju zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, a przyczynili się do tego młodzi zawodnicy z Żor, którzy dwa razy stawali na podium!

W Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, rozgrywanych w rosyjskim Kaliningradzie, wzięło udział aż 410 zawodników z 21 krajów. Reprezentanci Polski rywalizowali w 37 konkurencjach kumite i kata, zdobywając łącznie aż 34 medale, co pozwoliło nam zająć drużynowo doskonałe, drugie miejsce, tuż za Rosją. W tym imponującym osiągnięciu swój udział mieli także reprezentanci Klubu Sztuk Walki Shogun Żory, kierowanego przez sensei Dariusza Kudyk.

Najlepiej zaprezentował się  najmłodszy z żorskich „shogunów” - Jakub Lis, który nie dał żadnych szans rywalom i wywalczył tytuł Mistrza Europy w kumite młodzików, powyżej 60 kg. Na podium stanął także Szymon Kieczka, który zdobył srebrny medal w kata juniorów.

Nasze miasto na matach w Kaliningradzie reprezentowali także inni zawodnicy Klubu Sztuk Walki Shogun Żory. Kacper Żesławski przegrał swoja pierwszą walkę w kat. juniorów młodszych do 55 kg i odpadł z dalszej rywalizacji. Miłosz Myszkowski zwyciężył w swoim pierwszym pojedynku, jednak w ćwierćfinale w kategorii juniorów do 60 kg uległ reprezentantowi Rosji. Do walki o medale stanął również instruktor KSW Shogun Żory sensei Dariusz Kudyk. W rywalizacji kata seniorów trener „shogunów” zajął 8 miejsce. Reprezentował on także Polskę w kumite seniorów open masters. W pierwszej walce pokonał po dogrywce zawodnika z Japonii. To pozwoliło mu stanąć do walki o wejście do strefy medalowej, w której przyszło mu się zmierzyć mu się reprezentantem Rosji -  najcięższym i najwyższym zawodnikiem w kategorii open. Mimo wyrównanego pojedynku sędziowie wskazali na zawodnika gospodarzy i nasz reprezentant uplasował się ostatecznie tuż za podium, zajmując 4 miejsce.

Udział zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory w Mistrzostwach Europy wsparło finansowo miasto Żory.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 5