Kultura, rozrywka i edukacja
Żory: dzieci i młodzież pokazały swoje umiejętności wokalne w konkursie 'Right Song NOW'
9 czerwca w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach odbył się wielki finał 6. Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej 'Right Song NOW'.
Impreza, odbywająca się co dwa lata na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz Żor i okolicznych miejscowości, w tym roku zgromadziła prawie ponad 200 gości i wykonawców. Jej organizatorem jest największa szkoła językowa w Żorach – Right Now.
Celem imprezy jest odkrywanie młodych talentów i popularyzacja znajomości języka angielskiego. Aby szanse na wygraną w konkursie mieli wszyscy, uczestnicy biorący w nim udział występują w trzech przedziałach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe.
Zobacz także
Podczas eliminacji przesłuchano ponad 100 kandydatów z ponad 10 miejscowości. Byli poddani profesjonalnej ocenie jurorów – osób znanych i związanych ze światem muzycznym oraz nauczaniem języka angielskiego. Ostatecznie 18 finalistów zaprezentowało swoje umiejętności przed jury w składzie:
- Ewa Dyrda – dyrygent i organista /przewodnicząca jury/,
- Jadwiga Barańska – muzyk,
- Dagmara Świtacz – wokalistka,
- Marcin Falkowski – gitarzysta basowy,
- Kinga Plesowicz – anglistka,
- Bogdan Wita – muzyk folkowy, członek zespołu Carrantuohill.
Oceniano zarówno warsztat muzyczny, jak i poprawność wymowy angielskiej.
Impreza była połączona z obchodami 25-lecia szkoly Right Now. Podczas obrad jury native speakerzy z Right Now (Joe Phillips i Richard Jarrett) zagrali z publicznością w "rajtnałowego" kahoota, a na scenę wjechał ogromny tort urodzinowy z okazji 25-lecia Right Now. Tortem poczęstowano wszystkich podczas przerwy.
ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII:
Szkoły podstawowe:
1. Klaudia Tomala "Girls Just Wanna Have Fun" - Cyndi Lauper – Łaziska
2. Oliwia Wydrzyńska "I Will Always Love You" - Whitney Houston – Jastrzebie-Zdrój
3. Magdalena Szweter "Hit the Road Jack" - Ray Charles – Wodzisław Śl
Gimnazja:
1. Bartłomiej Świtacz "Georgia on My Mind" - Ray Charles – Żory
2. Dominika Brodziak "I See Fire" - Ed Sheeran – Jastrzebie-Zdrój
3. Zuzanna Niewiadomska "Human Nature" - Michael Jackson – Tarnowskie Góry
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Sonia Kubacka "Beauty and the Beast" - Ariana Grande, John Legend – Żory
2. Magdalena Toma "What a Wonderful World" - Louis Armstrong – Tarnowskie Góry
3. Wirginia Chlebowska "I'd Rather Go Blind" - Etta James – Wodzisław Ślaski
Nagroda publiczności: Wiktoria Kałuża "Beautiful" - Christina Aguilera – Żory.
Oprócz dyplomów i wyróżnień zostały wręczone przez Przewodniczącego Rady Miasta Żory Piotra Kosztyłę cenne nagrody rzeczowe: gitara, ukelele, tablet, słuchawki, głośniki Bluetooth, książki.
- Zwycięzcom, uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Poziom przeglądu rośnie z każdą edycją i zaskakuje profesjonalizmem i jakością wykonywanych utworów – zarówno w warstwie muzycznej jak i językowej. Już teraz zapraszamy wszystkich na następny konkurs za dwa lata – mówią organizatorzy.
Tagi: Right Now, Right Song Now
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Nagrody Phoenix Sariensis rozdane. Kto otrzymał statuetkę? [FOTO]
4273 -
Unlock YOUR Future - projekt, który uświadamia, by nadmiernie nie korzystać z mediów
907 -
Spotkanie z Jackiem Taranem - 21 marca w Żorach
365 -
Wiosenne Przesilenie – Irek Głyk Quintet. 22 marca w Żorach
365 -
Nietypowa zrzutka żorskiego Tischnera. Zbierają na defibrylator AED
328
Najwyżej oceniane
-
"Druciarze" z Żor odnieśli sukces w Doha. Wracają do miasta z medalami!
+4 / -0 -
Nietypowa zrzutka żorskiego Tischnera. Zbierają na defibrylator AED
+2 / -0 -
Nagrody Phoenix Sariensis rozdane. Kto otrzymał statuetkę? [FOTO]
+3 / -2 -
Co nas czeka w Muzeum Miejskim w marcu? Sprawdźcie harmonogram!
+1 / -0 -
InsideOut - projekt młodzieży w ważnym temacie
+1 / -0
Najczęściej komentowane
-
Nietypowa zrzutka żorskiego Tischnera. Zbierają na defibrylator AED
0 -
Spotkanie z Jackiem Taranem - 21 marca w Żorach
0 -
Unlock YOUR Future - projekt, który uświadamia, by nadmiernie nie korzystać z mediów
0 -
Nagrody Phoenix Sariensis rozdane. Kto otrzymał statuetkę? [FOTO]
0 -
Kongres Kobiet - już jutro w Żorach
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert