Już niedługo kolejna edycja Żorskiego Biegu Przedszkolaka
0

18 maja odbędzie się kolejna edycja Żorskiego Biegu Przedszkolaka. To 5. odsłona tej imprezy. Wydarzenie odbędzie się w Parku Cegielnia. Żorski Bieg Przedszkolaka wraca po pandemicznej przerwie. Uczestnikami będą najmłodsi biegacze z pobliskich przedszkoli.

2022-05-10 1062 Autor: KB, źródło: mosir Żory
Walka do ostatnich minut. MTS Żory wygrywa
0

Zespół MTS-u Żory w meczu 20. kolejki rozgrywek 1 Ligi Kobiet Grupy B wygrał z drużyną SPR Olkusz 28:26. Kibice zgromadzeni w żorskiej hali do ostatnich minut musieli drżeć o wynik starcia swoich ulubienic. Gospodynie pokazały zimną krew i ostatecznie zdołały odskoczyć rywalkom na dwie bramki. Mimo słabszej pierwszej połowy MTS wygrał to spotkanie i nadal zajmuje 2. miejsce w lidze.

2022-05-10 1119 Autor: KB
Żorzanin zdobył Koronę Maratonów Świata
0

World Marathons Majors, czyli „Korona Maratonów Świata” to niezwykłe wyzwanie, polegające na pokonaniu sześciu największych i zarazem najbardziej prestiżowych biegów maratońskich na świecie, rozgrywanych w: Berlinie, Nowym Jorku, Tokio, Chicago, Londynie i Bostonie. Do tej pory na całym świecie uporało się z nim około 7 tysięcy osób, w tym około 70 naszych rodaków. Do tego elitarnego grona w kwietniu dołączył żorzanin Grzegorz Pysz!

2022-05-02 7089 Autor: TŚ, źródło: Miasto Żory