MTS Żory vs. KS Cracovia 1906

26:24 – Takim wynikiem zakończył się drugi mecz, tym razem we własnej hali drużyny MTS Żory. Przeciwniczkami była drużyna KS Cracovia 1906. Najlepszą zawodniczką MTS została Marta Redlecka, która w drugiej części spotkania dokonywała cudów w swojej bramce czym walnie przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny.

Zobacz
2020-10-13 4178 Autor: Dominik Gajda
13. Żorski Bieg Uliczny

W tym roku z okrojonym dystanem. Biegacze pobiegli nie tak jak to zwykle było na 10 a na dystansie 2 kilometrów. We wczorajszym Biegu po zdrowie, w ramach 13. Żorskiego Biegu Ulicznego wzięło udział prawie 400 uczestników.

Zobacz
2020-10-12 5967 Autor: MOSiR Żory
Świetny występ żorskich szczypiornistek

26:24 – Takim wynikiem zakończył się drugi mecz, tym razem we własnej hali drużyny MTS Żory. Przeciwniczkami była drużyna KS Cracovia 1906.

Zobacz
2020-10-12 4342 Autor: MTS Żory
Poznajcie zwycięzców  Żorskiego Cross Triathlonu „Śmieszek 2020”

Poznajcie zwycięzców Żorskiego Cross Triathlonu „Śmieszek 2020”

Uczestnicy II Żorskiego Cross Triathlonu mieli do pokonania 500 m pływania, 22 km jazdy na rowerze 5-kilometrową trasę biegową.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na starcie stawiło się 114 osób, a rywalizację ukończyło 104 uczestników. W zawodach wystąpili zarówno zaprawieni w bojach triathloniści, jak debiutanci, wśród których znalazło się wielu mieszkańców Żor.

W zawodach tryumfował zeszłoroczny zwycięzca Dawid Mielke z czasem 1:12:25 godz., wśród kobiet najlepsza okazała się Michalina Bąk, która przekroczyła linię mety z wynikiem 1:26:45.

Zobacz
2020-09-14 4389 Autor: materiały prasowe, źródło: UM Żory
To było show! Prezentacja MTS Żory

Jesteśmy po prezentacja drużyny MTS Żory. 18 zawodniczek i sztab szkoleniowy spotkali się z kibicami. Nie lada gratką dla kibiców był mecz pokazowy z KPR Ruch Chorzów.

Zobacz
2020-09-04 5694 Autor: Mateusz Łada
Za nami dwa dni rozgrywek X Turnieju im. Darka Budnioka w Żorach

To były dwa dni pełne emocji. Za nami rozgrywki X Turnieju im. Darka Budnioka w Żorach.

Zobacz
2020-08-23 4103 Autor: materiały prasowe
Śmieszek w obiektywie. Byliście?

Wakacje w pełni, choć pogoda dosyć wybredna to mieszkańcy Żorchętnie odwiedzają Kąpielisko “Śmieszek” administrowane przez MOSIR.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić tego miejsca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach  przygotował fotorelację pt. „Śmieszek 2020 w obiektywie”.

Zobacz
2020-07-17 5296 Autor: MOSiR Żory
Zawodnicy z Żor na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce 2020

Dwa srebrne medale zdobyli lekkoatleci Klubu UKS „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 14-16 lutego w Toruniu.

Zobacz
2020-02-20 1210 Autor: UKS Czwórka Żory
Powiatowe Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Dziewcząt „Igrzyska Dzieci”

28 stycznia odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Żor w Piłce Ręcznej Dziewcząt „Igrzyska Dzieci”, w których wzięło udział 6 Szkół Podstawowych, a które wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków.

Zobacz
2020-01-31 969 Autor: SP13
Puchar prezydenta Żor w skacie

12 stycznia w żorskim Klubie Wisus zawodnicy rozegrali turniej w ramach Grand Prix Okręgu Rybnik Polskiego Związku Skata 2020 o Puchar prezydenta Żor. W turnieju wzięło udział 85 zawodników.

Pierwsze miejsce zajął Wojciech Bartosik z klubu Silesia Rybnik, drugie: Bolesław Starosta z Fortecy Świerklany, a trzeice: Tomasz Szymała należący do klubu Asy Wisus Żory.

Zobacz
2020-01-15 1318 Autor: Wisus Żory
Żorski Półmaraton Leśny

W klimacie Dzikiego Zachodu w Żorach po raz czwarty rozegrano Półmaraton Leśny. Na dłuższy dystans zdecydowało się 205 zawodników, a 113 stanęło na starcie krótszego biegu.