zamknij

Wiadomości

Śląski Piknik Rodzinny z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych w Twinpigs

2018-07-05, Autor: nm, materiały prasowe

Konkurs na najlepszego hot-doga, wystawa obrazów Grzegorza Kulczyńskiego i kowbojskie pokazy to tylko niektóre atrakcje 11. Śląskiego Pikniku Rodziny z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Coroczny piknik został zorganizowany w Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs po raz pierwszy. Wszyscy goście byli jednak zgodni, że to idealne miejsce do świętowania. - Byłem wiele razy w USA. Amerykanie wykorzystują tego typu okazje do budowania relacji, spędzania czasu razem.  Prowadzę organizację  biznesową i wiem, że biznes opiera się na rozmawianiu, poznawaniu ludzi, na wymienianiu opinii i budowaniu wzajemnego zrozumienia. Jestem w ciężkim szoku po przyjeździe tutaj. Bo to jest fantastyczne miejsce do takich spotkań – mówił dyrektor Polsko – Amerykańskiej Izby Handlowej Jacek  Drabik.

Wczorajszy piknik był okazją do odpoczynku i świetnej zabawy. Uczestnicy wydarzenia poczuli atmosferę Dzikiego Zachodu dzięki charakterystycznej zabudowie parku oraz przygotowanym atrakcjom. Wśród nich znalazły się m.in. pokaz tresury konnej, konkurs na najlepszego hot-doga i wystawa obrazów Grzegorza Kulczyńskiego „United Colours of America”.

Goście Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs wysłuchali również listu Konsula Generalnego USA w Krakowie. Walter Braunohler, który kończy pracę w Polsce przyznał, że cieszy się z dobrych relacji polsko-amerykańskich.

- Frekwencja dopisała – cieszą się przedstawiciele Twinpigs. - Amerykański piknik w żorskiej enklawie Dzikiego Zachodu okazał się strzałem w dziesiątkę. Do zabawy nikogo nie trzeba było zachęcać, a o to właśnie chodziło. 

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~gestskoczka 2018-07-05
  20:15:18

  11 15

  Nie wiem, może nie mam racji, ale takie zbitki słów, jak w powyższym tekście brzmią bardzo fałszywie:
  1. Śląski Piknik Rodzinny z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych
  2. Coroczny piknik został zorganizowany w Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs po raz pierwszy.

  Często bywam na koncertach w Miasteczku Westernowym, szczególnie gdy jet wstęp wolny, ale na tym nie byłem. Szanuję Stany Zjednoczone, ale ich wojsko w Polsce traktuję jak okupantów. Byłem zadowolony że Rosjanie wyszli z Polski, choć oni byli gwarantem jedności Ziem Zachodnich i Północnych z Polską. Wojsko amerykańskie jest raczej gwarantem destabilizacji pokoju w Europie.

 • ~jasnypieron 2018-07-06
  07:23:42

  15 3

  a na antyżorskim portalu tuzory.pl ani słowa reklamy!!! Nawet telegazeta TVP1 informowała o tym, a antyżorski portal podaje po dwóch dniach suchą relację. Redakcjo tak to ma wygladać? tylko hejt antyżorski arteksa nadaje się do emisji? gestskoczka a nasi "misjonarze" w Afganistanie uzbrojeni po zęby za publiczne pieniądze Polaków to czym są??

 • ~gestskoczka 2018-07-06
  08:08:35

  10 0

  @jasnypieron, dokładnie tym samym co Amerykanie w Polsce. Byłem kiedyś zwolennikiem Millera i jego partii. Przestałem, po wysłaniu Wojska Polskiego na amerykańską awanturę do Iraku. Szanuję każdą armię świata jak broni swojego kraku na swoim terenie.

  Popieram twoje oburzenie na słabą działalność portalu TuŻory. Tyle w mieście się dzieje, wiele spraw wypadałoby skomentować by władze wiedziały że nie wszystko co oni robią wszystkim podoba się bez gadania. A rybnicka redakcja najczęściej informuje nie z punktu widzenia mieszkańców Żor, a ze swego punktu siedzenia. I skąd biedny Arteks ma wiedzieć że Żory są normalnym miastem?

 • ~gestskoczka 2018-07-06
  08:16:00

  2 0

  Przepraszam za pomyłkę. W pierwszym akapicie ostatnie zdanie powinno mieć brzmienie:

  "Szanuję każdą armię świata jak broni swojego kraju na swoim terenie."

 • ~Arteks 2018-07-06
  10:45:15

  4 15

  @gestskoczka - nie bazuję tylko na portalach lokalnych. Czytam branżowe portale gospodarcze, komunikacyjne i urbanistyczne. Słucham Radia Katowice i Radia 90. Czytam także Nowiny i DZ. Często o Żorach mówi się w kontekście długów. Ostatnio dość dużo jest o zaangażowaniu się władz Jastrzębia w powrót kolei do miasta. A władze Żor nie angażują się w żadne regionalne problemy społeczne. Za to Żory muszą płacić aby znaleźć się w radio! Przykłady to reklamy: "Zamieszkaj w Żorach" (pewnie jest problem z chętnymi na mieszkanie w nowym bloku komunalnym) oraz reklama kabaretu Łowcy.B z Twinpigs. W Żorach się prawie nic nie dzieje poza zjawiskami powszechnymi - czyli wypadkami, zdarzeniami losowymi, zdarzeniami kryminalnymi. Macie mizerię i jeszcze macie pretensje, że media nie mają o czym informować w kontekście Żor? Czyli stąd się bierze wasze niedowartościowanie... No ale nie powinno was to dziwić skoro wasze miasto zamiast np. zainwestować w sport czy kulturę to traci kilkanaście milionów na obsługę długów. W rubrykach i informacjach sportowych i kulturalnych Żory nie występują. Jedyne wieści inwestycyjne z ostatnich 4 lat Sochy to nowe przedszkole, obeliski, schody do parku i budowa bloku (przy okazji ze skandalem z ZTK w tle). 60 tysięczne miasto, a dzieje się w nim tyle co w większej wiosce lub małym kilkutysięcznym miasteczku...

 • ~azan3 2018-07-06
  23:10:07

  9 2

  @Arteks- tyle niby czytasz, a inteligencją nie grzeszysz ani tym bardziej obiektywizmem. Niby nikt w Żorach nie chce mieszkać powiadasz? A ile mieszkańców przybyło w Rybniku w ostatnich latach? Problem wyludnienia Śląska jest wszędzie podobny. W Rybniku jest więcej patologicznych wiadomości, bo i mieszkańców więcej, dlatego nie lubię miast powyżej 100 tys. mieszkańców: to w Rybniku na rynku zaszlachtowano człowieka, znęcano się nad psem onanista hasał po ulicach, w Auchan pornola puszczali, Sodoma i Gomora, co się to u ciebie wyprawia. Za mało jednak czytasz, jak uważasz, ze nie ma wiadomości kulturalnych i sportowych o Żorach, a niby w Wodzisławiu i Jastrzębiu jest więcej? Ewę Swobodę znasz? Festiwal Sari Żorską Wiosnę Młodości znasz? O ŻAK słyszałeś?

 • ~Arteks 2018-07-07
  22:26:24

  3 4

  @azan3 - widzisz... przypisujesz mi jak najgorsze rzeczy i cechy, a to ty zadeklarowałeś publicznie, że będziesz świadomie hejtował. Teraz ty wypisujesz różne kryminalne zdarzenia z mojego miasta mimo, że w twoim wcale nie jest ich mniej. Jakież to prymitywne z twojej strony. ;| Nie napisałem, że nikt w Żorach nie chce mieszkać ale zwróciłem uwagę, że Żory są chyba jedynym miastem na Śląsku które reklamują... blok komunalny w radiu płacąc za to duże pieniądze. U nas ani w innym śląskim mieście nie trzeba tego robić w radiu bo chętnych na mieszkania komunalne nigdy nie brakuje. Czyli jednak coś z Żorami jest nie w porządku. Daj spokój z takimi imprezami w stylu "wieś tańszy". Koncert można dzisiaj zorganizować wszędzie. W Żorach nie ma niczego ambitnego - bo nie ma ani animatorów kultury, ani pieniędzy. Ewa Swoboda - kojarzę, to znakomita lekkoatletka z klubu AZS AWF Katowice. Sport w Żorach - nie kojarzę, za Sochy został prawie zlikwidowany. Oczywiście, że o Jastrzębiu bym nie mógł tego powiedzieć. Przecież mają świetne drużyny hokejowe i koszykarskie. W zasadzie każde miasto ROW zapewnia jakąś sportową rozrywkę, za wyjątkiem Żor. Tam nie ma komu i czemu kibicować, a w związku z tym Żory obecnie nie istnieją w mediach i rubrykach sportowych. To również jest wyzwanie do następców Sochy aby to zmienić.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.