X jubileuszowy Żorski Bieg Uliczny przeszedł do historii

Największa impreza biegowa w Żorach zgromadziła 15 października na starcie prawie 1800 osób. Łącznie wszyscy uczestnicy obu tras przebiegli 10.670 km.

Do udziału w Biegu Głównym na 10 km uprawnionych było aż 927 osób, pakiety startowe pobrało 860 osób a bieg ukończyło 830 biegaczy.

Wśród nich nie zabrakło zawodników z Ukrainy, Włoch oraz Czech oraz wytrawnych biegaczy z najdalszych zakątków naszego kraju. Najszybciej atestowaną trasę pokonał Dawid Malina reprezentujący Inżynierię Biegania z Rybnika ustanawiając tym samym rekord trasy żorskiego biegu z czasem 30 min. 46 sek.

Tuż za nim znalazł się Kamil Karbowiak reprezentujący Kotwicę Brzeg (30,51 min.). Natomiast na ostatnim miejscu podium stanął Ukrainiec Veretskyi Paulo (31,21 min.).

Z pośród 213 kobiet, które przebiegły dystans 10 km, najszybsza była biegnąca z numerem 1 Katarzyna Kowalska z klubu LKS Vectra Włocławek, reprezentantka kraju, olimpijka z Pekinu i Rio de Janeiro specjalizująca się w biegach na 3000 m oraz maratonach. Wygrała ona generalną kategorię kobiet uzyskując czas 35 min. 59 sek. i wyprzedzając Anetę Suwaj zawodniczkę z AZS AWF Katowice.

Bardzo wysokie 7 miejsce wśród wszystkich kobiet zajęła zawodniczka UKS Czwórka Żory Izabela Kubiak

Najstarszym uczestnikiem  biegu jak i wielu poprzednich edycji imprezy był ponownie 78 letni Edward Kurek. W Biegu Głównym wyróżniono również najlepszych mieszkańców Żor. Najlepszym żorzaninem okazał się Jarosław Kożdoń a najlepsza żorzanką wspomniana wcześniej Izabela Kubiak. Przyznano także zgodnie z regulaminem nagrody zwycięzcom wszystkich 11 kategoriach wiekowych.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1