Amatorska Liga ROW zmierza do końca sezonu. Znamy już mistrza rozgrywek

Drużyna MaxBud Rybnik, po zwycięstwie 5:2 nad zespołem Bruk-Bud Chwałowice, zapewniła sobie tytuł mistrzowski Amatorskiej Ligi ROW.

W hicie kolejki lider rozgrywek MaxBud Rybnik podejmował drużynę Bruk-Bud Chwałowice, która przed spotkaniem zajmowała 2. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów. Spotkanie zapowiadane było jako klasyczny "mecz walki", ponieważ obie drużyny od kilku sezonów plasują się w czołówce, a stawka tego meczu niemała - mistrzostwo ligi.
Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, którzy w 8. minucie strzelili pierwszą bramkę. Bruk-Bud po stracie gola starał się atakować, lecz to gospodarze zdobyli kolejnego gola - po strzale głową z rzutu rożnego było juz 2:0. Goście zmuszeni zostali do odrabiania strat, ale próby nie przyniosły efektu. Faulowany został za to napastnik MaxBudu i ten stały fragment gry przyniósł gospodarzom trzecią bramkę. Atakujący goście narazili się na kontry MaxBudu Rybnik, z których jedna zakończyła się strzeleniem czwartego gola. Wynik taki utrzymał się do końca I połowy.

Po zmianie stron drużyna Bruk-Budu Chwałowice nadal próbowała atakować, a rywale przeprowadzali groźne, z których trzy zostały zmarnowane w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem. W końcówce meczu Bruk-Bud zdołał strzelić dwie bramki, co dało nadzieję zawodnikom z Chwałowic, lecz na krótko. MaxBud po kontrataku zdobył piątego gola i przypieczętował zwycięstwo, które dało rybniczanom tytuł mistrzowski. Dzieje się tak na dwie kolejki przed końcem, ponieważ MaxBud Rybnik w ostatniej kolejce za mecz z nieobecną już w lidze Dżogą dostaną trzy punkty, a mają do rozegrania zaledwie jeden mecz i pięć punktów przewagi.

W pozostałych meczach również było ciekawie. Amanis Pub Nowiny zwyciężył 3:0 z ZUPIL-em Piaski, który po tym meczu stracił miejsce w pierwszej trójce. Dzięki temu zwycięstwu Amanis zapewnił sobie pierwszoligowy byt. Na 3. miejsce wskoczył za to ZRB Noster, który walkowerem otrzymał trzy ligowe punkty, bowiem na kolejny już mecz nie dojechał KS Rybówka. O przyszłosezonową obecność w I lidze dzielnie walczyli zawodnicy RowRybu, którzy w tej kolejce pokonali Centrum Rybnik 3:1 i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach na kolejny sezon. Ważny punkt zdobył także Amator Boguszowice remisując z FC Żory 4:4. Do II ligi spadły już Rybówka oraz Dżoga, która zrezygnowała z gry. Do nich dołączy jedna z dwóch drużyn - Amator Boguszowice lub Centrum Rybnik.

Z awansu do I ligi cieszyć może się rybnicki Rymer, który zmierzył się z Vikingiem Jankowice. Viking do 75. minuty prowadził 3:2, jednak drużyna Rymera zdołała w końcówce odmienić losy spotkania, by ostatecznie wygrać 5:3. W nowym sezonie do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączy także Lubar Buzowice, który pokonał drużynę z Boguszowic 4:1. Victoria Głożyny wygrała z Solszybem 5:2, a Iskra Rowień wygrała aż 6:1 z Czarnymi Fidosami i ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z ostatnimi w tabeli Boguszowicami. Zwycięstwo w tym meczu przybliży Iskrę do awansu.
W słabszej grupie koniec sezonu. Na czele zaprawiona w bojach drużyna RKP Rybnik, tuż za nią beniaminek z Knurowa, dalej Continental Żory, Sokół Chwałęcice, Dżonsony oraz FC Chwałowice.

Więcej informacj na stronie internetowej ligi: zobacz więcej