zamknij

Wiadomości

Autobus 01 jechał z otwartymi drzwiami

2019-12-17, Autor: JP

W poniedziałek autobus linii 01 darmowej komunikacji miejskiej w Żorach jechał przez jakiś czas z otwartymi drzwiami. Kierowca musiał odwieźć autobus do zajezdni.

Reklama

Drzwi autobusu zacięły się w poniedziałek (16 grudnia) ok. 14:45 – zgłasza nam jeden z czytelników. Pasażerowie nie tylko zmarzli, ale też obawiali się, że podczas gwałtowniejszego manewru mogą wypaść z pojazdu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a kierowca podmienił autobus na sprawny.

– Kiedy kierowca zauważył, że drzwi są otwarte, zakończył kurs, zjechał do zajezdni, zmienił autobus na sprawny i dopiero kontynuował pracę – wyjaśnia Adrian Lubszczyk z biura promocji żorskiego magistratu. – Firma, która realizuje dla nas komunikację, sprawdzi, czy reakcja kierowcy była odpowiednio szybka i pomyśli o wyciągnięciu ewentualnych konsekwencji.

Przetarg na obsługę darmowej komunikacji w Żorach wygrała firma A21.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~azan3 2019-12-17 17:23:26

  Nie jest to żadna nowość. Ten problem występuje bardzo często, stan techniczny niektórych autobusów pozostawia wiele do życzenia i poziom niektórych kierowców też...

  19 3
 • ~MS 2019-12-17 21:15:25

  Możliwe, że te otwarte drzwi to poważna sprawa, ale mam wrażenie, że na tym portalu sezon ogórkowy trwa cały rok.

  26 3
 • ~Piotrek Jakiś 2019-12-18 09:12:57

  No niestety sezonu ogórkowego taka prawda.....Tutaj ( w sensie miasta i portalu) nic się nie dzieje. Nie ma co opisywać. A portal zamiast przybliżać mieszkańcom historię miasta , kulturę itp itd obkleja portal artykułami o drogeriach okradanych, prowadzi kronikę kryminalną. Teraz akurat mamy sezon zimowy to choć będą mieli o czym innym pisać do marca - wymiana piecy, kopcenie. Nie mówię , iż problem spalania nie ma być poruszany - jak najbardziej - tylko wydaje mi się, że tym tematem - poza policyjno-kryminalnymi żyje ten portal.
  Chyba że jest tutaj drugie dno..........
  Nikomu z właścicieli czy też zarządzających portelem tuzory nie zależy aby był on ciekawy i dlatego wygląda jak wygląda........

  14 3
 • ~Arteks 2019-12-18 10:09:16

  @azan3 - można by się było z tego pośmiać ale pasażerowie BKM łatwo nie mają. Lista niewiadomych jest długoa bo po 1) nie wiadomo czy pojedzie 2) nie wiadomo czy się wejdzie 3) nie wiadomo czy się dojedzie lub się nie wypadnie bo drzwi nie działają prawidłowo. BKM to Beznadziejna Komunikacja Miejska. Aby doświadczyć normalnej komunikacji trzeba skorzystać z autobusów ZTZ lub MZK które docierają do Żor.

  5 20
 • ~azan3 2019-12-18 10:28:15

  @arteks- ile razy ci już pisałem, żeby taki troll i beztalencie jak ty nie pisało w odpowiedzi na moje posty? Nie jesteś obiektywny. A to niby MZK takie idealne. Wcale nie. tym też mi się zdarzyło gdzieś nie dojechać, nie wspomnę już o PKP.

  15 4
 • ~Wronus Adamus 2019-12-18 10:51:56

  Arteks ZTZ? Prosze Cię. mogę Ci wysłać kopie wszystkich skarg wysłanych do ZTZ na spóźniające się autobusy, przepełnione szczegółnie w godzinach szczytu gdzie kierowca nawet nie raczył otworzyć drzwi, nieuprzejmość kierowców. Przejedź się kilka razy transportem organizowanym przez ZTZ. Może teraz coś się zmieniło ale pod dyrekcją pana Bergera nie wyglądało to różowo.

  16 1
 • ~Arteks 2019-12-18 11:13:01

  @Wronus - pamiętaj, że dla BKM, każdy inny system komunikacji w tym kraju może być wzorem. ZTZ to wręcz inna planeta - mimo, że nam rybniczanom, też pewne rzeczy w funkcjonowaniu nie odpowiadają. Natomiast ja nie spotkałem autobusu w ZTZ jadącym z otwartymi drzwiami, jeśli jest tłok to nie wynika on ze zbyt małych autobusów, autobusy nie wypadają z rozkładu, są czyste, na ciągach komunikacyjnych jeżdżą często. Autobusami ZTZ dojeżdżam na dworzec jak nie mam akurat ochoty iść - i jeszcze się nie zawiodłem. Nigdy nie spóźniłem się na pociąg z winy ZTZ. A czasami zdarzało się, że wyjeżdżałem gdzieś naprawdę daleko np. w tym roku do Belgii. Gdybym nie ufał ZTZ wziąłbym taksówkę bo mnie stać. Ale nie muszę tego robić. Część kursów w Rybniku obsługuje żorska firma Kłosok i robi to ŚWIETNIE. Przy czym jeśli chce się mieć komunikację na wyższym poziomie, trzeba na to wyłożyć więcej kasy. W Żorach wolą wydawać kasę na banki czy różne deficytowe pomysły. Korzystając z BKM czułbym się traktowany jak bydło. @azan3 - wściekaniem się i tupaniem nóżkami nie zmienisz faktów. BKM to świadectwo nieporadności żorskich władz i całkowite ośmieszenie koncepcji "bezpłatności" komunikacji przez jej bylejakość.

  2 17
 • ~agel 2019-12-18 12:20:57

  Wcale nie korzystam z komunikacji w Żorach, więc się nie wypowiem poza jednym incydentem. Jakiś czas temu chciałam wymyślić jakąś oryginalną atrakcję dla dziecka. Wpadłam na pomysł, że właśnie przejedziemy się busem w Żorach. Czekaliśmy na przystanku przy Rondzie (os. Al. W. Pl) , zajechał bus 01 w kierunku policji. Ja weszłam do busu, dziecko powoli zaczęło wsiadać do busu.. i co? Pan kierowca zamknął mu drzwi przed nosem i odjechał. Zaczęłam krzyczeć żeby się zatrzymał. Na szczęście dość szybko zareagowal... Jak się czułam nie opiszę.
  Co do zamykania drzwi. To w busach nie ma alarmu otwartych drzwi? Przecież to norma w autach osobowych..

  5 8
 • ~Arteks 2019-12-18 18:54:36

  Oby Żorzanie zaczęli myśleć i się domagać od władz miasta i radnych innego ułożenia budżetu. To nienormalne aby w 60 tys. mieście budżet transportu publicznego wynosił 4,4 mln, a obsługa długu publicznego 4x więcej(!) - 16,8 mln. Nie dajcie się traktować jak paczki lub bydło.

  4 13
 • ~azan3 2019-12-18 22:46:07

  @Arteks- czy ty rozumiesz, co się do ciebie pisze? Nie odpowiadaj na moje komentarze, bo to nic nie da. Poza tym napisz mi, co darmowe jest wspaniałe? i znów obrażasz ludzi, tekst typu "kiedy żorzanie zaczną myśleć" to żenada i nietakt. kiedy ty zaczniesz myśleć. Nawiasem mówiąc żorzanie pisze się z małej litery, matołku. Tego też nie wiesz, co? gdzie byli twoi rodzice, jak trzeba było cię wychować?

  11 1
 • ~jasnypieron 2019-12-19 11:14:05

  arteks zajmij się chłopie długami i problemami Rybnika, bo one już przerastają problemy Żor. Dochodzi do tego, że będziecie oszczędzać m.in. nawet na wodzie w fontannach, a takie rybnickie "eldorado" ciągle przedstawiałeś w komentarzach. A ty uparłeś się i na tym wyświechtanym przykładzie od 5 lat pitolisz ciągle to samo...

  8 2
 • ~Arteks 2019-12-19 12:23:22

  @jasnypieron - finanse Rybnika są w dobrych rękach i nie muszę się o nie martwić. Zmniejszenie dochodów jest powiązane z decyzjami polityków, a największe inwestycje będą nadal realizowane. Finanse Żor są w kryzysie od lat i nie ma to związku z reformą szkół - tylko z kiepskimi władzami które. Marnują kasę na obsługę zadłużenia zamiast poprawić wygodę podróżowania swoich mieszkańców. Ostatnio stanem żorskiego zadłużenia i chowania go po miejskich spółkach zaniepokoiła się RIO. Ja przestrzegam i informuję mieszkańców - ty tylko hejtujesz jak jakiś próżniak. @azan3 - mnie nie obchodzi czy ty chcesz czytać moje komentarze czy nie - baranku. Zależy mi, żeby czytali je rozsądni Żorzanie i w końcu przyznali jak są kiwani przez swoje władze. Będę powtarzał do skutku. Wasze rozrzutne władze wydają 16 mln na obsługę długu, a na komunikację miejską tylko 4,4 mln. Skutek jest taki, że Żorzanie mają mało kursów, zbyt mało pojemny tabor, gruchoty w BKM.

  1 11
 • ~pikapl 2019-12-20 00:00:36

  Witam.
  Proszę nie karmić trolla.
  Ten cały @Arteks jest mieszany z błotem przy okazji jakiejkolwiek wypowiedzi na rybnickich forach przez swoich "ziomków". Dlatego zdesperowany szuka posłuchu i akceptacji na forach żorskich. W swoich wypowiedziach stara się zgrywać alfę i omegę ale:
  1) nie mieszka w Żorach
  2) nie korzysta z BKM
  3) nie zna poziomu życia w naszym mieście
  Jak najpierw znajdzie posłuch i szacunek u swoich współbratymców z miasta Rybnik to dopiero jego głos na temat Żor będzie czymś więcej niż szukanie atencji.
  Pozdrawiam.

  7 1
 • ~Arteks 2019-12-20 09:02:56

  @pikapl - mieszanie kogoś z błotem to właśnie troling. Na żorskim portalu nie szukam posłuchu, ani tym bardziej akceptacji tylko edukuję Żorzan. Prędzej czy później takie argumenty jak ten, że Socha wydaje 4x więcej kasy rocznie na banki niż na transport publiczny - zrobią wrażenie. Może się tym zainteresują jakieś media? Może Żorzanie którzy podróżują w warunkach urągających wszelkim standardom, zaczną o tym rozmawiać i się buntować? A rybniczanie właśnie na święta dostali informacje o kolejnym zakupie nowych autobusów, tym razem na gaz. https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,w-2020-pojawia-sie-w-rybniku-gazowe-autobusy,wia5-3266-43112.html :D

  1 7
 • ~azan3 2019-12-20 12:43:07

  @Arteks- baranku, jak nie umiesz polskiego i nie umiesz nic mądrego i obiektywnego napisać, to zamilcz. Jest takie przysłowie: "mowa jest srebrem, milczenie złotem" Żenada

  3 2
 • ~boblas 2019-12-20 13:29:06

  @Arteks - nie pisz, że nowych ponieważ w warunkach przetargu pisze jak byk, że mogą być autobusy wyprodukowane po 2014! Jak byś się zagubił to przypomnę Ci, że mamy 2019 a już za niedługo 2020, więc te Twoje "nowe" autobusy mogą mieć i 6 lat, a wiesz ile przebiegu rocznie robi taki autobus miejski?
  A tak do poczytania wkleję ci poniżej link, gdzie Żory znajdują się wśród miast przyszłości a nie tam Rybnika.....
  http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/3460-%C5%BCory-w%C5%9Br%C3%B3d-miast-przysz%C5%82o%C5%9Bci-w-rankingu-financial-times.html

  Poczytaj, zamiast ciągle siedzieć i pisać te same brednie, w dodatku jak już poruszyłeś temat budżetów miejskich, to ciekawe jak Rybnik sobie poradzi z tą dziurą.
  Wiesz jakie będą rozwiązania? Zapewne kredyty, a ile brakuje w kasie? Macie mieć mniej o 110 mln zł, dodatkowo wisi nad wami widmo spłaty pobranego podatku od wyrobisk górniczych, to jest kolejne 60 ml zł.
  Już po raz kolejny ci napiszę, belki w swoim oku nie widzisz....
  Pozdrawiam

  4 1
 • ~Arteks 2019-12-20 19:20:54

  @boblas - być może, że na te gazowce akurat nie wymagają nowych. Ale w przypadku diesli od lat w przetargach wymagane są tylko nówki. I dlatego w Rybniku - tak jak w innych większych miastach aż miło popatrzyć na pojemne, duże autobusy które przyjechały prosto z fabryki i jeżdżą w miejskich barwach ciesząc oko nie tylko podróżnych. A u was zdezelowane białe Kapeny i Mazy... z odzysku. Bo miasta nie stać na nic lepszego. Ba... nie stać nawet na nowy lakier w barwach miasta. Ale Żorzanom musi być wstyd, że ich władze komunalne zgodziły się użytkować białoruskie wozidła... Chciałbyś używać prywatnie białoruskiego auta? ;) Miasto przyszłości - Żory? Ale jaja... Ty naprawdę wierzysz, że miasto w którym nie można wybudować zwykłej drewnianej tężni przez kilka lat, a dworek w Baranowicach ma być remontowany po 10 latach bezczynności - jest miastem przyszłości? Czasami Żory nie wypadają w rankingach tragicznie tylko z powodu fałszowania danych. A prostym przykładem na to jest poukrywanie miejskich długów po spółkach. Ale nawet jeśli one są skryte - też je będziecie musieli spłacać. Żory mają upadłe centrum, brak porządnych zakładów pracy, upadły transport publiczny, nieciekawą architekturę, mało zieleni miejskiej, astronomiczne zadłużenie - a ty naiwniaku uważasz, że mają przyszłość? Powiedz dla kogo? Nie martw się o budżet Rybnika który za obecny rok przekroczył miliard zł, a miasto realizuje inwestycje o jakich u was można pomarzyć. Martw się o Żory które już obecnie muszą przeznaczać więcej na obsługę zadłużenia niż na transport, rozrywkę czy sport. Niestety ale tak rozrzutnych macie włodarzy...

  3 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Centrum Przesiadkowym jest bezpiecznie?
Oddanych głosów: 94