Brązowy medal z Węgier dla żorskiego strażaka!

2016-09-03, Autor: wk; źródło: KMPSP Żory

W dniach 26-27 sierpnia 2016 r. w Oroshazie (Węgry) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w TFA (Toughest Firefighter Alive).

W zawodach, obok zawodników reprezentujących wszystkie komitaty (obszary administracyjne w randze województwa), uczestniczyły reprezentacje Austrii, Czech, Chorwacji, Rumunii, Słowacji i Polski. Łącznie w zawodach udział wzięło 142 strażaków.

Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali strażacy:

• st. asp. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory,
  • mł. asp. Mariusz Pustuła, KP PSP Myślenice,
  • st. sekc. Piotr Roezner, KP PSP Nysa.

Dwudniowe zawody były połączeniem klasycznych zawodów TFA, rozgrywanych w naszym kraju już od 9 lat, elementów FCC oraz epizodów z przykładowych działań ratowniczych strażaków (m.in. cięcie drewnianych belek, przenoszenie w wodzie worków z piaskiem).

Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując licznie zgromadzonym kibicom wspaniałe przygotowanie naszej służby do działań ratowniczych. W klasyfikacji OPEN brązowy medal wywalczył Marcin Zdziebło. W całych zawodach zwyciężył strażak z Czech – Petr Moles, pokonując zaledwie o 0,01 sek. wielokrotnego Mistrza Europy w TFA, również Czecha, Lukasa Novaka. Pozostali polscy strażacy zajęli kolejno – Mariusz Pustuła – 7., a Piotr Roezner – 11. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0