zamknij

Wiadomości

Centrum Przesiadkowe w Żorach startuje w kolejnym konkursie. Oddasz swój głos?

2020-02-21, Autor: MM, materiały prasowe

Plebiscyt Polska Architektura XXL ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych i najlepszych projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce. Wśród nominowanych do nagrody znalazło się w tym roku Centrum Przesiadkowe w Żorach!

Reklama

Nowa wizytówka miasta, jaką jest Centrum Przesiadkowe, budzi wiele kontrowersji. Przypomnijmy niedawno skarżyliscie się na brak poczucia bezpieczeństwa w tym miejscu >>Żorzanie narzekają na bezdomnych w Centrum Przesiadkowym. Czy mają ku temu powody?<<

Jednocześnie swoją nowoczesnością zyskuje uznanie w całym kraju – dopiero co otrzymało nagrodę specjalną za najlepszą inwestycję oświetleniową w Polsce.

Teraz znów jest o nim głośno. Centrum Przesiadkowe w Żorach rywalizuje z innowacyjnymi i funkcjonalnymi budynkami zrealizowanymi w minionym roku o tytuł najlepszej realizacji architektonicznej 2019.

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za przez Internet oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsze nazwiska w dziedzinie architektury.

By żorskie Centrum Przesiadkowe mogło zdobyć nagrodę potrzebne są głosy mieszkańców miasta. Głosować możecie wchodząc na stronę internetową sztuka-architektury.pl. Tam pod działem „najnowsze artykuły” znajduje się ramka do głosowania „Polska Architektura 2019 – głosowanie”.

Należy kliknąć w kategorię Publiczne, rozwija się lista nominowanych, z której wybieramy Centrum przesiadkowe w Żorach, Laboratorium Architektury i klikamy Głosuj, zaznaczając przy tym „Nie jestem robotem”.

Uwaga! Z jednego komputera można oddać 1 głos co 24 godziny. Zachęcamy do głosowania na żorski obiekt.Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gestskoczka 2020-02-21
  20:37:58

  11 5

  Z pewnością zagłosuję, nie jestem przecież robotem. Choć to głosowanie będzie dla mnie bardzo ambiwalentne, dwuwartościowe uczuciowo. Z jednej strony, jak mam na coś głosować z Żor lub spoza Żor, to tu bierze górę subiektywność uczuć. Po drugie, sam budynek bardzo mi się podoba, i w dzień i wieczorem. Myślę że powinien być bardziej otoczony opieką przez środowiska kultury, zwłaszcza przestrzeń na piętrze. Czekając na przesiadkę można „rzucić okiem” na salon wystawowy.

  Z drugiej strony, Centrum Przesiadkowe – noblesse oblige. Mamy CP, mamy BKM, i mamy ciasne parkingi na Starym Mieście. Tam powinno tętnić życie, Na Starówkę, do centrum, nie powinniśmy jechać własnymi samochodami a komunikacją publiczną. Parkowanie w centrum miasta powinno być ograniczone na rzecz przestrzeni społecznej. Parkingi powinny być lokalizowane z dala od centrum. Tylko do tego potrzebna jest komunikacja miejska z częstotliwością co 30 minut, no, maksymalnie co 60 minut w niedziele i święta. I ta komunikacja miejska nie powinna być warunkowana gimbusami i przewozami pracowniczymi a frekwencją. Większa frekwencja, większa częstotliwość. W końcu to MY – mieszkańcy miasta za BKM płacimy.

  A to miejsce byłoby Centrum Przesiadkowym w całym tego słowa znaczeniu, gdyby mieszkaniec Rogoźnej czy Baranowic, udający się do Katowic czy w inne miejsce nie musiał tu dojeżdżać własnym samochodem a przyjechał autobusem 04 czy 06 i nie czekał dłużej na przesiadkę jak 30 minut.

 • ~jasnypieron 2020-02-25
  15:31:51

  5 2

  gestskoczka:" komunikacja miejska nie powinna być warunkowana gimbusami"....przypomnę ci arteksiebis, że gimnazja zostały wygaszone!!! Jednakże poziom gimbazy intelektualnej jaki prezentujesz...wszystko tłumaczy- i ten fragment też:" Na Starówkę, do centrum, nie powinniśmy jechać własnymi samochodami a komunikacją publiczną."-brawo naśladowco fachowca od zrównoważonego transportu

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.