Biznes
Dzierżawca Twinpigs planuje rollercoaster i kino 6D
Dzierżawcą Miasteczka Westernowego jest firma, która inwestuje w parki rozrywki w całej Europie.
Jedną z wielu atrakcji ma być całoroczny rollercoaster, czyli kolejka górska instalowana w większości parków rozrywki na świecie. – Dzierżawca zapowiada też różne niespodzianki dla dzieci np. kulę sferyczną czy kino 3-4-5-6D – mówi prezes Krystian Stępień.
Jak już pisaliśmy (tutaj) inwestor zainteresowany jest dzierżawą miasteczka na okres 30 lat. – Dzierżawca chce zainwestować spore pieniądze. W związku z tym podpisaliśmy pierwszą część umowy - na 18 lat - a po tym jak radni zgodzili się na ostatniej sesji na wydłużenie dzierżawy sporządzimy aneks do umowy – mówi Krystian Stępień.
Zobacz także
Firma wydzierżawi wszystkie obiekty w miasteczku westernowym. Wyposaży także znajdujący się tam hotel. Do dyspozycji miasta będą natomiast dwa małe budynki od strony DK 81, gdzie swoją siedzibę będzie miał punkt informacji turystycznej.
Jak zapewnia prezes Krystian Stępień, prace przy budowie miasteczka przebiegają zgodnie z planem. – W przyszłym tygodniu 9 budynków zostanie już oddanych do kontroli sanepidu. Trwają rozmowy z dostawcami mediów. Małe opóźnienie, jednak niezależne od nas, mamy w związku z pracami prowadzonymi na ulicy Leśnej. Mimo to majowy termin otwarcia miasteczka jest aktualny – dodaje prezes Stępień.
> zobacz zdjęcia z budowy miasteczka
Zobacz także
Komentarze (6):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najwyżej oceniane
-
„Just walk out” po śląsku. W Żorach działa pierwszy autonomiczny sklep z polską AI
+18 / -15 -
JSW wycofuje nowy sprzęt ratowniczy za ponad 30 mln złotych. Największa tego typu inwestycja w historii spółki z problemami
+1 / -1 -
Świadczenie 800 plus – pierwsze wypłaty na kontach. Ponad 455 tys. wniosków ze śląskiego
+0 / -1 -
JSW: wydobycie i sprzedaż powyżej planu. "Plan Strategicznej Transformacji przynosi efekty"
+0 / -2 -
JSW tonie, ZUS ratuje. Związkowcy: rząd milczy, podatnicy płacą za zarządzanie na ślepo
+0 / -2
Najczęściej komentowane
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~mikjaa 2011-12-09
12:22:56
Całoroczny rollercoaster? To chyba kryty?
~maupa 2011-12-09
12:46:36
Super! Chyba nie ma czegoś takiego w okolicy. To będzie kolejka w stylu dzikiego zachodu
~dziadek 2011-12-09
17:34:52
A ja spokojnie popijam bourbona i czekam. Wodny świat też miał być i płonący tajtanik. Wielkie kino 6D w Żorach. Teraz Rollercoster
~xyz 2011-12-09
19:04:01
Pewnie go postawią, ale zobaczymy jak długo się utrzyma. My tak naprawdę jesteśmy lata świetlne za zachodem, który wesołe miasteczka ma na najwyższym poziomie. Szkoda, że na nasz grunt to dopiero wchodzi!
~grom 2011-12-09
19:57:13
Ciekawe jak rozwiążą sprawę biletów wstępu. Może tak, jak w Chorzowie, gdzie całodniowy bilet kosztuje 50 zł, ewentualnie trafi sie groupon za połowę ceny
~mizerniok 2011-12-09
20:07:54
Ważne, żeby dzieci miały miejsce w regionie, gdzie mogą bezpiecznie się wyszaleć, bo brakuje u nas takich miejsc.