Gepardy Żory wśród najlepszych europejskich klubów

2013-01-10, Autor: gs
Gepardy Żory, pierwszy raz w historii, zostały sklasyfikowane w gronie 50 najlepszych baseballowych klubów w Europie. Aktualni mistrzowie Polski zajęli 46. miejsce w opublikowanym przez wyspecjalizowany portal mister-baseball.com rankingu.

Raport corocznie przygotowywany przez dziennikarza, byłego zawodowego baseballistę, Josha Chetwynda opiera się na dwóch kryteriach. Pierwszym z nich jest poziom rozgrywek w poszczególnych krajach - siła ligi, jak i poziom reprezentacji, a drugim wyniki poszczególnych klubów.

Oprócz zdobycia w 2012 roku mistrzostwa Polski wpływ na wynik Geprardów miały również bardzo dobre rezultaty drużyn młodzieżowych tego klubu - zarówno na arenie krajowej, jak i zagranicznej.

Żorzanie w przyszłym roku mają sporą szansę na poprawienie swojej pozycji w tej klasyfikacji. W tym sezonie wystartują bowiem w Pucharze Europy. Rozgrywki europejskie rozegrane będą w terminie 17-22 czerwiec. Pod koniec stycznia rozlosowane zostaną drużyny do poszczególnych grup, wiadomo, że gospodarzami będą następujące miasta – Paryż (Francja), Antwerpia (Belgia), Ateny (Grecja) i Karlowac (Chorwacja).

Drugi rok z rzędu miano "top team" w Europie zdobyła ekipa T & San Marino, na drugim miejscu Unipol Bologna z Włoch, a trzecie miejsce zajął holenderski Corendon Kinheim.