zamknij

Wiadomości

Ewa Swoboda o swoich planach i marzeniach w Polsacie Sport

2013-11-27, Autor: wk
Sprinterka Ewa Swoboda i jej trenerka, Iwona Krupa, zostały głównymi bohaterkami jednego z odcinków programu "Atleci" w stacji Polsat Sport.

Reklama

Młoda żorzanka w programie "Atleci" przyznaje, że jej największym marzeniem jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku, a także zmierzenie się z rekordami Polski. Z kolei Iwona Krupa potwierdza, że są naprawdę realne plany, ale przed nimi jeszcze trzy lata treningów.

>> Ewa Swoboda czwarta na Mistrzostwach Świata w DonieckuCały odcinek "Atletów" z udziałem Ewy Swobody i Iwony Krupy można obejrzeć na stronie internetowej Polsatu Sport (odcinek 135).

>> Ewa Swoboda: Jak jesteś lepszy, ludzie Cię nie lubią - czytaj Wywiad Tygodnia z Ewą Swobodą.
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~grom 2013-11-27
  13:53:14

  3 0

  No i proszę bardzo - w Polsce potrafią docenić żorzan, dlaczego my sami się nie doceniamy i wsyztsko krytyjujemy?

 • ~stefan 2013-11-27
  13:55:14

  2 0

  Spokojnie.Pośpiech zgubił już wielu , szczególnie w sprincie.Teraz będzie już bardzo ciężko zabierać te dziesiąte sekundy.Uważam , że realna jest następna olimpiada , no może sztafeta w 2016 w Rio .Ale talent to przeogromny.

 • ~hitchhiker 2013-11-27
  21:37:12

  3 0

  Mega talent, dlatego trzeba życzyć powodzenia!

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-28
  04:50:45

  6 0

  Jeśli Ewa zaufa swojej Trenerce (też gratulacje !) i nie da się skusić działaczom na zapychanie dziur w różnych imprezach lekkoatletycznych, to sukces murowany. Wielu dobrze zapowiadających się lekkoatletów zniknęło na zawsze zanim osiągnęło możliwy do osiągnięcia, prawdziwy sukces, tylko dlatego, że działacze chcieli osiągnąć swoje "sukcesiki" i zawodnik został "zarżnięty".Talent Ewy został zauważony przez Trenerkę już gdy Ewa miała 11 lat. Spokojny, właściwy dla wieku podopiecznej trening rozpoczął się dopiero trochę później (ogólnorozwojówka też była ważna). Ewa osiąga już poważne sukcesy mimo, że treningi nie są zbyt forsowne. "Szlifowanie diamentu" musi odbywać się spokojnie, z dużą cierpliwością i wytrwałością. Oby tych cech nie zabrakło żadnej z postaci tego udanego tandemu. Trzymajcie kciuki !!!

 • ~Bernard 2013-11-28
  13:35:44

  0 3

  Panie Bronisławie, przepraszam za lekki sarkazm, ale Pan to się na wszystkim zna ;)
  Pozdrawiam.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-28
  20:13:24

  0 0

  Panie Bernardzie. Za chwilę odpowiem.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-11-28
  20:33:45

  3 0

  Panie Bernardzie. Przyznaję, że nie znam się np. na piłce nożnej, ale akurat fanem lekkoatletyki jestem od ponad 40 lat (krócej także siatkówki, piłki ręcznej i tenisa ziemnego). W czasach juniorskich trenowałem biegi na średnich dystansach, startowałem w zawodach szkolnych na poziomie okręgu i województwa (kolce zawiesiłem na kołku po maturze). Prenumerowałem i czytałem „od dechy do dechy” czasopismo „Lekkoatletyka” (zwłaszcza artykuły dot. metod treningowych). Od wielu miesięcy śledzę postępy Ewy Swobody. Przegadałem trochę czasu z Jej Trenerką. Czy to wystarczy aby zabrać głos i skomentować artykuł ? ;) Pozdrawiam. P.S. Oprócz ww. dyscyplin sportowych interesuję się jeszcze kilkoma innymi dziedzinami, ale na wszystko to zawsze brakuje mi dostatecznej ilości czasu. Ale to już zupełnie inny temat … ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.