zamknij

Wiadomości

Kandydaci PiS-u do żorzan: „Wybierzcie konkrety zamiast obietnic!”

2014-10-10, Autor: Wioleta Kurzydem
Znaliśmy kandydata na prezydenta Żor, kandydatów na radnych, teraz poznaliśmy już program wyborczy, jakim żorskie Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać do siebie wyborców. Czy faktycznie te pomysły przyciągną uwagę żorzan?

Reklama

Najpierw dowiedzieliśmy się, że Daniel Wawrzyczek po raz trzeci będzie walczyć o urząd Prezydenta Miasta Żory, później poznaliśmy nazwiska 46 kandydatów do Rady Miejskiej. Natomiast wczoraj Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój program wyborczy. Mówiąc o tym, co będzie ważne w następnej kadencji, działacze PiS-u wskazali najpierw na to, co działo się do tej pory. – Naszych czterech radnych było najbardziej aktywnych podczas sesji Rady Miasta Żory mijającej kadencji. Nie bali się zadawać pytań, przez co złożyli w sumie 139 interpelacji na 228 wszystkich, co stanowi 61% - podkreślał Daniel Wawrzyczek, szef żorskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomniał też, że jako jedyni dbają o politykę historyczną w naszym mieście i dzięki radnemu Dariuszowi Domańskiemu wywalczyli powstanie w Żorach pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Z ich inicjatywy przyznano również zarządom dzielnic środki na inwestycje czy uratowano część etatów policyjnych finansowanych przez miasto. – Potrafimy i współpracujemy ze wszystkimi ugrupowaniami, które znajdą się w Radzie Miasta. Warunkiem jest autentyczne partnerstwo – podkreślił radny Piotr Huzarewicz, lider okręgu nr 4.

Swoje propozycje dla mieszkańców miasta, kandydaci PiS-u traktują jako zobowiązania. Czego więc chcą dokonać, jeśli zdobędą przychylność Żorzan? W obszarze ich zainteresowania jest zwiększenie kompetencji decyzyjnych rad dzielnic oraz zmiana sposobu prowadzenia konsultacji społecznych. Ważna jest również infrastruktura komunalna, drogi, chodniki oraz strefy rekreacji i wypoczynku. – Stawiamy na zrównoważony rozwój miasta, bez podziału na „lepszych” i „gorszych” – mówi Piotr Huzarewicz.

Ponadto PiS chce stworzyć warunki do budowy tanich mieszkań czynszowych, zwiększyć ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach, kontynuować działania na rzecz powstawania nowych miejsc pracy. Żory mają też stać się miastem bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi w wózkach. – Poprawimy bezpieczeństwo mieszkańców poprzez rozbudowę monitoringu i zwiększenie ilości patroli policyjnych. Zero tolerancji dla wandali i chuliganów – przekonuje Huzarewicz.

Kandydaci jako priorytet kreślą też projekt ożywienia i odnowienia Śródmieścia, a także rozbudowę tras rowerowych i ich prawidłowe oznakowanie w całym mieście. Dodatkowo chcą też wprowadzić program bezpłatnej opieki stomatologicznej dla dzieci z żorskich przedszkoli i szkół.

Co sądzicie o propozycjach przedstawionych przez Prawo i Sprawiedliwość? Która najbardziej przypadła Wam do gustu? Komentujcie!

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~burass 2014-10-10
  15:22:56

  0 8

  Konkrety? Czyli wszystko i nic? Bo tak na razie wyglądają Państwa postulaty. Przedszkola, drogi, chodniki, bezpieczeństwo mieszkańców. Rozbudowa monitoringu? A nie lepiej po prostu wymóc na policjantach, aby bardziej angażowali się w patrole?

 • ~Zorek 2014-10-10
  16:27:18

  0 11

  Móc a zrobić to różne rzeczy. Kandydaci PiS są tak super że pewnie zawiążą klub potem go rozwiążą, Pan Domański będzie znowu chciał zmieniać ul. Biskupa bo to nie jest pozytywna postać i stawiać pomniki, a Pan Huzarewicz będzie krzyczał na prezydenta potem i tak zagłosuje na tak. Dużo hałasu o nic PiS - Pójść i Siąść w Radzie Miejskiej. A propo Pan Domański taki obrońca historii to dlaczego nie startował na dyrektora Muzeum - kompetencji brak czy co przecież wszyscy wiedzą że w Muzeum zrobiłby kuchenne rewolucje i nie popiera profilu jakim się on zajmuje. Żorski PiS niczym się nie różni od ogólnopolskiego stać w opozycji i krzyczeć bo przecież wy nie rządzić. A Grzesiu Granek to dlaczego opuścił szeregi waszej partii?

 • ~gestskoczka 2014-10-10
  17:22:21

  0 7

  Nie wiem co kandydaci PiS mają na myśli mówiąc o konkretach. Zwykły mieszkaniec nic nie wie co się dzieje na posiedzeniach Rady Miasta. Kiedyś były sprawozdania subiektywnym okiem Oli Kowol. Z nich zapamiętałem aktywnego, i w miarę nieideologicznego Piotra Huzarewicza. Kojarzę jeszcze mocno ideologicznego pana Domańskiego nie tylko od pomnika jednej strony walk bratobójczych, ale z nadaniem jednej uliczce nazwy „Piastów Górnośląskich”. Nie przekonał mnie wtedy że tacy byli, dziś nadal jestem przekonany że nie było rozróżnienia na dolno,- i górno,- śląskich, byli Piastowie Śląscy. Żłobki, przedszkola, ścieżki rowerowe, o tym wszyscy śpiewają. Wymyślcie coś konkretnego i podajcie jakieś gwarancje realizacji. Ja wybory zaczynam traktować jak udzielenie kredytu (zaufania). Bank jak udziela kredytu, to ma sposoby na nierzetelnych płatników. Czy można gdzieś przeczytać program żorskiego PiS co zamierza, i kto konkretnie ma być odpowiedzialny za realizację tego programu.

 • ~natasza 2014-10-12
  15:19:10

  0 12

  Nie wiem z czego te PIS-y się tak cieszą na zdjęciu. Przeciez prezes nie odwołał żałoby od 2010. Skąd takie nieposłuszeństwo? A propos pół-niemiecka kandydatka z Rogoźnej zniknęła ze zdjęcia.Czyżby po klęsce jej rodaków w meczu z Polską? Pewno opłakuje w zaciszu domowym porażkę rodaków.....

 • ~yntelygentzmiasta 2014-10-12
  15:41:40

  0 9

  "Wybierzcie konkrety zamiast obietnic" – czyli po diabła obietnice, my przecież mamy swój konkret itd., itp. Czy warto to komentować?

 • ~nieprawy i niesprawiedliwy 2014-10-15
  10:47:39

  3 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1157