KS Żory mistrzem jesieni! Hokejowy wynik w deszczu

W meczu 15. kolejki A-klasy, KS Żory efektownie pokonał u siebie Dąb Dębieńsko 6-3 (3-1). Tym samym żorski zespół udanie zreważował się za odpadnięcie z rozgrywek pucharowych.

W niecodziennych warunkach - rzęsiście padającym deszczu, zespół Piotra Zmarzłego czuł się jak ryba w wodzie. Już do przerwy nasi piłkarze prowadzili 3-1 - dwa gole strzelił Michał Adamczyk, jednego Rafał Rybak.Warto zwrócić uwagę na zdobycie bramki przez Rybaka, który wrócił do gry po tym jak został dyscyplinarnie odsunięty od drużyny. Na boisku zabrakło natomiast kapitana - Pawła Gliszczyńskiego, który w poprzednim spotkaniu doznał kontuzji. - Prawdopodobnie nie zagra już do końca roku - mówi trener Zmarzły.

Nasi zawodnicy byli wyraźnie lepsi, chociaż w drugiej połowie drużyna z Dębieńska dwukrotnie strzelała gola kontaktowego. Najpierw na 3-2, ale prowadzenie Żor szybko podwyższył Arkadiusz Żurkowski, a potem na 4-3, ale tym razem odpowiedział Dariusz Samek. Ostatniego, szóstego gola dla gospodarzy, zdobył Mateusz Gajek.

Zwycięstwo z wysoko notowanym rywalem dowiodło, że drużyna KS-u jest w znakomitej formie i zasłużenie usadowiła się na fotelu lidera A-klasy. Efektowne zwycięstwo w meczu obfitującym w gole, nie może jednak przysłonić zasług żorskiej defensywy. Drużyna straciła tylko 17 goli, najmniej w całej lidze.

Runda jesinna dobiegła końca, ale wszystko wskazuje na to, że piłkarze KS-u rozegrają awansem jeszcze dwa mecze w tym roku. Oba na własnym boisku. Harmonogram przedstawia się następująco:

KS Żory - Unia Książenice     16 listopada, 13:00

KS Żory- Start Mszana           23 listopada, 13:00

KS Żory - Dąb Dębieńsko 6-3 (3-1)

Gole dla KS: Adamczyk (dwie), Rybak, Żurkowski, Samek, Gajek

Skład KS-u Żory: Żubertowski - Kowalewski (Siedlok), Owczarek, Kurpiński, Sudoł - Żurkowski, Kontny, Adamczyk, Rybak (Samek), Gajek (Łoza) - Przybyłka (Mar. Pawłowski)