KS Żory przegrywa z Krupińskim Suszec

2012-08-27, Autor: gs

W 4. kolejce rozgrywek I grupy katowickiej ligi okręgowej KS Żory podejmował na własnym boisku w lokalnych derbach Krupiński Suszec. Mimo że gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie przegrali 2:4.

Prowadzony w szybkim tempie mecz obfitował w wiele sytuacji strzeleckich i mógł podobać się kibicom. Wynik spotkania w 8. minucie otworzył Norman Winiarski. Tuż przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Michał Kipka, co dawało żorzanom spore nadzieje na korzystny wynik w tym spotkaniu. Niestety dla sympatyków KS-u nadzieje te okazały się złudne.

W drugiej części spotkania to piłkarze z Suszca zagrali lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. 7 minut po zmianie stron bramkę kontaktową strzelił Grzegorz Świenty. Od tego momentu przewaga zdecydowania należała do piłkarzy Krupińskiego, na czego efekty nie trzeba było długo czekać. W 70. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie "główkował" Jacek Biedrzycki dając gościom wyrównanie. Ostatnie 10 minut meczu to już "dobijanie" zmęczonej defensywy gospodarzy. Najpierw Krupińskiego na prowadzenie wyprowadził Łukasz Winkler, a w 88. minucie wynik spotkania ustalił .Tomasz Kuś.

KS Żory po tej porażce zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, Krupiński jest drugi.

KS Żory - Krupiński Suszec 2:4 (2:0)
1:0 Norman Winiarski '8
2:0 Michał Kipka '45
2:1 Grzegorz Świenty '52
2:2 Jacek Biedrzycki '70
2:3 Łukasz Winkler '82
2:4 Tomasz Kuś '88