KS Żory wreszcie wrócił na właściwe tory

2011-05-01, Autor: Redakcja
Żorzanie po raz pierwszy w tej rundzie zdobyli trzy punkty wygrywając przed własną publicznością z MRKS Czechowice 1:0. Dla przyjezdnych była to pierwsza od ośmiu miesięcy porażka.

Bramkę na miarę zwycięstwa strzałem z rzutu wolnego zdobył w 25 minucie Damian Dziadek. Okazji do podwyższenia wyniku było jednak znacznie więcej.

Podopieczni Janusza Sobali w spotkaniu z MRKS-em w niczym nie przypominali drużyny z końca tabeli. Od początku, z impetem i bez uprzedzeń natarli na przyjezdnych.

Szansę na zdobycie bramki już w 4. minucie gry miał Rafał Owczarek. Minimalnie jednak chybił i „główkowana” piłka przefrunęła tuż obok słupka. Goście w odpowiedzi przeprowadzili akcję, z której mógł paść gol, jednak strzał Mateusza Piesiura z czternastu metrów poszybował wysoko nad poprzeczką. W 13. minucie bramkę po raz kolejny mogli zdobyć Żorzanie. Tym razem jednak goalkeeper przyjezdnych zdołał wybić futbolówkę, która po rzucie rożnym Marcina Trzebuniaka zdawała się pewnie szybować w światło bramki. Kilkanaście minut później atak na MRKS przypuścił Robert Grzesik – do celnego trafienia zabrakło niewiele. Wreszcie w 25. minucie sędzia odgwizdał bramkę dla naszych. Pogromcą Czechowiczan został Damian Dziadek, który strzałem z rzutu wolnego zaskoczył przyjezdnych. Tym razem Bartosz Szuba musiał już wyciągać futbolówkę z siatki swojej bramki.

W drugiej połowie, w 55. minucie gry zapachniało remisem, jednak sędzia odgwizdał faul i gol Dawida Gola nie został uznany. Do końca meczu Żorzanie nie pozwolili sobie wyrwać cennych punktów. Wiele w tym zasług naszego bramkarza – Tomasza Żubertwoskiego, który zachował zimną krew do ostatnich chwil. W 87. minucie popisał się doskonałą interwencją, kiedy to po strzale Grzegorza Sztorca końcami palców wybił futbolówkę nad poprzeczkę. Ostatecznie KS Żory pokonał MRKS 1:0

Miejmy nadzieję, że ta wygrana to początek dobrej passy KS Żory. Następny mecz już we wtorek 3 maja o godzinie 18:00 na żorskim stadionie.