KS Żory znów przegrywa

Drużyna KS Żory odniosła siódmą porażkę w sezonie. W 11. kolejce rozgrywek II grupy śląskiej IV ligi żorzanie przegrali na własnym boisku z drugim zespołem Podbeskidzia Bielsko-Biała 1:4.

Wynik odzwierciedla obraz meczu. Goście byli po prostu lepsi, lepiej panowali nad piłką, sprawniej konstruowali akcje. Dodatkowo wzmocnieni byli kilkoma zawodnikami, którzy jeszcze do niedawna byli podstawowymi gracza pierwszej drużyny Podbeskidzia w Ekstraklasie czy w I lidze. Zagrali między innymi: František Metelka, Mariusz Sacha, Maciej Rogalski.

Podbeskidzie II już po kwadracie prowadził 2:0 po bramkach Sachy i Błasiaka. W 33. minucie kontaktową bramkę strzelił Sebastian Treliński i wydawać się mogło, że gospodarze mogą pokusić się jeszcze o korzystny wynik. Niestety, w drugiej połowie wyższość pokazali goście, którzy strzelili jeszcze dwa gole i pewnie zwyciężyli.

Następny mecz KS Żory rozegra na wyjeździe z Walcownią Czechowice-Dziedzicie . Spotkanie rozpocznie się 22 października o godzinie 15:00.

KS Żory - Podbeskidzie II Bielsko Biała 1:4 (1:2)
0:1 M. Sacha '13
0:2 Ł. Błasiak '14
1:2 S. Treliński '33
1:3 M. Wojtasik '62
1:4 Ł. Błasiak '75

KS Żory: A. Kuterek, S. Zarzyna, T. Juraszek, D. Kowalewski, M. Mierzwa, T. Zmuda, P. Wowra, R. Kowalski, S. Treliński (68' M. Adamczyk), T. Pudełko (46' P. Tomecki), R. Grzesik (75' A. Grzyb)

Podbeskidzie II: B. Danowski, T. Górkiewicz, T. Dudek, M. Foltyn, M. Wojtasiuk (89' D. Łoś), R. Jarosz (80' W. Siwek), F. Metelka, M. Rogalski, M. Sacha (89' Ł. Rajda), Ł. Błasiak, P. Łoś