zamknij

Wiadomości

Ładowarki i elektryczne autobusy w Żorach? Miasto pyta mieszkańców o zdanie

2020-01-10, Autor: JP

W najbliższą niedzielę (12 stycznia) w Domu Kultury w Żorach rozpoczną się badania ankietowe związane z przygotowywaną częścią diagnostyczną „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”. Co powstanie w Żorach?

Reklama

Podczas finału WOŚP w Domu Kultury (przy ul. Dolne Przedmieście 1) odbędą się badania ankietowe związane z przygotowywaną częścią diagnostyczną „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”.

Przygotowywany dokument dotyczy rozwoju naszego regionu w obszarze nowoczesnego transportu i komunikacji, a także dla ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Ankieta ma pomóc w analizie stanu aktualnego zachowań komunikacyjnych mieszkańców, np. pozwoli dowiedzieć się, w jaki sposób mieszkańcy przemieszczają się po mieście oraz jakie są ich potrzeby oraz priorytety związane z elektromobilnością (wykorzystaniem pojazdów o napędzie elektrycznym, lokalizacją stacji ładowania pojazdów, wprowadzeniem powiązanych rozwiązań z zakresu smart city).

- Zakładamy, że badania ankietowe potrwają do początku lutego br. W kolejnych miesiącach planujemy także organizację spotkań warsztatowych z mieszkańcami, które będą dobrą okazją do dyskusji na temat konkretnych projektów, które mogłyby być wdrażane na terenie miasta - wyjaśnia Adrian Lubszczyk z biura promocji miasta.

Badania ankietowe przeprowadzane będą przez ekspertów z firmy Collect Consulting na zlecenie Gminy Miejskiej Żory.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Bartos Banaš 2020-01-10
  16:03:15

  27 5

  Wszędzie jeżdżą, a przynajmniej pojawiają się wodorowe lub elektryczne autobusy. Tylko w Żorach jeżdżą stare trupy i kilka nowszych busików. Jak pamiętam to warunkiem przystąpienia do przetargu na wykonywanie przewozów był tabor nie starszy niż z 2013 roku i wyposażony w klimatyzację. Jak jest to każdy widzi. Co do elektryczności można spróbować ale uważam, że są inne rzeczy, na których trzeba się skupić. Na pierwszym planie to trzeba "odkorkować" ronda w pobliżu A1 w Rowniu a w niedalekiej przyszłości pewnie wszystkie drogi sąsiadujące z powstającą galerią Wiślanka.

 • ~gestskoczka 2020-01-10
  19:21:18

  20 3

  Dobrze byłoby mieć elektryczne autobusy w Żorach, ale my nie mamy żorskiej komunikacji. BKM które nas wozi, podlega pod MZK w Jastrzębiu. Gdyby powstało Żorskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, to tak.

  @Bartos Banaś, piszesz o klimatyzacji. Kapeny mają klimatyzację, ale coś nie funkcjonuje u nas. Jadę kiedyś Kapeną, czuję zimne powietrze spływające z góry, ale wszystkie okna pootwierane. Próbowałem zamknąć okno, ale ludzie nakrzyczeli na mnie że gorąco w autobusie. Gorąco było, bo pootwierane okna. Próbowałem zwrócić kierowcy uwagę, ale zaczął mi coś odpowiadać po ukraińsku… Jeżeli chodzi o odkorkowywanie rond, to najlepszym sposobem jest wiadukt nad nim dla drogi głównej. Tak właśnie powinno być w miejscu skrzyżowania Pszczyńskiej i Wiślanki; duże rondo, a nad nim wiadukt dla Wiślanki. Moim zdaniem, taki powinien być warunek przy wydawaniu zgody przez władze miasta. Galeria Wiślanka powinna być łatwo dostępna komunikacyjnie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.