zamknij

Wiadomości

Ładowarki i elektryczne autobusy w Żorach? Miasto pyta mieszkańców o zdanie

2020-01-10, Autor: JP

W najbliższą niedzielę (12 stycznia) w Domu Kultury w Żorach rozpoczną się badania ankietowe związane z przygotowywaną częścią diagnostyczną „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”. Co powstanie w Żorach?

Reklama

Podczas finału WOŚP w Domu Kultury (przy ul. Dolne Przedmieście 1) odbędą się badania ankietowe związane z przygotowywaną częścią diagnostyczną „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”.

Przygotowywany dokument dotyczy rozwoju naszego regionu w obszarze nowoczesnego transportu i komunikacji, a także dla ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Ankieta ma pomóc w analizie stanu aktualnego zachowań komunikacyjnych mieszkańców, np. pozwoli dowiedzieć się, w jaki sposób mieszkańcy przemieszczają się po mieście oraz jakie są ich potrzeby oraz priorytety związane z elektromobilnością (wykorzystaniem pojazdów o napędzie elektrycznym, lokalizacją stacji ładowania pojazdów, wprowadzeniem powiązanych rozwiązań z zakresu smart city).

- Zakładamy, że badania ankietowe potrwają do początku lutego br. W kolejnych miesiącach planujemy także organizację spotkań warsztatowych z mieszkańcami, które będą dobrą okazją do dyskusji na temat konkretnych projektów, które mogłyby być wdrażane na terenie miasta - wyjaśnia Adrian Lubszczyk z biura promocji miasta.

Badania ankietowe przeprowadzane będą przez ekspertów z firmy Collect Consulting na zlecenie Gminy Miejskiej Żory.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Bartos Banaš 2020-01-10 16:03:15

  Wszędzie jeżdżą, a przynajmniej pojawiają się wodorowe lub elektryczne autobusy. Tylko w Żorach jeżdżą stare trupy i kilka nowszych busików. Jak pamiętam to warunkiem przystąpienia do przetargu na wykonywanie przewozów był tabor nie starszy niż z 2013 roku i wyposażony w klimatyzację. Jak jest to każdy widzi. Co do elektryczności można spróbować ale uważam, że są inne rzeczy, na których trzeba się skupić. Na pierwszym planie to trzeba "odkorkować" ronda w pobliżu A1 w Rowniu a w niedalekiej przyszłości pewnie wszystkie drogi sąsiadujące z powstającą galerią Wiślanka.

  27 5
 • ~gestskoczka 2020-01-10 19:21:18

  Dobrze byłoby mieć elektryczne autobusy w Żorach, ale my nie mamy żorskiej komunikacji. BKM które nas wozi, podlega pod MZK w Jastrzębiu. Gdyby powstało Żorskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, to tak.

  @Bartos Banaś, piszesz o klimatyzacji. Kapeny mają klimatyzację, ale coś nie funkcjonuje u nas. Jadę kiedyś Kapeną, czuję zimne powietrze spływające z góry, ale wszystkie okna pootwierane. Próbowałem zamknąć okno, ale ludzie nakrzyczeli na mnie że gorąco w autobusie. Gorąco było, bo pootwierane okna. Próbowałem zwrócić kierowcy uwagę, ale zaczął mi coś odpowiadać po ukraińsku… Jeżeli chodzi o odkorkowywanie rond, to najlepszym sposobem jest wiadukt nad nim dla drogi głównej. Tak właśnie powinno być w miejscu skrzyżowania Pszczyńskiej i Wiślanki; duże rondo, a nad nim wiadukt dla Wiślanki. Moim zdaniem, taki powinien być warunek przy wydawaniu zgody przez władze miasta. Galeria Wiślanka powinna być łatwo dostępna komunikacyjnie.

  20 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.