Memoriał Czesława Fojcika: zebrali 5 tys. złotych

2013-11-13, Autor: Tadeusz Bonk, mkor
W minioną niedzielę na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach został rozegrany Memoriał Czesława Fojcika. Celem siatkarskiego turnieju było uhonorowanie tego wybitnego zawodnika i trenera, a także zebranie pieniędzy na rehabilitację Michała Szturca.

Turniej rozegrano z udziałem 19 drużyn. Pierwsze mecze ruszyły już o godz. 10:00 rano, a finał skończył się dopiero przed godz. 22:00. Wśród żorzan najlepiej spisał się zespół Artus Żory, który doszedł do cwierćfinału. Turniej wygrała natomiast drużyna Papa Dance (Brzeszcze), która w decydującym starciu pokonałazespół Pist Mariola Gich z Rybnika. Finałowy pojedynek miał dramatyczny przebieg: pierwszego seta wygrała młodzież z Rybnika, jednak w drugim secie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić ich rozgrywający. Od tego momentu, piłki setowe wygrawali już tylko zawodnicy Papa Dance.

Podczas turnieju rozegrano dokładnie 30 meczów, ale jeszcze ważniejsze jest to, że same zawody pozwoliły zgromadzić środki na rehabilitację Michała Szturca poszkodowanego w wypadku samochodowym. W ramach wpisowego oraz aukcji pamiątek sportowych (przygotował i prowadził ją Grzegorz Studnik) organizatorzy zebrali 5 tys. zł.

Papa Dance - Pist Mariola Gich 2-1

Mecze sędziowali: Marian Żyliński, Zdzisław Siwiec, Jan Kasprowicz i Janusz Lazar.