MKS Żory rozegrał 2 mecze w CLJ [zdjęcia]

Za nami 7. i 8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15. MKS Żory przegrał starcie z Zagłębiem Lubin jednak w drugim wyjazdowym meczu z Falubazem Zielona Góra zainkasował 3 punkty.

Mecz z liderem grupy w 7. kolejce miał pokazać, czy porażka doznana z tą drużyną w rundzie jesiennej przyniosła pozytywny efekt. Pierwsza połowa zakończona jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy pokazała, że nawet bez kilku kontuzjowanych zawodników MKS Żory jest drużyną, która z Zagłębiem Lubin (posiadającym jedną z najlepszych Akademii Piłkarskich w Polsce) potrafi stawić opór.

Druga połowa, w której przewaga gospodarzy była bardziej widoczna przyniosła im jeszcze 4 bramki, choć i MKS mógł zdobyć gola. Niestety, zabrakło szczęścia. Mimo wszystko z tej porażki po raz kolejny zawodnicy MKS wyniesli dla siebie naukę. Szybkie tempo meczu i fakt, że w porównaniu z poprzednim spotkaniem w Lubinie drużyna prezentowała się lepiej pokazuje, że MKS idzie w dobrym kierunku.

7. kolejka 25.04.2018 r.:
ZAGŁĘBIE LUBIN – MKS ŻORY 5:0 (1:0)
Skład MKS Żory: Wieczorek, Wnuk, Figołuszka, Szafarczyk (Świerczek), Nogły M., Przybułek (Piwczyk), Noworyta, Molski, Brych, Tomal, Bronner.

W 8. kolejce MKS jechał do Zielonej Góry. W meczu inaugurujacym rundę wiosenną CLJ U-15 właśnie mecz z Falubazem pozwolił drużynie MKS Żory cieszyć się z 3 punktów, niestety później już nie było tak dobrze, pomimo tego, że mecze były bardzo wyrównane.

Teraz przyszła pora na rewanż. Gospodarze przed tym meczem mieli w tabeli jeden punkt przewagi. Pierwsza połowa była wyrównana. Zawodnicy zaprezentowali dobrą walkę. Minimalną przewagę miał MKS Żory, ale szanse na strzelenie gola miały obie drużyny.

Druga połowa meczu nie zmieniła znacznie obrazu gry. Gospodarze starali się przedostać pod bramkę MKS długimi wrzutkami, które w większości były przechwytywane lub wybijane. W tej części gry padła jedyna bramka w tym meczu, kiedy po strzale Tomala do odbitej przez bramkarza Falubazu piłki pierwszy dobiegł Bronner ustalając wynik.

Goście mogłi jeszcze dwukrotnie podwyższyć rezultat, jednak nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Przed gwizdkiem końcowym Falubaz miał najlepszą okazję do wyrównania po błędzie stopera MKS, jednak znakomitą interwencją popisał się Wieczorek ratując 3 punkty dla żorzan.

8. kolejka 28.04.2018 r.:
FALUBAZ ZIELONA GÓRA – MKS ŻORY 0:1 (0:0)
Skład MKS Żory: Wieczorek, Wnuk, Figołuszka, Szafarczyk, Nogły M., Przybułek (Liszka), Noworyta, Molski (Piwczyk), Brych, Tomal, Bronner (Szarek).

Najbliższy mecz u siebie MKS rozegra 5 maja o godzinie 15:00Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się na stadionie MOSiR w Żorach przy ul. Wolności.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1