Młodzi baseballiści zagrali w Międzynarodowym Turnieju

2011-04-22, Autor: T.Z.
Młodzieżowa, baseballowa drużyna BUKS ‘Gepardy’ Żory, dzięki wsparciu ze strony miejskiego magistratu uczestniczyła w X Międzynarodowym Turnieju SUMA Open – Protect Our Nation’s Youth League w Pradze. Dla naszych baseballistów był to debiut.

W tym największym europejskim turnieju uczestniczyło 20 zespołów z klubów i reprezentacji z całej Europy. Rywalizacja miała miejsce na kilku praskich obiektach, gdzie w 2009 roku odbył się Baseballowy Puchar Świata.

Żorska drużyna była jedną z młodszych, uczestniczących w turnieju, mimo to zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, pokonując między innymi zeszłorocznych zwycięzców - Eagles Praha. Ostatecznie, nasi baseballiści zajęli wysokie, 6 miejsce.

Na drodze Gepardów do półfinału stanęła drużyna z Baseballowej Akademii z Niemiec. Po fascynującym meczu - również w opinii organizatorów - młode Gepardy uległy drużynie Akademii 3:7.

Dzięki dobrej postawie żorscy baseballiści zostali wyróżnieni i zaproszeni do udziału w turnieju w przyszłym roku przez samego prezydenta P.O.N.Y - Abrahama Key z Pensylwanii. Po meczu z drużyną Eagles prezydent osobiście gratulował wspaniałego widowiska żorskim zawodnikom.

>tutaj znajdziesz więcej zdjęć z turnieju

Zwycięzcą X Międzynarodowego Turnieju została drużyna Ambasador USA z Niemiec, która pokonała w finale reprezentację Czech 12:2 i to ona będzie reprezentować Europę na Mistrzostwach Świata w Lafayette, Indiana.