zamknij

Sport i rekreacja

Nie będzie bezpłatnych poniedziałków na Aquarionie

2020-06-14, Autor: AB, źródło: UM Żory

W poniedziałek będziecie mogli skorzystać z atrakcji Parku Wodnego Aquarion. Zawieszone jednak zostają bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców.

Reklama

Już od najbliższego poniedziałku, 15 czerwca ponownie będzie można skorzystać z atrakcji Parku Wodnego Aquarion. Jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia zawieszona pozostaje realizacja na żorskim basenie programu „Bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców”.

Nałożony przepisami reżim sanitarny, dotyczące m.in. ograniczenia liczby osób przebywających w Parku Wodnym Aquarion sprawia, że program „Bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców” musi zostać zawieszony. O jego wznowieniu będziemy informowali na naszej stronie.

Zasady obowiązujące w Aquarionie:

Przy kasie: 

- w kolejce należy zachować odstęp min. 2 metrów od innych osób,
- przy kasie może znajdować się tylko 1 osoba,
- zachęcamy do płatności bezgotówkowych,

Na teren Aquarionu nie będą wpuszczane osoby, które mają objawy ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.

Maseczki są obowiązkowe. Możecie je zdejąć dopiero przed pójściem pod prysznic. 

Po pływaniu i skorzystaniu z prysznica ponownie należy założyć maseczkę w szatni.

Limity: 

- na torze mogą znajdować się maksymalnie 4 osoby,
- z sauny mogą korzystać 2 osoby lub rodzina (nieczynna będzie tylko sauna parowa),
- z jacuzzi może korzystać 1 osoba lub rodzina,
- z groty solnej może korzystać max 6 osób.

Należy pamiętać o dezynfekcji rąk. 

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~gestskoczka 2020-06-14 17:34:10

  Informacja typowa dla epoki feudalnej: Pan powiedział jak ma być i koniec. Nie będzie się pan tłumaczył przed chamstwem.

  Ja chciałbym jednak wiedzieć, kto podjął decyzję o zawieszeniu bezpłatnych poniedziałków. Czy to władze miasta, czy Aquarionu. Te pieniądze które Aquarion dostawał z kasy miasta za dwie godziny bezpłatnych wejść w poniedziałki, to nie były pieniądze pana feudała, ale nasze - mieszkańców. W kinie są bezpłatne poniedziałki na jeden określony seans a też mają określone zaostrzenia, w Muzeum Miejskim również, więc proszę Redakcję – jak podajecie jakieś informacje to piszcie: „kto, co, jak i dlaczego”.

  W moim rozumieniu taka powinna być rola mediów – informować, nie ogłupiać.

  13 16
 • ~jasnypieron 2020-06-17 09:09:16

  gestskoczka.....aż tak Cię boli fakt, że za darmo przepoconego po weekendzie tyłka nie umyjesz???

  9 6
 • ~gestskoczka 2020-06-17 15:54:49

  @jasnypieron, widzę postęp z Twojej strony, bo nie ubliżyłeś mi i nie porównałeś do @Arteksa. Co prawda nadal nie przeczytasz uważnie, nie zrozumiesz, ale swoje musisz wykrzyczeć. Idziesz w dobrym kierunku, staraj się czytać uważnie, a zrozumienie przeczytanego tekstu przyjdzie.

  Ja nie miałem pretensji o to że nie będzie bezpłatnych poniedziałków. Chciałem wiedzieć kto podjął decyzję. Coraz częściej zwracam uwagę na sposób przekazywanej informacji. Może mam kompleksy, ale oburza mnie przekaz „ex cathedra” informacji – jak do ciemnego luda stojącego pokornie ze zgiętym karkiem i z czapką w garści.

  3 7
 • ~jasnypieron 2020-06-18 09:23:47

  gestskoczka: "Nałożony przepisami reżim sanitarny, dotyczące m.in. ograniczenia liczby osób przebywających w Parku Wodnym Aquarion sprawia, że program „Bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców” musi zostać zawieszony. O jego wznowieniu będziemy informowali na naszej stronie"....wcześniej masz, że źródłem jest UM i.....czego tu nie rozumiesz? Masz jeszcze jakieś "naleciałości" ze współpracy ze służbami, że potrzebujesz nazwisk??? W myśl "ideologii": dajcie mi nazwisko, a paragraf się znajdzie? No liczę, że tak to jednak nie działa, choć dziwnie się to czyta! Poza tym gdzie ja cokolwiek "wykrzyczałem"?

  6 0
 • ~gestskoczka 2020-06-18 14:38:04

  @jasnypieron – miej świadomość, nie jesteś anonimowy. Za to zdanie, cytuję: „Masz jeszcze jakieś "naleciałości" ze współpracy ze służbami, że potrzebujesz nazwisk???” i wcześniejsze obelgi możemy się spotkać w sądzie. Nigdy nie współpracowałem ze służbami. Jeszcze raz zobaczę jakąś obelgę pod moim adresem z Twojej strony, spotkamy się w sądzie. Ja ostrzegam tylko raz.

  Gdy pisałem „Chciałem wiedzieć kto podjął decyzję.” nie chodziło mi o nazwiska tylko o to, czy ta decyzja jest władz Aquarionu czy prezydenta miasta. Bezpłatne poniedziałki to nie był pomysł Aq., tylko prezydenta miasta. To nasze pieniądze są przekazywane na prowadzenie takich akcji. Mam chyba prawo wiedzieć jak są wydawane?

  1 6
 • ~jasnypieron 2020-06-18 19:13:46

  gestskoczka czy ja coś jednoznacznie stwierdziłem??? NIE!!! NIE!!! NIE!! .Jednakże: kwestia interpretacji autora i interpretacji odbiorcy faktycznie mogą namieszać. Umieściłem tam aż trzy znaki zapytania(???) dodając jeszcze:" No liczę, że tak to jednak nie działa". Ja nie rozumiem(a to mi chyba wolno) po co Ci wiedza zwiazana z nazwiskami kto personalnie odpowiada, bo nie ma to wg mnie żadnego znaczenie czy decyzję podjął pan X, czy kierownik Y, a może dyrektor Z, czy jeszcze ktoś inny? Poza tym te "zaoszczędzone" pieniądze wg mnie prędzej, czy później wrócą do mieszkańców, ale trzeba wykazać się namiastką cierpliwości w tym trudnym czasie pandemii. I tak na koniec zapytam: czy nazywanie człowieka decyzyjnego "panem feudałem" w Twoim komentarzu jest w porządku?

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 889