zamknij

Wiadomości

Od nowego roku nie będzie banku w Urzędzie Miasta

2019-12-20, Autor: DB, źródło: UM Żory

Wraz z końcem 2019 roku zlikwidowana zostanie placówka bankowa ING Banku Śląskiego znajdująca się w budynku Urzędu Miasta Żory przy alei Wojska Polskiego 25.

Reklama

W związku z likwidacją placówki bankowej ING od 1 stycznia 2020 r. należności na rzecz Gminy Miejskiej Żory będzie można dokonywać nieodpłatnie we wszystkich punktach Poczty Polskiej, a także za pośrednictwem opłatomatów oraz terminali płatniczych (przy użyciu kart płatniczych), znajdujących się w budynkach Urzędu Miasta przy alei Wojska Polskiego 25 oraz Rynek 9.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Arteks 2019-12-20 19:29:54

  Tak patrzę na to zdjęcie i zaczynam sobie kojarzyć urzędy miasta z różnych miast (Rybnik, Racibórz, Jastrzębie, Wodzisław, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tarnowskie Góry, Bytom, Katowice, Mikołów) i nigdzie najważniejszy dla miasta urząd nie mieści się w zwykłym PRL-owskim bloku. Wszędzie urzędy znajdują się w reprezentacyjnych budynkach które zaprojektowano i wybudowano z myślą o urzędzie. Budzą jakiś szacunek jak się idzie do takiego urzędu, a w Żorach idzie się trochę jak do hotelu robotniczego... Żorską biedę architektoniczną widać dosłownie na każdym kroku.

  5 45
 • ~m5 2019-12-20 21:15:40

  @Arteks- Tak patrząc na to co piszesz i zaczynam sonie kojarzyć wszystkie twoje komentarze (tuzory, rybnik.com).. Twoją biedę umysłową widać dosłownie pod każdym artykułem.

  37 3
 • ~Arteks 2019-12-20 21:38:01

  Mam pytanie do zorientowanych starszych mieszkańców - co mieściło się przed Urzędem Miasta w tym budynku: hotel robotniczy, przytułek dla bezdomnych czy może mieszkania tymczasowe dla robotników budujących osiedla? Bo naprawdę nie wierzę, żeby ten anty-obiekt został wybudowany jako urząd. To już nawet bloki na Sikorskiego z tymi dużymi balkonami są ładniejsze. @m5 - dlaczego od razu atakujesz zamiast np. wyjaśnić dlaczego nie macie urzędu choćby na miarę Pszczyny lub innych niedużych miast? Z powodu biedy umysłowej? ;)

  2 33
 • ~m5 2019-12-20 23:59:53

  @Arteksiku - to była drwina z Ciebie =))
  Chciałbyś żebym Cie atakował. Lubisz to!

  13 3
 • ~jasnypieron 2019-12-21 10:02:32

  arteks czy do twojego przemądrzałego łba dotarło już może
  powiedzenie:" nie szata zdobi....."?
  Poza tym zajmij się rybnickim UM, bo ponoć "tylko" 70 urzędników jest zbędnych? A w ramach planowanych oszczędności....mogą zostać kasjerami w "biedronkach"??? A jak ci "brakuje" problemów to zajmij się Świętochłowicami....bo tam też kiepsko jak w Rybniku

  17 2
 • ~gestskoczka 2019-12-21 10:40:43

  @Arteks to dobry zapiewajło. To taka moja refleksja, nie wiem czy przydatna dla innych. Jest dobry – szczególnie dla rybnickiej redakcji TuŻory (i nie tylko). Podnosi klikalność, a współczynnik klikalności jest dla takich portali bardzo ważny – im wyższy, tym lepiej. Przekłada się to na wpływy z reklamy.

  Do niedawna i mnie podnosił ciśnienie, dogadywałem MU, polemizowałem. Teraz raczej wolę obserwować jak podnosi ciśnienie innym.

  Czytam Jego komentarze z tego powodu że czasami – bardzo rzadko, ale jednak – wnosi pierwiastek kreatywności. Tak jakby za krzakiem „@Arteks” było schowanych dwóch komentatorów. Jeden mały, ale dobry obserwator, inteligentny i wnoszący pozytywny ferment twórczy. Drugi duży, – chuligan, zawadiaka, żorofob, czasem cham – wprowadzający zły ferment, kierujący dyskusję na manowce i młócenie słomy.

  11 2
 • ~azan3 2019-12-21 11:16:46

  Przecież Urząd Miasta mieści się w starym budynku na rynku. Na Alejach jest filia.. tak to jest , jak jakiś idiota z innego miasta komentuje, a nie ma pojęcia na temat. no, ale musi komentować, bo ubzdurał sobie taką chorą misję z zemsty.

  20 4
 • ~haXen 2019-12-21 12:02:32

  Ta pała, za tekst "Z powodu biedy umysłowej? ;)" powinien dostać perm-bana. Zgłoszone dawno do moderacji, ale jak widać swój swojego chroni. A pozostałym usuwają komentarze za pierdoły.

  13 3
 • ~Arteks 2019-12-21 18:20:51

  No i tak jak mogłem się spodziewać. Spadły znowu bluzgi od hejterów, a nikt nie odpowiedział - co było w tym budynku zanim pojawił się tam Urząd Miasta - bo nawet ja nie sądzę aby ktoś świadomie w PRL zaprojektował tak biedny budynek pod urząd. Więc stawiam sam tezę - pewnie jakiś hotel robotniczy? W Rybniku nawet MOPS mieści się w ładniejszym budynku. No ale czego można oczekiwać po tak biednym mieście jak Żory. @gestskoczka - liczyłem na ciebie, że jako stary mieszkaniec pogrzebiesz w pamięci ale też niestety zachowałeś jak reszta pustej masówki pokroju azana, M5 czy haxena. @jasnypieron - jeśli 70 urzędników jest zbędnych - to po co ich utrzymywać w urzędzie? Do parzenia kawy? Studiujesz dokładnie wszystko co dzieje się w Rybniku - to wiesz jak w komentarzach ludzi wkurza zbyt duża ilość urzędników. Miejsc pracy u nas nie brakuje więc znajdą sobie inną pracę - a przykład z Biedronkami świadczy tylko jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości zawodowej. Jeśli jesteś rencistą to dziękuj pracowitym ludziom za to, że cię utrzymują. ;) W Biedronkach zarabia się więcej niż jako urzędnik najniższego szczebla w jakimkolwiek miejskim czy państwowym urzędzie i więcej niż w montowniach na żorskiej strefie. W miastach w Biedronkach w 2020 zarobek ma wynieść 3650 zł brutto. W miasteczkach i na wsiach trochę mniej ale też całkiem fajnie ok. 3200 zł brutto.

  2 25
 • ~pikaczu 2019-12-21 20:49:29

  Arteks jak jestes takim biegłym ekspertem w sprawach żorskich to sam poszukaj co bylo w budynku, a nie pisz bredni bo komentujesz a nie masz pojęcia i mijasz się z prawdą. W biedronkach zarabia się więcej niż w żorskich montowniach, co ty gadasz nie pracowałeś w tzw. twoich montowniach (oczywiście we wspaniałym Rybniku ich nie ma hahaha) to nie wiesz. 3650 to brutto to sobie policz ile na ręke, u was pracy pod dostatkiem to ciekawe , nie przeprowadzałeś badań na skale makro czy mikro społeczną no więc, nie mówie już o socjologii miasta,czy seroko przeprowadzanych badaniach socjologicznych. Tak jak kiedyś komentowałeś że największym pracodawcą w Żorach jest urząd miasta, albo że u was nie ma pracowników z Ukrainy co najwyżej w budowlance buuuuhhhaaaaa albo że kobiety z klasą robią zakupy w galeriach, nie mówiąc juz o tym że prawdziwe centra logistyczne maja bocznice kolejowe, można lać ze śmiechu. Tak jak ci kiedyś pisałem trochę więcej pokory zrozumienia patrzenia na świat z dystansem i samokrytyki dla własnej osoby. Bo na razie to kiepsko wygląda.

  23 2
 • ~m5 2019-12-21 22:34:23

  @Arteks- nie używaj słów, których nie rozumiesz.

  Hejter (z ang. hater „nienawistnik, przeciwnik, krytykant”) – określenie osoby, która publikuje w Internecie (nierzadko pod pseudonimem) agresywne, obraźliwe lub skrajnie krytyczne komentarze pozbawione rzeczowej argumentacji i wygłaszane pod adresem konkretnej osoby lub grupy osób.
  Tego rodzaju wrogie wypowiedzi mogą być postrzegane jako akty cyberprzemocy i nękania psychicznego (stalking); może w nich występować mowa nienawiści.

  Przeczytaj kilka swoich, dowolnych komentarzy na tym portalu (ale i nie tylko tu) i porównaj z tą definicją. Kim jesteś Arteksik?
  Ja się z Ciebie tylko nabijam np. - pod tym artykułem parafrazując Twoją wypowiedź. Twoje komentarze często można porównać do szkolnych przezwisk - jesteś głupi=pustka masowa albo jesteś brzydki=bieda architektoniczna. Krytykuj władze - moja zgoda. Na obrażanie mieszkańców i Miasta Żory ukształtowanego przez historię - nie ma mojej zgody.

  Apel do redakcji o usuwanie komentarzy użytkownika Arteks za chamskie określenia kierowane pod adresem mieszkańców i samego Miasta Żor.

  20 1
 • ~agel 2019-12-22 01:07:01

  Ciekawe czy to ING kuleje w Żorach, czy dostali wypowiedzenie z budynku UM... A może jeszcze coś innego?

  Ciekawostka dla osób podejmujących temat hejtowania - https://www.polskawliczbach.pl/miasta_w_polsce_z_najwieksza_liczba_zgonow_spowodowanych_nowotrowami
  Proszę o opinie...

  3 6
 • ~haXen 2019-12-22 02:05:53

  angel = arteks

  8 0
 • ~Arkadiusz Woźnica 2019-12-22 15:15:59

  ~Arteks A urząd ma wyglądać czy być użyteczny ? Wytłumacz mi po co budować nowy budynek skoro jeden który wymagania praktyczne spełnia stoi pusty? Żeby takie osobniki jak Ty mogły oskarżać urzędników o niegospodarność? I właśnie z tego powodu w 1984 r urząd przeniósł część referatów do budynku po KBO ROW. Jak to się mówi" wilk syty i owca cała" urząd rozwiązał problem z zaczynającym doskwierać brakiem miejsca w budynku przy rynku a i kasy nie trzeba było za wiele wydać gdyż nowa siedziba od początku była biurowcem.

  19 0
 • ~Arteks 2019-12-22 20:28:29

  @M5 - świadomie używam tylko zrozumiałych słów i sformułowań. Dlaczego oczerniasz mnie, że obrażam mieszkańców Żor? To nie oni przecież podejmowali decyzję o tym aby tak ważną instytucję jak Urząd Miasta (w Żorach to podobno największy pracodawca lub przynajmniej do niedawna tak było), umieścić w tak nieciekawej byle jakiej bryle. Natomiast chciałbym aby każdy kogo zainteresował temat aby poklikał po różnych miastach. Nie kojarzę żadnego w naszym województwie które miałoby UM w obiekcie tak niskich lotach jak Żory. @Arkadiusz - dziękuję za merytoryczną wypowiedź. Stawiałem na coś w stylu hotelu robotniczego. Dlaczego miałbym wypominać rozrzutność przy budowie potrzebnego obiektu? Przez wiele lat zwracałem uwagę na ruiny przy Rybnickiej, ruiny dworcowe, dworek w Baranowicach w ruinie, ruiny po dawnej Kopalni ZMP. Być może właśnie dzięki moim wpisom, radni i mieszkańcy się trochę obudzili i zaczęli wymagać zmian polityki władz miasta. Bo wcześniej prezydent realizował tylko fanaberie. Za deficytowe Miasteczko Westernowe, bezsensowne Centrum Przesiadkowe czy Muzeum Ognia już dawno mógłby być w centrum miasta jakiś reprezentacyjny Urząd Miasta czy nawet kilka innych.

  2 12
 • ~Arteks 2019-12-22 20:29:22

  @haXen - odnośnie "angel". Wspaniała twoja literówka na moją korzyść. Tak... mam do was anielską cierpliwość. ;)

  1 9
 • ~pielgrzym78 2019-12-22 21:00:50

  ~Arteks. Co do rozrzutności to sam zarzuciłbym ją władzom jeśli zdecydowały by się na budowę nowej siedziby a gotowy biurowiec stałby pusty.Urząd nie znajduje się w jakiejś ruderze ,a mnie osobiście prosta bryła urzędu w niczym nie przeszkadza szczególnie że przy załatwianiu spraw ważniejsza dla mnie jest jakość obsługi a nie wygląd budynku .Przeciwieństwem tego o czym piszę jest ZUS w Rybniku na Jankowickiej budynek reprezentacyjny na pokaz a załatwienie sprawy tragedia.Jeśli chodzi o fanaberie prezydenta to co do muzeum ognia w pełni się zgadzam .W twin pigs ruch w sezonie jest spory. A remont dworca był potrzebny tylko z nazwą" centrum przesiadkowe" ktoś popłynął.

  12 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.