KS Żory: porażka w Wiśle

Szóstą porażkę w sezonie odnieśli piłkarze KS Żory. W wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki II grupy śląskiej IV ligi żorzanie musieli uznać wyższość Wisły Ustronianka - przegrywając 1:3.

Gospodarze już w 2. minucie objęli prowadzenie. Piłkę z lewej strony na drugi słupek dośrodkował Robert Lapczyk, a przy niefrasobliwej postawie bramkarza i żorskiej defensywy, głową do bramki futbolówkę wpakował Mirosław Łacek. Bramka ta na szczęście nie podłamała żorskiego zespołu, który w 1. połowie prowadził wyrównaną grę i miał swoje szanse na wyrównanie. Do przerwy jednak nie padło więcej goli i gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.

Druga część meczu rozpoczęła się od przewagi KS-u Żory. W 53. minucie padło wyrównanie - piłkę po podaniu Arkadiusza Grzyba do bramki skierował Tomasz Pudełko. Bramka ta obudziła gospodarzy, którzy w 65. minucie ponownie wyszli na prowadzanie. Kamil Kotrys minął czterech żorskich zawodników i mocnym strzałem w krótki róg zdobył bramkę. 2 minuty później było już 3-1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę strzałem głową zdobył Tomasz Wuwer. Gol ten był decydujący i ostatni w tym spotkaniu. Mimo usilnych prób żorzanie nie odwrócili już losów meczu i odnieśli kolejną porażkę.

Drużyna prowadzona przez Adama Buchtę wciąż pozostaje jedyną, którą w tym sezonie na zaznała zwycięstwa. Szansa na przerwanie tej fatalnej serii już w sobotę 15 października. KS Żory podejmie u siebie drugi zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała, który będzie faworytem tego meczu. Bielszczanie bowiem mogą poszczycić się w tym sezonie czterema wyjazdowymi zwycięstwami w czterech rozegranych meczach. Sympatycy KS-u Żory liczą jednak, że ich zespół sprawi niespodziankę. Początek spotkania o godzinie 15:30.

KS Wisła Ustronianka - KS Żory 3:1 (1:0)
1:0 M. Łacek '2
1:1 T. Pudełko '53
2:1 K. Kotrys '65
3:1 T. Wuwer '67

KS Wisła: K. Żertka, T. Wuwer, M. Tomala (46' G. Korzec), M. Łacek, T. Czyż, P. Cieślar, M. Pilch (66' W. Padło), K. Kotrys, R. Lapczyk, P. Leśńiewicz (75' S. Juroszek), D. Kruszyński (55' M. Pietraczyk)

KS Żory: A. Kuterek, D. Kowalski, T. Juraszek, M. Łyżwa (39' S. Zarzyna), M. Mierzwa, T. Zmuda, P. Wowra, R. Kowalski, (75' P. Tomecki), A. Grzyb (68' M. Adamczyk), T. Pudełko, R. Grzesik (85' K. Hudziec)