zamknij

Wiadomości

Światła w Baranowicach już gotowe

2019-10-10, Autor: JP

Zakończono instalację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki DK-81 (Wiślanka) z ul. Pukowca i ul. Młyńską w Żorach.

Reklama

Zamówienie na projekt i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki DK-81 z ul. Pukowca i ul. Młyńską władze Żor złożyły już w czerwcu. Koszt inwestycji to 253 tys. zł.

W tym miejscu istniała już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, ale wyjazd z podporządkowanych i tak był trudny. Ponadto, w tym miejscu w ciągu ostatnich dwóch lat doszło aż do 15 kolizji.

– Dzięki budowie sygnalizacji świetlnej wjazd z ul. Pukowca i ul. Młyńskiej zostanie usprawniony. Wpłynie ona także na bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez Wiślankę – zapewnia Anna Ujma z biura promocji żorskiego UM.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~gestskoczka 2019-10-10 19:53:44

  Czwarta wytwórnia smrodu i hałasu na Wiślance powstała – zatrzymanie pędzącego tira, a po chwili ruszenie powoduje, że wydziela się dużo więcej smrodu i zapylenia w miejscu sygnalizacji. A tych samochodów ciężarowych są setki w ciągu doby

  Już przebudowują kolejne skrzyżowanie na Wiślance z Familijną w związku z budową centrum logistycznego - Panattoni Park Żory. Jak to się rozkręci, to będzie musiała powstać następna wytwórnia smrodu i hałasu.

  Nie stać nas na bezkolizyjne skrzyżowania, więc takie „światła” są potrzebne, ale potrzebna jest również Zielona Fala. Bo tylko ona zmniejszy natężenie smrodu i hałasu w rejonie skrzyżowań.

  12 6
 • ~Darek Rut 2019-10-10 22:29:57

  Jadąc do Skoczowa natrafiamy teraz na spore korki, ciągną się już przed Rybką, wbić się z owocowej też trudniej, a w dodatku od Warszowic do Żor zamknięty pas nie wiadomo po co skoro nic po tej stronie nie robią. Wracając na rowerze z Pawłowic strach tamtędy jechać tak ciasno i ruch spory, już kilka razy mało co by mnie nie rozjechali... Światła to najtańszy sposób jednak jednych uszczęśliwia a innych stopuje, korki większe i smog też. Chciałbym na kole do pracy śmigać jednak jak tu oddychać i czuć się bezpiecznie? Tu wypadałoby przebudować drogę w stylu zjazdu z autostrady, nawet rondo lepiej by wypadło, a kolejne światła to więcej korków i smogu... i ja w cale bezpieczniej nie czuję się tam.... może gdybym pracował na tamtej strefie to by mi to pomogło ale nie pracuję tam i te rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje wręcz przeciwnie...

  12 3
 • ~azan3 2019-10-11 09:50:35

  Zgadzam się z przedmówcami. Dodam jeszcze, że remont wiaduktu na Pszczyńskiej powoduje na Wiślance w godzinach szczytu jeszcze większe korki. Blokuje się całe rondo na Pszczyńskiej przed wiaduktem jak jest czerwone światło na nim w stronę Pszczyny. Wszystkie ciężarówki i pozostałe auta nie mogą zjechać z ronda na obwodnicę w stronę Rybnika i autostrady A1 i potem stoją na prawym pasie Wiślanki blokując nawet przejazd na wprost do Katowic. To jest koszmar.

  12 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Oddanych głosów: 759