To jeszcze nie koniec. KS Baranowice-Żory zagra w barażach o "okręgówkę"

2023-06-12, Autor: KB, źródło: UM Żory

W ostatniej kolejce sezonu KS Baranowice-Żory pokonał Start Mszanę 7:1 i zagra w barażach o awans do klasy okręgowej. Rywalem zespołu z Żor będzie Płomień Ochojec.

W 30. kolejce Klasy A zawodników KS Baranowice – Żory czekał bardzo ważny mecz. Tylko zwycięstwo dawało drużynie szansę na grę w barażach o awans do wyższej ligi. Od początku nastroje były bojowe, a celowniki piłkarzy tego dnia były idealnie wyregulowane. Już po pierwszej połowie żorzanie prowadzili ze Startem Mszana 3:0. W drugiej połowie goście strzelili gola, ale to tylko podrażniło piłkarzy z Żor, którzy ostatecznie zwyciężyli aż 7:1. Bramki dla KS Baranowice – Żory strzelali: Szafarczyk, 2 x Tomecki, Śliwak, Adamczyk, Hupka i Szymura

Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu dało drużynie z Żor 5. miejsce w ligowej tabeli i awans do baraży. Bezpośredni awans wywalczył niepokonany w tym sezonie Ruch Stanowice. W barażach zmierzą się ze sobą drużyny z miejsc 2 i 5 oraz 3 i 4 – rozgrywany będzie jeden mecz. Następne zwycięscy tych par zagrają ze sobą o awans

KS Baranowice Żory zagra na wyjeździe z Płomieniem Ochojec. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 17 czerwca o godz. 17:00 na boisku w Rybniku-Ochojcu przy  ul. Cystersów 34.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1