zamknij

Wiadomości

To niesprawiedliwe: robimy to samo, zarabiamy mniej!

2021-10-16, Autor: MZ

W przyszłym roku mundurowi mogą liczyć na podwyżkę rzędu 500 zł. Ale nie tylko policjanci tworzą trzon komendy. Kto został pominięty?

Reklama

"Policjanci, konie, psy… A gdzie my?!"

W ustawie o Policji wymienieni są: policjanci, policyjne psy i policyjne konie. O pracownikach cywilnych policji nie ma tam ani słowa. Czy to oznacza, że tej grupy nie obejmują żadne przywileje?

W żorskiej komendzie pracuje dwudziestu czterech cywili. Ci pracownicy policji niejednokrotnie wykonują zakres obowiązków, który niczym nie różni się od zadań funkcjonariuszy, otrzymując za tą samą pracą dwukrotnie, a nawet trzykrotnie niższą płacę!

Nie było przemówień ani haseł. Jedynie czarny ubiór i wymowne milczenie

Tymczasem podczas ostatnich negocjacji policyjnych z rządem zostali pominięci. To przelało czarę goryczy. W ubiegły piątek pracownicy cywilni policji w całej Polsce rozpoczęli "Czarny Protest". Czarne kolory zawitały również w Żorach.

- Mamy dość pracy za najniższą krajową! Chcielibyśmy otrzymywać godne pieniądze za trudną i odpowiedzialną pracę. Tymczasem, pomimo rosnących cen, nasze pensje są niezmienne od wielu lat! - apelują protestujący, którzy w skali kraju stanowią 25-tysięczną grupę zawodową.

Odpowiedzialni są za obsługę kadrowo-szkoleniową, finansową, kancelaryjno-biurową, informatykę, łączność, zaopatrzenie, a także kancelarię tajną. Podczas gdy mundurowi mogą liczyć w przyszłym roku na podwyżkę rzędu 500 zł, oni zarabiają 2300 zł netto.

Strona rządowa zaproponowała pracownikom policji podwyżkę średnio wysokości 165 zł brutto od przyszłego roku podczas, gdy średnia krajowa ma wzrosnąć o 210 zł brutto!

Jak zakończy się prostest? Czy cywilni pracownicy wywalczą dla siebie adekwatne wynagrodzenie?

 

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~jedrek 2021-10-16
  12:21:02

  22 8

  "Ci pracownicy policji niejednokrotnie wykonują zakres obowiązków, który niczym nie różni się od zadań funkcjonariuszy" - no bez jaj!
  Jakoś żadnego/ej z was nie widziałem szarpiącego się ze złodziejami, pijusami, bandziorami. Przychodzicie, kawkę pijecie, na miękkich krzesełkach siedzicie i papierki przekładacie. O nocnych zmianach i wezwaniach w dniach wolnych, czy w każdej nagłej chwili tylko wspomnę.

 • ~izi 2021-10-19
  23:04:04

  4 0

  nie wiem jaki mają zakres obowiązków, ale 25 tyś. grupa zawodowa to dla PiS mało więc nie liczyłbym na podwyżki, a jak widać po pierwszym komentarzu i w samej komendzie koalicjantów nie macie, natomiast mam pocieszającą wiadomość na normalnym rynku można bez problemu znaleźć dużo lepszą pracę, bez użerania się z urzędniczą skostniałą strukturą

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy kiedykolwiek próbowano was oszukać fałszywymi sms-ami?Oddanych głosów: 403