VII kolejka Ligi ROW: FC Żory znów zwycięskie

2012-05-23, Autor: Tomasz Kowalczuk - Liga ROW

Za nami VII kolejka rozgrywek Ligi Row. W górę tabeli pną się zawodnicy z Żor, którzy tym razem zainkasowali trzy punkty kosztem Amatora, wygrywając 5:2.

W I lidze w szlagierowym pojedynku spotkał się lider rozgrywek FC Morgan z rewelacyjnym beniaminkiem, ekipą Old Stars. Górą byli zawodnicy lidera wygrywając 2:0. Pierwszy punkcik w tegorocznych rozgrywkach zdobyła Victoria remisując z Centrum 3:3. Mecz miał nerwowy charakter, posypały się czerwone kartki.

Niespodzianką zakończył się mecz mistrza ligi Maratu z Meksykiem. Faworyzowani gospodarze musieli uznać wyższość meksykan, którzy strzelają dwie bramki i kontrolują przebieg spotkania. Marat się nie poddaje i strzela kontaktowego gola. Meksykanie podwyższają na 1;3, ale wynik ten nie utrzymuje się zbyt długo ponieważ zawodnikom gospodarzy udaje się strzelić kolejną bramkę na 2;3. W końcówce spotkania Meksyk strzela czwratego gola, a mecz kończy się wynikiem 2:4.

Kolejne wysokie zwycięstwo odniósł MaxBud pokonując tym razem FC Basseno 6:1. Szybko strzelone dwie bramki dla MaxBudu ustawiły przebieg meczu. FC Basseno, które jeszcze nigdy z MaxBudem nie wygrało, tylko raz remisując musiało zaatakować chcąc zmniejszyć straty, a tym samym co chwile nadziewało się na kontry. Wynik do przerwy 0:5 dla MaxBudu. Po przerwie MaxBud strzela szóstą bramkę i spokojnie kontroluje przebieg spotkania. Dopiero w końcówce FC Basseno strzela honorową bramkę. Kolejnej porażki doznał Rymer, który po świetnym starcie spuścił z tonu i  w tej kolejce uległ Rodbudowi 0:3.