XI kolejka HLB: sensacyjna porażka żorzan

2013-02-10, Autor: Marcin Maguda
Podczas XI kolejki spotkań HLB byliśmy świadkami wielu emocji, a także nieoczekiwanych porażek wyżej rozstawionych drużyn. Po meczu trzymającym w napięciu do samego końca przegrał m.in. nasz zespół - ZSRG Żory, który uległ EDF Rybnik 3:4 .

W pierwszym spotkaniu XI kolejki HLB drużyna MARAT pokonała Słodycze Słod Hurt 7:4. Początkowa część pojedynku zakończyła się skromnym wynikiem 1:1. W drugiej część gry oba zespoły podkręciły tempo gry i tym samym oglądaliśmy więcej bramek. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w samej końcówce meczu, w której drużyna MARAT przy stanie 4:4 na dwie minuty przed zakończeniem rywalizacji zadała decydujące ciosy i zdobyła trzy bramki. Katem dla drużyny Słodyczy Słod Hurt okazał się Przemysław Pluta, który czterokrotnie umieścił piłkę w siatce.

Mnóstwo emocji towarzyszyło spotkaniu drużyn ZSRG ŻoryEDF Rybnik. W pierwszej części gry obydwa zespoły nie potrafiły wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji podbramkowych i ten etap rozgrywki zakończył się bezbramkowym remisem. Druga połowa spotkania rozpoczęła się pomyślenie dla zawodników z Żor, którzy zaledwie po trzech minutach tej części gry prowadzili 2:0. Taki przebieg wydarzeń podział mobilizująco na zawodników EDF Rybnik, którzy szybko zabrali się do odrabiania strat i w przeciągu paru chwil zdobyli cztery bramki. Drużyna ZSRG Żory, pełna aspiracji do zdobycia mistrzostwa VII edycji HLB, rzuciła się do odrabiania strat, ale na ich drodze stał świetnie dysponowany bramkarz EDF Rybnik, Dariusz Przeździęng. W końcówce meczu Radosław Sokołek zdobył bramkę dla ZSRG Żory, ale w ostatecznym rozrachunku trzy punkty trafiły na konto EDF Rybnik, które to spotkanie zwyciężyło 4:3.

Kolejne trzy punkty w rozgrywkach zdobyła drużyna BP & TNT, która pokonała wyżej notowany zespół KWK Chwałowice 8:3. Początkowy etap widowiska ułożył się po myśli zawodników KWK Chwałowice, którzy pierwszą połowę zwyciężyli 2:1. W drugiej odsłonie tego spotkania oglądaliśmy rozpędzoną niczym lokomotywa drużynę BP & TNT, która zaprezentowała koncertową grę, zarówno w linii defensywnej, jak i ofensywnej. Swój wielki dzień w tym pojedynku miał duet WaśkoWęgrzyk, który łącznie zdobył siedem bramek i tym samym dał swojej drużynie piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Hitem XI kolejki było spotkanie pomiędzy liderem, drużyną EKO Solar, a czwartą drużyną rozgrywek, ekipą OBI Jastrzębie Zdrój. Zgodnie z oczekiwaniami obydwa zespoły stworzyły ciekawe i emocjonujące widowisko. Pierwsza część gry należała do Jastrzębian, którzy zagrali bezbłędnie w obronie, a dodatkowo zdobyli jedną bramkę. Po przerwie nie mająca nic do stracenia drużyna EKO Solar rzuciła się do odrabiania strat i za sprawą Jakuba Czarneckiego wyrównała stan meczu. Mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych jednej i drugiej drużyny, do końca meczu nie oglądaliśmy żadnej bramki i tym samym mecz zakończył się remisem 1:1.