ŻAK Żory najlepszy w turnieju o Puchar Miasta Ognia 2018

2018-05-18, Autor: szuM

Drużyna U-11 Żorskiej Akademii Koszykówki wygrała Turniej o Puchar Miasta Ognia 2018. W finale pokonała BK Opavę 63:50.

W miniony weekend na parkietach hali przy Zespole Szkół Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Żorach odbył się pierwszy turniej koszykówki chłopców rocznika 2007 i młodszych – Turniej O Puchar Miasta Ognia.

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn: ŻAK Żory, BK Snakes Ostrava, BK Opava, UKS 27 Katowice, MKS Otmuchów oraz druga drużyna ŻAK Żory. Turniej stał na bardzo wysokim sportowym poziomie. Drużyny czeskie to czołowe zespoły w swoim kraju, ŻAK i UKS 27 to finaliści mistrzostw Śląska, natomiast MKS Otmuchów to najlepsza drużyna Opolszczyzny.

Drużyny w czasie turnieju miały okazję wziąć udział w niesamowitym i jedynym takim na świecie Święcie Ogniowym oraz korzystać z atrakcji Miasteczka Westernowego Twin Pigs, które było dla drużyn noclegiem.

Po fazie grupowej, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym, w finale zameldowały się: pierwsza drużyna ŻAK Żory (komplet zwycięstw) oraz BK Opava (4 zwycięstwa i jedna porażka).

ŻAK Żory II – BK Snakes Ostrava 13:49

W meczu o 5. miejsce pomiędzy ŻAK Żory IIUKS 27 Katowice osłabiona drobnymi urazami drużyna z Katowic ulega drugiej drużynie z Żor 46:28. Mecz o 3. miejsce pomiędzy BK Snakes Ostrava a MKS Otmuchów wygrała drużyna z Czech 58:42.

W finale spotkały się najlepsze drużyny w przekroju całego turnieju, a wynik pierwszego meczu był zapowiedzią zaciętej walki. Drużyna gospodarzy od pierwszych minut narzuciła swój styl gry i gdy w pierwszej kwarcie prowadziła już ponad 10. punktami goście się odbudowali i zakończyli ten fragment z 3-punktowym deficytem 18:15.

Od drugiej kwarty ŻAK przejął kontrolę nad meczem bardzo dobrze broniąc i skutecznie atakując powiększył przewagę po 3 kwartach do wyniku 56:28. Ostatnia kwarta meczu to możliwość gry wszystkich zawodników i spokojne zwycięstwo. Mecz o 1. miejsce wygrał ŻAK Żory  63:50Puchar Miasta Ognia pozostał w Żorach.